Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Teyzesizsinize teşekkürler aradığım ailemi çok şükür buldum darısı başınıza..."    11 Nisan 2014
Facebook

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

Bir işten çıkmak hiç kolay değildir. Fakat kariyerinizi geliştirecek daha iyi bir yol varsa ya da çalışma çevreniz değiştiyse, bazen bu kararı vermek en iyisidir.
 
Ailelerle daha çok iletişim halinde olduğunuz çocuk bakıcısı işinden çıkmak biraz daha zordur. Öyleyse, mümkün olduğunca az etkileyerek ve etkilenerek nasıl işten çıkarsınız?

Karar verme vakti geldiğinde bir çocuk bakıcısı olarak işten çıkarken yapmanız gereken 7 adım aşağıdadır:
 
1. Hazırda Bekleyen Yeni Bir İşe Sahipseniz

İşten çıkmadan önce emin olduğunuz bir iş başvurunuz ya da hazırda bekleyen bir iş olduğundan emin olun. Ortada hiçbir şey yokken eski işinizden çıkarsanız ve sonrasında bir iş bulamazsanız sıkıntıya girersiniz. İleriye dönük patronlar sizi umutsuzluğa sürükleyebilir ve keyfinizi kaçırabilir. İşsiz olmak ilerideki işverenlerde neden işsiz olduğuna dair merak uyandırır ve sizinle ilgili bir problem olup olmadığı şüphesine düşerler.
 
2. Sıkça Haber Verin

İşverenleriniz için çeşitli çocuk bakıcılığı hizmeti verdiniz ve her zaman kolay olmayan yeni bir iş bulma zamanı geldi. Haber vermemek işvereninizi zor duruma sokacaktır ve sizin hakkınızda kötü bir izlenim bırakacak. İki hafta öncesinden belirtmek uygundur.
 
3. Birebir Haber Verin

Şimdiki işinizden daha profesyonel bir işe geçme kararı verdiğinizde bunu birebir söyleyin. İşinize önem verin ve ayrılma kararı aldığınızda bunu işvereninize bir an önce söyleyin.
 
Mesaj ya da mail atmak gibi teknik olarak yapılan bildirimler duygularınızı ve düşüncelerinizi doğru şekilde yansıtmaz ve işvereninizin hakkınızda olumsuz düşünmesine neden olur. Doğru olanı yapın, gözlerine bakarak işten ayrılma vaktinizin geldiğini söyleyin. Bu şu anki işvereninize olan sadakatinizi, güvenilirliğinizi ve ne kadar profesyonel olduğunuzu ortaya koyar.
 
Eğer istifa mektubu aracılığıyla bunu yazarak yapmak istiyorsanız, yine de mektup hakkında kişisel bir konuşma yapmak zorundasınız.
 
4. Profesyonel Olun

Her zaman kibar, anlayışlı ve profesyonel olun. İşvereninizle saygı ve sevgi çerçevesi içerisine olmak istersiniz. Onlarla çalışma fırsatı verdikleri için teşekkür edin. Onların elemanı olarak geçirdiğiniz zamanda neler tecrübe ettiğinizi anlatın. Açık ve dürüst olun. İşinizden nefret etseniz bile, mutlu olduğunuzu belirtebilirsiniz.
 
5. Çocuklara Dikkat Edin

İstifa bir yetişkin konuşmasıdır, bu yüzden zamanınızı işvereninizle yüz yüze konuşmak için ayarladığınızdan emin olun. Konuşurken bunu çocuklara nasıl anlatacağınızı sorun. Ebeveynlerin ön ayak olmasına müsaade edin. Çocuklar öğrendiğinde, istifa kararınızla ilgili nasıl konuştuğunuza dikkat edin.
 
6. Duygularınızı Bir Kenara Bırakın

“Benim için değişiklik yapma vakti geldi” ya da “artık başka bir şey yapma vaktinin geldiğini düşünüyorum” gibi geniş bir perspektifte konuşmayı doğal olarak sürdürün. Şu anda detaylar önemli değildir ve duyguları incitebilir. Mutlu bir şekilde davrandığınızda işvereninizin davranışları da aynı şekilde olacaktır.
 
7. Son Maaşı Sorun

Yaptığınız her iş için ödeme yapıldığından emin olun. Son maaş çekim işlemleri ile ilgili kanunlar her bölgede farklılık gösterebilir ve işten çıkma ya da çıkarılma durumunuza göre değişebilir.
 
Nasıl olursa olsun, işten çıkma kararınızı bildirmek her zaman zordur. Konuşmanın sizin, işvereniniz ve maaşınız açısından daha kolay ilerlemesi için bu önerileri takip edin.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru. 

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

Bir çocuk bakıcısı pozitif disiplin teknikleriyle çocuğun davranışlarını nasıl etkiler?

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük. 

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.