Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Gönlüme göre oğlumun gönlüne göre bir teyze buldum. Darısı sizin başınıza. Teşekkür ederim."    15 Şubat 2014
Facebook

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Şirketiniz sizi şehir dışında bir toplantıya gönderirken, aynı zamanda eşinizinde başka bir şehirde sunumu olmasıyla baş etmeye mi çalışıyorsunuz? Çocukların bakımını kimin üstleneceği konusunda endişeye mi kapılıyorsunuz? Çocuk bakıcınız gece boyunca kalabilir mi?
Eğer hayatınız az da olsa böyle belirsiz ve yoğunsa, çocuk bakımı endişeleriniz için yatılı bir çocuk bakıcısı çözüm olabilir.
Aileler yatılı çocuk bakıcısı tutmayı düşünürken çeşitli şeyleri de beraberinde düşünmesi gerek. Bir başkasıyla aynı evde yaşama konusunu ve neden yatılı bakıcı tuttuklarını iyice düşünmeliler.
İşte yatılı bir çocuk bakıcısı tutmadan önce düşüneceğiniz diğer sekiz soru.

1. Programınız Sürekli Değişiyor Mu?

İşten dolayı programları sürekli değişen ailelerde, sağlık ve diğer aile problemleri olur, yatılı bir çocuk bakıcısı çocuk bakımındaki bu problemleri atlatmanıza yardımcı olur. Sürekli değişen bir programa sahipseniz ve geceleri yatılı kalacak bir çocuk bakıcısına ihtiyacınız varsa, yatılı çocuk bakıcısı hayatınızı kolaylaştıracaktır.

2. Araştırmalarınız Mı Var?

Yatılı bir çocuk bakıcısı, tam zamanlı olarak sizinle yaşar, çalışmadığı zamanlarda bile. Bu yüzden biraz gizliliğe ihtiyacı vardır. Bakıcınıza özel bir oda, market gıdaları için özel bir alan ve mümkünse araba sağlamalısınız.

3. Yatılı Bir Çocuk Bakıcısı Mı Yoksa Dadı Mı İstiyorsunuz?

Dadı ülkenize evde çocuk bakımını için gelen genç bireylerdir. Dadılar genellikle haftada 40 saat çalışırlar ve evinize kültürel bir deneyim getirirler. Her dadı evinize kültürel bir enerji getirir ve çocuklarınızın dünya hakkında başka türlü öğrenemeyeceği şeyler öğrenmesini sağlar.
Fakat dadılar aileyle yalnızca bir yıl kalırlar. Daha uzun süreli birini istiyorsanız, yatılı bir çocuk bakıcısı size daha uygun olabilir. Ayrıca dadılar kısıtlı çocuk bakımı deneyimine sahiptirler. Büyük çocuklar ya da yarı zamanlı yardım için daha uygundurlar ama yatılı bir çocuk bakıcısı daha profesyonel bir bakım sağlar.

4. Gün Boyunca Fazladan Yardıma Mı İhtiyaç Duyuyorsunuz?

Okuldan sonra çocuklarınızın bakımını sağlayacak birine ihtiyaç duyuyorsanız, yatılı olmayan bir çocuk bakıcısı iyi bir seçenektir. Fakat eğer tüm günlük görevlerde yardım edecek birine ihtiyacınız varsa, yatılı bir çocuk bakıcısı ihtiyacınızı karşılayacaktır.
Uzun süredir yatılı bir çocuk bakıcısı arıyorsanız, hafif yemek işlerini yapacak, etrafı toparlayacak ve çocukları okula getirip götürecek birine ihtiyaç duyduğunuzu açıklayın, böylece ihtiyacınız olanı daha kolay bulabilirsiniz.
Fakat eğer evinizi temizleyecek birini arıyorsanız, bir temizlikçi tutmalısınız, çocuk bakıcısı değil. Çoğu çocuk bakıcısı hafif temizlik işleri ve çocukların ardını toplama konusuyla problem yaşamazken, onlardan temizlikçiniz olmasını da isteyemezsiniz, en azından ekstra para ve zaman vermiyorsanız.

5. İş İçin Seyahat Mi Ediyorsunuz?

Yatılı bir çocuk bakıcısı siz yoldayken gece için bir çocuk bakıcısı bulma telaşına karşı bir sigortadır. Eğer bakıcınız sizinle yaşıyorsa, bu son dakika, beklenmedik gelişmelere uygun olacaktır.
Ek olarak, yatılı bir çocuk bakıcısı sabahları da uygundur, okul yaşındaki çocuklarınızı kaldırıp okula gönderecektir.

6. Evden Doğru Mu Çalışıyorsunuz?

Çoğu aile aynı zamanda çocuk bakımını da üstelenebildikleri için evden doğru çalışmayı düşünür. Bazıları idare edebilir ama bazıları zorluk çeker. Ayrıca, evinizin dışında kendi işinizde çalışıyorsanız, saatleriniz değişebilir. Eğer işlerinizi halletmekte zorlanıyorsanız, size yardımcı olabilecek bir yatılı çocuk bakıcısı tutmayı düşünün.

7. Bekar Bir Ebeveyn Misiniz?

Her şeyi halletmeye çalışan yalnız biriyken ev işlerini halletmek zordur. Size yardımcı olacak bir anne-babanız ya da akrabanız yoksa yatılı bir çocuk bakıcısı olamadığınız zamanlardaki boşlukları dolduracaktır.

8. Sürekli Geride Kaldığınızı Mı Düşünüyorsunuz?

Bir aile için bakım tam zamanlı bir iştir, bir de çalışıyorsanız hiçbir şeyi yakalayamıyormuş hissine kapılabilirsiniz. Yatılı bir çocuk bakıcısına sahip olmak, size nefes alacak zaman sağlar, böylece diğer aile problemlerini düşünmenize zaman kalır. Yatılı bir çocuk bakıcısı zaman ve yardım konusunda size tampon bir alan sağlar.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICI MI KREŞ Mİ?

İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz. 

YATILI ÇOCUK BAKICISI OLMANIN 10 FAYDASI

Yatılı çocuk bakıcılığı işini hiç düşündünüz mü? Aileyle yakından çalışmak, çeşitli deneyimler kazanmak ve harika bir çocuk bakıcısı olmak için harika bir fırsat. Binlerce aile her yıl yatılı çocuk bakıcısı arıyor, birini hemen kap! 

ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS

Çocuk bakıcıları yıllarını çocuklarla ilgilenerek, değerli ipuçlarını öğrenerek ve bu arada bazı kolay tüyoları keşfederek geçirirler. Onlara sebzelerini nasıl yedirirsiniz, eğlenmelerini nasıl sağlarsınız, tüm bu soruları çocuk bakıcıları cevaplıyor. Peki neden bu deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeyelim?