Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Aradığımız bakıcıyı bulduk. Teyzesizsiniz'e çok teşekkürler. Çok faydalı bir iş yapıyorsunuz."    3 Ağustos 2015
Facebook

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz? İşte yardımcı olabilecek beş senaryo:
 
1. Tam Zamanlı Bakıcınıza Sahip Çıkın

Eğer tam zamanlı çalışan bakıcınızın aynı şekilde devam etmesine yetecek maddi imkânınız varsa, bu probleminiz için olabilecek en basit çözüm gibi duruyor. Çocuklarınıza kahvaltı yaptırmak için sabah gelir ve onları okula götürür, ardından birkaç saat sonra okuldan alır.
 
Siz işteyken ve çocuklar okuldayken evde olan bir çocuk bakıcınızın olması sizin için en iyisidir çünkü herhangi bir hastalık anında ya da acil bir durumda çocuklarınızı koruyacak biri olacaktır.
 
Çocuklarınız okuldayken çocuk bakıcınıza ödeme yaptığınızda, onun müsait oluşuna ödeme yapmış olursunuz. Acil bir durumda iptal edeceği bir planı olmamasını ve başka bir işe girmeyişini garantilemiş olursunuz. Çocuklarınız hastalanırsa, havalar kötüleşip okul erken kapanırsa ya da başka türlü bir acil durum olursa, birkaç dakika içinde çocuk bakıcınız okulda olacaktır. Eğer anında yardımınız koşacak bir arkadaşınız ya da akrabanız yoksa ya da iş sorumluluklarınız acil bir durum için işten erken ayrılmanıza müsaade etmiyorsa, bu şekilde hepsini garantilemiş olursunuz.
 
Hala boş vakitleri için ona ödeme yapmanız gerekir çünkü bir şey olduğunda hazır olmasını istediniz. Herkese uygun bir ödeme şekli için çocuk bakıcınızla konuşun.
 
2. Ek Görevler Yerine Getirip Getiremeyeceğini Sorun

Evin içindeki diğer görevlerde yardımcı olan bir temizlikçiye, hizmetçiye ya da çamaşır yıkama servisine sahip misiniz? Belki de çocuklar okuldayken birinin bu işleri yapabileceğini düşünüyorsunuzdur. Çocuk bakıcınız bazı değişikliklere ayak uydurduğu sürece, çocuklar okuldayken evle ilgili bazı küçük işleri halledip halledemeyeceğini sorabilirsiniz.
 
3. Yarı Zamanlı Çalışmaya Geri Dönün

Eğer ailenizin çocuklar okuldayken çocuk bakıcınızın tam zamanlı maaşını karşılayacak durumu yoksa sizin için en iyisi çocuk bakıcınıza çalışma saatlerini yarı zamanlı pozisyona geçireceğinizi söylemek olacaktır. Yarı zamanlı çalışmak çocuk bakıcınıza birkaç saat verecek ve dışarıda vakit geçirme şansı olacak, bu yüzden çocuk bakıcınızın yeni bir iş bulma ya da sizin çocuklarınızla olmadığı vakitlerde başka yerde yarı zamanlı ek iş bulmasına hazırlıklı olun.
 
4. Yarı Zamanlı Yardımcı Tutun

Eğer çocuk bakıcınız tam zamanlı bir işte çalışmak istiyorsa, yollarınızı ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Değişken ihtiyaçlarınıza uyan yeni bir çocuk bakıcısı arayın. Belki sabah rutinini halledebilirsiniz ve okuldan sonrası için yardımcı olacak birini tutarsınız. Ya da iki farklı bakıcı tutarsınız: sabah için biri, öğleden sonra için başka biri.
 
Bu okul sonrası ve öncesi işler üniversite öğrencileri için harika olabilir. Eğer üniversiteye yakın bir yerde oturuyorsanız, bu aileniz için harika bir seçenek olabilir.
 
5. Bir Çocuk Bakıcını Paylaşmayı Deneyin

Eğer çevrenizde çocuk bakımında sizin gibi problemler yaşayan bir aile varsa, her iki tarafında ihtiyaçlarını karşılayarak birlikte çalışıp çalışamayacağınızı görün. Belki de çocuklar okuldayken ufak işlere bakmak isteyen bir ev hanımı vardır.
 
Çocuk bakıcınız ve diğer aile bu fikre açıksa, çocuk bakıcısını paylaşmak her iki tarafında ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olabilir.
 
Çocuk bakıcısını
paylaşmak para biriktirmek isteyen aileler için de harika bir seçenek. Eğer çevrenizde benzer çocuk bakımı problemleri yaşayan komşu aileler varsa, çocuk bakıcısını paylaşmak harika bir çözüm olabilir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUK BAKICINIZA TEŞEKKÜR ETMENİN FARKLI YOLLARI

Çocuk bakıcınız ailenizin önemli bir üyesidir, bu yüzden ona ne kadar değer verdiğinizi bildiğinden emin olun, işte çocuk bakıcınıza teşekkür etmek için 21 fikir... 

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük. 

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

İKİZ BEBEK BAKICISI ARAYANLAR İÇİN 5 TÜYO

İkiz veya üçüz bebekleriniz olduğunda, bir dadı ya da bakıcı tutmak özel yetenekler gerektirir. Bir dadı ya da bakıcı bulmak ikiz veya üçüz bebekleri olan aileler için biraz farklı olabilir. 

BAKICINIZA SÖYLEMEMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Teyzesizsiniz.com’daki bebek bakıcılarına, işverenlerinden duydukları ve onları üzen şeyleri sorduk ve sizler için derledik. Aşağıda bu cevaplardan en popüler beş tanesini görebilirsiniz.