Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Böyle bir konuda yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler. Kriterlerimize uygun birini bulmak ancak böyle bir ağ ile sağlanabilirdi."    5 Kasım 2014
Facebook

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Şirketiniz sizi şehir dışında bir toplantıya gönderirken, aynı zamanda eşinizinde başka bir şehirde sunumu olmasıyla baş etmeye mi çalışıyorsunuz? Çocukların bakımını kimin üstleneceği konusunda endişeye mi kapılıyorsunuz? Çocuk bakıcınız gece boyunca kalabilir mi?
Eğer hayatınız az da olsa böyle belirsiz ve yoğunsa, çocuk bakımı endişeleriniz için yatılı bir çocuk bakıcısı çözüm olabilir.
Aileler yatılı çocuk bakıcısı tutmayı düşünürken çeşitli şeyleri de beraberinde düşünmesi gerek. Bir başkasıyla aynı evde yaşama konusunu ve neden yatılı bakıcı tuttuklarını iyice düşünmeliler.
İşte yatılı bir çocuk bakıcısı tutmadan önce düşüneceğiniz diğer sekiz soru.

1. Programınız Sürekli Değişiyor Mu?

İşten dolayı programları sürekli değişen ailelerde, sağlık ve diğer aile problemleri olur, yatılı bir çocuk bakıcısı çocuk bakımındaki bu problemleri atlatmanıza yardımcı olur. Sürekli değişen bir programa sahipseniz ve geceleri yatılı kalacak bir çocuk bakıcısına ihtiyacınız varsa, yatılı çocuk bakıcısı hayatınızı kolaylaştıracaktır.

2. Araştırmalarınız Mı Var?

Yatılı bir çocuk bakıcısı, tam zamanlı olarak sizinle yaşar, çalışmadığı zamanlarda bile. Bu yüzden biraz gizliliğe ihtiyacı vardır. Bakıcınıza özel bir oda, market gıdaları için özel bir alan ve mümkünse araba sağlamalısınız.

3. Yatılı Bir Çocuk Bakıcısı Mı Yoksa Dadı Mı İstiyorsunuz?

Dadı ülkenize evde çocuk bakımını için gelen genç bireylerdir. Dadılar genellikle haftada 40 saat çalışırlar ve evinize kültürel bir deneyim getirirler. Her dadı evinize kültürel bir enerji getirir ve çocuklarınızın dünya hakkında başka türlü öğrenemeyeceği şeyler öğrenmesini sağlar.
Fakat dadılar aileyle yalnızca bir yıl kalırlar. Daha uzun süreli birini istiyorsanız, yatılı bir çocuk bakıcısı size daha uygun olabilir. Ayrıca dadılar kısıtlı çocuk bakımı deneyimine sahiptirler. Büyük çocuklar ya da yarı zamanlı yardım için daha uygundurlar ama yatılı bir çocuk bakıcısı daha profesyonel bir bakım sağlar.

4. Gün Boyunca Fazladan Yardıma Mı İhtiyaç Duyuyorsunuz?

Okuldan sonra çocuklarınızın bakımını sağlayacak birine ihtiyaç duyuyorsanız, yatılı olmayan bir çocuk bakıcısı iyi bir seçenektir. Fakat eğer tüm günlük görevlerde yardım edecek birine ihtiyacınız varsa, yatılı bir çocuk bakıcısı ihtiyacınızı karşılayacaktır.
Uzun süredir yatılı bir çocuk bakıcısı arıyorsanız, hafif yemek işlerini yapacak, etrafı toparlayacak ve çocukları okula getirip götürecek birine ihtiyaç duyduğunuzu açıklayın, böylece ihtiyacınız olanı daha kolay bulabilirsiniz.
Fakat eğer evinizi temizleyecek birini arıyorsanız, bir temizlikçi tutmalısınız, çocuk bakıcısı değil. Çoğu çocuk bakıcısı hafif temizlik işleri ve çocukların ardını toplama konusuyla problem yaşamazken, onlardan temizlikçiniz olmasını da isteyemezsiniz, en azından ekstra para ve zaman vermiyorsanız.

5. İş İçin Seyahat Mi Ediyorsunuz?

Yatılı bir çocuk bakıcısı siz yoldayken gece için bir çocuk bakıcısı bulma telaşına karşı bir sigortadır. Eğer bakıcınız sizinle yaşıyorsa, bu son dakika, beklenmedik gelişmelere uygun olacaktır.
Ek olarak, yatılı bir çocuk bakıcısı sabahları da uygundur, okul yaşındaki çocuklarınızı kaldırıp okula gönderecektir.

6. Evden Doğru Mu Çalışıyorsunuz?

Çoğu aile aynı zamanda çocuk bakımını da üstelenebildikleri için evden doğru çalışmayı düşünür. Bazıları idare edebilir ama bazıları zorluk çeker. Ayrıca, evinizin dışında kendi işinizde çalışıyorsanız, saatleriniz değişebilir. Eğer işlerinizi halletmekte zorlanıyorsanız, size yardımcı olabilecek bir yatılı çocuk bakıcısı tutmayı düşünün.

7. Bekar Bir Ebeveyn Misiniz?

Her şeyi halletmeye çalışan yalnız biriyken ev işlerini halletmek zordur. Size yardımcı olacak bir anne-babanız ya da akrabanız yoksa yatılı bir çocuk bakıcısı olamadığınız zamanlardaki boşlukları dolduracaktır.

8. Sürekli Geride Kaldığınızı Mı Düşünüyorsunuz?

Bir aile için bakım tam zamanlı bir iştir, bir de çalışıyorsanız hiçbir şeyi yakalayamıyormuş hissine kapılabilirsiniz. Yatılı bir çocuk bakıcısına sahip olmak, size nefes alacak zaman sağlar, böylece diğer aile problemlerini düşünmenize zaman kalır. Yatılı bir çocuk bakıcısı zaman ve yardım konusunda size tampon bir alan sağlar.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

YATILI BAKICI ARAYANLAR İÇİN 12 ÖNERİ

Çocuklarınıza bakması için doğru bakıcıyı bulmak hiç de kolay bir iş değildir. Çocuklarınızı istediğiniz şekilde bakıp yetiştirecek birini tutmanız gerek. Fakat bu iş hem evinizde kalacak hem çocuklarınıza bakacak yatılı bir bakıcı aradığınızda biraz daha karmaşık bir hal alabilir. 

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

Çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler. 

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

Bir işten istifa etmek hiç kolay değildir ve çocuk bakıcısı işinden istifa etmek biraz daha zordur, işte bir çocuk bakıcısı olarak işten ayrılmak için 7 adım. 

ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS

Çocuk bakıcıları yıllarını çocuklarla ilgilenerek, değerli ipuçlarını öğrenerek ve bu arada bazı kolay tüyoları keşfederek geçirirler. Onlara sebzelerini nasıl yedirirsiniz, eğlenmelerini nasıl sağlarsınız, tüm bu soruları çocuk bakıcıları cevaplıyor. Peki neden bu deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeyelim? 

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru. 

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.