Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap
 • Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Teyzesizsiniz nedir?

  Teyzesizsiniz, bakım hizmeti arayan aileler ile bakım hizmeti sağlayan bireyleri ve kurumları güvenli bir şekilde buluşturan bir sosyal ağ platformudur. Türkiye'nin ilk ve en büyük bakım platformu olarak 2012 yılından bu yana 4 milyonu aşkın ziyaretçiye hizmet vermiştir.

 2. Hangi illerde hizmet vermektesiniz?

  Teyzesizsiniz güvenli platformu üzerinden Türkiye'nin dört bir köşesine aynı hizmetleri sunmaktadır.

 3. Teyzesizsiniz'den ne tip işler/elemanlar bulabilirim?

  Teyzesizsiniz'deki iş kategorileri şöyledir:
  Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge Öğretmen, Engelli Çocuk Bakıcısı, Yaşlı Bakıcısı, Hasta Bakıcı / Refakâtçi, Hemşire, Engelli Yetişkin Bakıcısı, Ev İşlerine Yardımcı, Temizlikçi, Aşçı

  Teyzesizsiniz'de yer alan kurum kategorileri ise şöyledir:
  İK Danışmanlık Şirketi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Kreş / Anaokulu, Huzurevi, Yaşlı Bakım Evi, Temizlik Şirketi

 4. Teyzesizsiniz nasıl işler?

  Teyzesizsiniz klasik bir İK danışmanlık şirketinden farklı işler. Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile güvenli teknoloji alt yapısını sağlar ve kişilerin ve kurumların birbirlerini bulmasına olanak tanır. Klasik İK danışmanlık şirketlerinden farklı olarak taraflar arasında ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez.

 5. İşe alacağımız iş arayan ile başlangıçta yaşanabilecek bir güven sorunu için ne tavsiye edersiniz?

  Teyzesizsiniz olarak biz üyelerimiz ile yüzyüze görüşmeler yapmamaktayız. Bu sebeple sizlerin adaylarla yapacağınız mülakatlar ve ön görüşmeler çok önemlidir. Her iki tarafın da beklentilerini açıkça baştan ifade etmesi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca bizim tavsiyemiz çalıştıracağınız kişilerden nüfus kağıdı fotokopisi, ikametgah, savcılık belgesi, sağlık belgesi istemeniz. Tarafların birbirlerini tanımaları ve görmeleri için bir deneme süresi belirleyip beraber çalışmakta faydalı olabiliyor. Bunu uygun bir dille karşı tarafa iletir hatta Teyzesizsiniz'in tavsiye ettiği prosedürlerden biri olduğunu söylerseniz eminiz ki size karşı anlayışlı olacaklardır.

 6. Teyzesizsiniz Ekibi ile nasıl iletişim kurabilirim?

  Bizimle iletişim sayfasındaki e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. (Gönderdiğiniz tüm mesajlara en geç 12 saat içerisinde mutlaka dönüş yapılır.)

 7. İletişim kurmak istediğim üyenin profilinde telefon numarası yok, bu üye ile nasıl iletişim kurabilirim?

  Gizlilik gerekçeleri ile bazı kullanıcılarımız telefon numaralarını profillerinde göstermeyi tercih etmeyebiliyorlar. Bu kişilerle platform içi mesajlaşma yaparak telefon numaranızı paylaşabilir ve size ulaşmalarını isteyebilirsiniz. (Ortak ilan alanlarımızda telefon paylaşmak yasaktır.)

 8. Profil tipini yanlış seçtim, nasıl düzeltebilirim?

  Profil tipleri iş arayan, eleman arayan ve şirket olarak üçe ayrılırlar ve üyelik sırasında kullanıcılar tarafından belirlenirler. Bu seçimde bir yanlışlık yaptıysanız ve düzeltmek istiyorsanız Destek Ekibimiz ile iletişime geçiniz.

 9. Profilimi nasıl güncelleyebilirim?

  Profil güncelleme ekranına ulaşmak için platforma giriş yaptıktan sonra üst menüde gözüken kullanıcı adınıza tıklayarak profil sayfanıza gitmeli ve devamında Profil Düzenle düğmesine tıklamalısınız.

 10. İlanımı nereye yazmalıyım?

  İlan bilgileriniz profil sayfanızdaki "Ne Arıyorsunuz? - İlan Başlık" ve "Ne Arıyorsunuz? - İlan Detay" alanlarında yer almalıdırlar. İlan bilgilerini girmek veya güncellemek için Profil Düzenle sayfasını kullanmalısınız.

 11. Kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?

  Hayır, platformumuzda kullanıcı adı değiştirilmesine güvenlik sebepleri ile izin verilmemektedir.

 12. Teyzesizsiniz portföyündeki iş arayanlarla ilgili bir referans veriyor mu?

  Teyzesizsiniz şu aşamada sadece aracılık hizmeti sağlar ve portföyündeki iş arayanlarla ilgili herhangi bir referans sağlamaz.

  Ancak Teyzesizsiniz'de referans diğer kullanıcılar tarafından sağlanabilir. Platformdaki eleman arayan kullanıcılar, iş arayanlar ve şirketlerin profillerine referans yazısı yazabilirler.

 13. Teyzesizsiniz'deki bir üyeyi engellemem mümkün müdür?

  Evet, ilgili üyenin profiline giderek "Kullanıcıyı Engelle" düğmesine basarak bir kullanıcının profilinizi görmesini ve sizinle iletişim kurmasını engelleyebilirsiniz.

 14. İş buldum! / Aradığım elemanı buldum! Üyeliğimi nasıl gizleyebilirim?

  Tebrik eder, yeni sürecinizde başarılar dileriz! Üyeliğinizi daha sonra da kullanmak üzere pasif yapabilirsiniz. Üyeliğiniz pasif olduğunda platform aramalarında profiliniz gözükmez. Ancak siz diğer üyelere görünmesini istediğiniz zaman aktif yapabilirsiniz.

 15. Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra "Ayarlar -> Diğer" sayfasını ziyaret ederek bu işlemi yapabilirsiniz.

 16. Teyzesizsiniz'e iş arayan üye olmama rağmen arama sonuçlarında görünmeme sebebim nedir?

  İş arayan profillerinin arama sonuçlarında çıkması için eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir. Profil tamamlanma oranınız %100 olmalıdır. Profil tamamlanma oranınızı profilinize gittiğinizde sağ tarafta görebilirsiniz.

 17. Teyzesizsiniz'de olmasını arzu ettiğim bir özellik var, bunu talep sizden edebilir miyim?

  Kesinlikle! Üyelerimizin memnuniyeti bizim için her şeyin önünde geldiği için tavsiyelerinize tamamen açığız. İletişim için Tavsiyeleriniz bağlantısını kullanabilirsiniz.