Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap
 • Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Teyzesizsiniz nedir?

  Teyzesizsiniz, bakım hizmeti arayan aileler ile bakım hizmeti sağlayan bireyleri ve kurumları güvenli bir şekilde buluşturan bir sosyal ağ sitesidir.

 2. Teyzesizsiniz'den ne tip işler/elemanlar bulabilirim?

  Teyzesizsiniz'deki iş kategorileri şöyledir:
  Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge Öğretmen, Engelli Çocuk Bakıcısı, Yaşlı Bakıcısı, Hasta Bakıcı / Refakâtçi, Hemşire, Engelli Yetişkin Bakıcısı, Ev İşlerine Yardımcı, Temizlikçi, Aşçı

  Teyzesizsiniz'de yer alan kurum kategorileri ise şöyledir:
  İK Danışmanlık Şirketi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Kreş / Anaokulu, Huzurevi, Yaşlı Bakım Evi, Temizlik Şirketi

 3. Teyzesizsiniz ekibi ile nasıl iletişim kurabilirim?

  Bizimle iletişim sayfasındaki e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. (Gönderdiğiniz tüm mesajlara en geç 12 saat içerisinde mutlaka dönüş yapılır.)

 4. Teyzesizsiniz bir İK danışmanlık şirketi gibi mi işler?

  Teyzesizsiniz klasik bir İK danışmanlık şirketinden farklı işler. Teyzesizsiniz, site aracılığı ile güvenli teknoloji alt yapısını sağlar ve kişilerin ve kurumların birbirlerini bulmasına olanak tanır. Klasik İK danışmanlık şirketlerinden farklı olarak taraflar arasında ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez.

 5. Teyzesizsiniz'e üyelik yapmak ücretsiz midir?

  Evet, Teyzesizsiniz'e üyelik yapmak ve ilan vermek iş arayanlar için de eleman arayanlar için de ücretsizdir.

 6. İletişim kurmak istediğim üyenin profilinde telefon numarası yok, bu üye ile nasıl iletişim kurabilirim?

  Gizlilik gerekçeleri ile bazı kullanıcılarımız telefon numaralarını profillerinde göstermeyi tercih etmeyebiliyorlar. Bu kişilerle site içi mesajlaşma yaparak telefon numaranızı paylaşabilir ve size ulaşmalarını isteyebilirsiniz. (Ortak ilan alanlarımızda telefon paylaşmak yasaktır.)

 7. İşe alacağımız iş arayan ile başlangıçta yaşanabilecek bir güven sorunu için ne tavsiye edersiniz?

  Teyzesizsiniz olarak biz üyelerimiz ile yüzyüze görüşmeler yapmamaktayız. Bu sebeple sizlerin adaylarla yapacağınız mülakatlar ve ön görüşmeler çok önemlidir. Her iki tarafında beklentilerini açıkça baştan ifade etmesi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca bizim tavsiyemiz çalıştıracağınız kişilerden nüfus kağıdı fotokopisi, ikametgah, savcılık belgesi, sağlık belgesi istemeniz. Tarafların birbirlerini tanımaları ve görmeleri için bir deneme süresi belirleyip beraber çalışmakta faydalı olabiliyor. Bunu uygun bir dille karşı tarafa iletir hatta Teyzesizsiniz'in tavsiye ettiği prosedürleren biri olduğunu söylerseniz eminiz size karşı anlayışlı olacaklardır.

 8. Profil tipini yanlış seçtim, nasıl düzeltebilirim?

  Profil tipleri iş arayan, eleman arayan ve şirket olarak üçe ayrılırlar ve üyelik sırasında kullanıcılar tarafından belirlenirler. Bu seçimde bir yanlışlık yaptıysanız ve düzeltmek istiyorsanız Deste Ekibimiz ile iletişime geçiniz.

 9. Kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?

  Hayır, sitemizde kullanıcı adı değiştirilmesine güvenlik sebepleri ile izin verilmemektedir.

 10. Teyzesizsiniz portföyündeki iş arayanlarla ilgili bir referans veriyor mu?

  Teyzesizsiniz şu aşamada sadece aracılık hizmeti sağlar ve portföyündeki iş arayanlarla ilgili herhangi bir referans sağlamaz.

  Ancak Teyzesizsiniz'de referans diğer kullanıcılar tarafından sağlanabilir. Sitedeki eleman arayan kullanıcılar, iş arayanlar ve şirketlerin profillerine referans yazısı yazabilirler.

 11. Teyzesizsiniz'deki bir üyeyi engellemem mümkün müdür?

  Evet, ilgili üyenin profiline giderek "Kullanıcıyı Engelle" düğmesine basarak bir kullanıcının profilinizi görmesini ve sizinle iletişim kurmasını engelleyebilirsiniz.

 12. İş buldum! / Aradığım elemanı buldum! Üyeliğimi nasıl gizleyebilirim?

  Tebrik eder, yeni sürecinizde başarılar dileriz! Üyeliğinizi daha sonra da kullanmak üzere pasif yapabilirsiniz. Üyeliğiniz pasif olduğunda site aramalarında profiliniz gözükmez. Ancak siz sitede görünmesini istediğiniz zaman aktif yapabilirsiniz.

 13. Teyzesizsiniz'e iş arayan üye olmama rağmen arama sonuçlarında görünmeme sebebim nedir?

  İş arayan profillerinin arama sonuçlarında çıkması için eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir. Profil tamamlanma oranınız %100 olmalıdır. Profil tamamlanma oranınızı profilinize gittiğinizde sağ tarafta görebilirsiniz.

 14. Teyzesizsiniz'de olmasını arzu ettiğim bir özellik var, bunu talep sizden edebilir miyim?

  Kesinlikle! Üyelerimizin memnuniyeti bizim için her şeyin önünde geldiği için tavsiyelerinize tamamen açığız. İletişim için sağ menüde yer alan Tavsiyeleriniz düğmesini kullanabilirsiniz.