Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Aradığım aileyi buldum teşekkürler teyzesizsiniz.."    10 Eylül 2016
Facebook

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

Çocuk bakıcısı görevdeyken, çocuklar en iyi davranışlarını da en kötü davranışlarını da sergileyebilirler. Sorumluluğu altındaki çocuklar onu dinlemediğinde nasıl bir disiplin tekniği kullanabilir? Temel kural: büyük bir problem haline gelmeden önce anne-babasıyla konuşun.

Ne şekilde rahat olduklarını, gördüğünüzün ne tür bir problem olduğunu ve nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerek. Fakat bir çocuk bakıcısı olarak, işinizin cezalandırma yoluyla disiplini kullanmanızı gerektirdiğini düşünmeyin. Genellikle ödül tabanlı disiplini kullanın.

İşte beş disiplin tekniği: 

1. İki Çocuk Aynı Oyuncak İçin Kavga Ediyorsa

Sinirlenip ağlamalar başlamadan önce müdahale edin ve nasıl paylaşacaklarını çözüp çözemeyeceklerini sorun. Eğer bir çözüm bulamazlarsa, çocuklar oynamak isteyip istemediklerine karar verene kadar oyuncakları ortadan kaldırın. Bu sizi tarafsız tutar ve çocuklara dövüşmelerinin sonuçları olduğunu gösterir. Eğer anlaşabilirlerse, oynayabileceklerini söyleyin.
 
2. Temizlemek İstemiyorlarsa

Temizlik zamanı olduğunu duyurduğunuzda, çok nadir olumlu bir yanıt alırsınız. Biraz bekleyin. Bekleyin. Arada sırada mizahınızı kullanın. Ek düze bir sesle “Beni dinleyen var mı?” diye sorun. Çocuklardan biri oyuncaklarını toplamaya başlayana kadar hareket etmeyin ve ilk yardım edene sık sık iltifatlarda bulunun.

Çaresiz, her çocuk yardım etmeye başlayacaktır.
 
3. Çocuk Sinir Krizi Geçirmenin Eşiğindeyse

Baktığınız çocuğun gittikçe sinirlendiğini görüyorsanız, sözlerine kulak asmayın. Hatta dikkatini dağıtmaya çalışın. Farklı bir odaya gitmek veya dışarı çıkmak havasını değiştirecektir. Bu genç çocuklarda daha çok işe yarar. Sinir krizi hala geçmedi mi? Bekleyin. Çocuğun yanında kalın ve güvende olduğundan emin olun. Hepsinden önemlisi: sakin olun ve tartışmayın. Bu da geçecek.
 
4. Çocuklar Yatmak İstemiyorsa

Uyku vaktinin yaklaşmasıyla ilgili çok fazla uyarı aldıklarında, çocukları daha fazla şey yaparken bulursunuz. Yatma vaktine 10 dakika kaldığında haber verin. Sonrasında beş dakika ve ardından üç dakikalarının kaldığını belirtin. Saat ölçer kullanmak etkileyicidir. Fakat çocuklar hala uykuya hazır değillerse veya yatmak istemiyorlarsa, birkaç tane kâğıt çıkartın ve yatış düzenini yazın. Böylelikle oluşabilecek durumları birer birer sınırlandırmış olursunuz.

Okuma bilmeyen çocuklar üzerinde bile işe yarar. Eğer çocuklar sorunsuz bir şekilde yatarlarsa, ödül teklif edin.

5. Vurmaya Başlarsa

Hedef siz veya başka bir çocuk olduğunda, kabul edilemez şekilde sinirlenince vurmaya başlar. Çocuğun sınırı aştığını bildiğinden emin olun, sert bir ses tonu ve “Vurma!” gibi basit kelimeler kullanın. Eğer çocuk daha fazla sinirlenmeye başlarsa, bir süre kendi başına bırakın böylece duygularını kontrol altına alabilir. Anne-babanın çocuğu bu şekilde uzaklaştırarak disiplin etme yöntemiyle sorunları olmadığından emin olun.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Platformu


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli? 

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

Bir işten istifa etmek hiç kolay değildir ve çocuk bakıcısı işinden istifa etmek biraz daha zordur, işte bir çocuk bakıcısı olarak işten ayrılmak için 7 adım. 

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük. 

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

Bir çocuk bakıcısı olarak işe alındığında hazırlıklı olmalısın. Mutlaka kafanda bir çok yaratıcı ve eğlenceli oyun ve çantanda malzemeler vardır fakat aynı zamanda acil durumlar için zorunlu malzemeler, kontaktlar ve tabi ki atıştırmalıklar bulundurmak gerekiyor. İşte sana yardımcı olması için bir liste, sadece sokağa adım atsan bile hazırlıklı olman gerekenler!