Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Hiç bir çıkar gözetmeden insanları doğru yönlendirerek iş sahibi yapan mükemmel bir site..."    13 Temmuz 2016
Facebook

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

Çocuk bakıcısı görevdeyken, çocuklar en iyi davranışlarını da en kötü davranışlarını da sergileyebilirler. Sorumluluğu altındaki çocuklar onu dinlemediğinde nasıl bir disiplin tekniği kullanabilir? Temel kural: büyük bir problem haline gelmeden önce anne-babasıyla konuşun.

Ne şekilde rahat olduklarını, gördüğünüzün ne tür bir problem olduğunu ve nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerek. Fakat bir çocuk bakıcısı olarak, işinizin cezalandırma yoluyla disiplini kullanmanızı gerektirdiğini düşünmeyin. Genellikle ödül tabanlı disiplini kullanın.

İşte beş disiplin tekniği: 

1. İki Çocuk Aynı Oyuncak İçin Kavga Ediyorsa

Sinirlenip ağlamalar başlamadan önce müdahale edin ve nasıl paylaşacaklarını çözüp çözemeyeceklerini sorun. Eğer bir çözüm bulamazlarsa, çocuklar oynamak isteyip istemediklerine karar verene kadar oyuncakları ortadan kaldırın. Bu sizi tarafsız tutar ve çocuklara dövüşmelerinin sonuçları olduğunu gösterir. Eğer anlaşabilirlerse, oynayabileceklerini söyleyin.
 
2. Temizlemek İstemiyorlarsa

Temizlik zamanı olduğunu duyurduğunuzda, çok nadir olumlu bir yanıt alırsınız. Biraz bekleyin. Bekleyin. Arada sırada mizahınızı kullanın. Ek düze bir sesle “Beni dinleyen var mı?” diye sorun. Çocuklardan biri oyuncaklarını toplamaya başlayana kadar hareket etmeyin ve ilk yardım edene sık sık iltifatlarda bulunun.

Çaresiz, her çocuk yardım etmeye başlayacaktır.
 
3. Çocuk Sinir Krizi Geçirmenin Eşiğindeyse

Baktığınız çocuğun gittikçe sinirlendiğini görüyorsanız, sözlerine kulak asmayın. Hatta dikkatini dağıtmaya çalışın. Farklı bir odaya gitmek veya dışarı çıkmak havasını değiştirecektir. Bu genç çocuklarda daha çok işe yarar. Sinir krizi hala geçmedi mi? Bekleyin. Çocuğun yanında kalın ve güvende olduğundan emin olun. Hepsinden önemlisi: sakin olun ve tartışmayın. Bu da geçecek.
 
4. Çocuklar Yatmak İstemiyorsa

Uyku vaktinin yaklaşmasıyla ilgili çok fazla uyarı aldıklarında, çocukları daha fazla şey yaparken bulursunuz. Yatma vaktine 10 dakika kaldığında haber verin. Sonrasında beş dakika ve ardından üç dakikalarının kaldığını belirtin. Saat ölçer kullanmak etkileyicidir. Fakat çocuklar hala uykuya hazır değillerse veya yatmak istemiyorlarsa, birkaç tane kâğıt çıkartın ve yatış düzenini yazın. Böylelikle oluşabilecek durumları birer birer sınırlandırmış olursunuz.

Okuma bilmeyen çocuklar üzerinde bile işe yarar. Eğer çocuklar sorunsuz bir şekilde yatarlarsa, ödül teklif edin.

5. Vurmaya Başlarsa

Hedef siz veya başka bir çocuk olduğunda, kabul edilemez şekilde sinirlenince vurmaya başlar. Çocuğun sınırı aştığını bildiğinden emin olun, sert bir ses tonu ve “Vurma!” gibi basit kelimeler kullanın. Eğer çocuk daha fazla sinirlenmeye başlarsa, bir süre kendi başına bırakın böylece duygularını kontrol altına alabilir. Anne-babanın çocuğu bu şekilde uzaklaştırarak disiplin etme yöntemiyle sorunları olmadığından emin olun.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

BİR BEBEK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

Eğer mükemmel bakıcıyı oluşturabiliyor olsaydın, onda nelerin olmasını isterdin? Bir çok insanla yaptığımız konuşmalara göre insanların bakıcılarda en çok neler aradıklarını öğrendik.

İşte ailelerin genellikle aradıkları özellikler listesi.

ÇOCUK BAKICINIZA TEŞEKKÜR ETMENİN FARKLI YOLLARI

Çocuk bakıcınız ailenizin önemli bir üyesidir, bu yüzden ona ne kadar değer verdiğinizi bildiğinden emin olun, işte çocuk bakıcınıza teşekkür etmek için 21 fikir... 

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA NASIL GÖRÜŞME YAPARSINIZ: SORU LİSTESİ

Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Neyse ki bununla ilgili elimizde birkaç önemli bilgi var! 

YENİ BİR ÇOCUK BAKICISI TUTARKEN 5 GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yeni bir çocuk bakıcısı tutarken, aileniz için adaylar arasından en iyi seçimi yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacak bu beş güvenlik önlemini kullanın.

YATILI ÇOCUK BAKICISI OLMANIN 10 FAYDASI

Yatılı çocuk bakıcılığı işini hiç düşündünüz mü? Aileyle yakından çalışmak, çeşitli deneyimler kazanmak ve harika bir çocuk bakıcısı olmak için harika bir fırsat. Binlerce aile her yıl yatılı çocuk bakıcısı arıyor, birini hemen kap! 

BAKICILAR İLE GÜVENLİK HAKKINDA KONUŞMAK İÇİN 6 İPUCU

İşe aldığınız bakıcı ile öncelikle güvenlik hakkında dürüst ve açık bir konuşma yapmanız gerekiyor. Sizin güvenliğe önem verdiğinizi ve bunun onun işinin bir parçası olduğunu bildiğinizi gösterin. Bakıcınız ile güvenlik hakkında nasıl konuşacağınıza dair tavsiyelerine bakalım...