Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Aradığım işi buldum. Herkese özellikle site yöneticisine çok teşekkürler. inşallah herkezin gönlünden geçen ne ise olsun tekrar teşekkürler..."    31 Ekim 2013
Facebook

YATILI ÇOCUK BAKICISI OLMANIN 10 FAYDASI

YATILI ÇOCUK BAKICISI OLMANIN 10 FAYDASI

Yatılı çocuk bakıcılığı işini hiç düşündünüz mü? Aileyle yakından çalışmak, çeşitli deneyimler kazanmak ve harika bir çocuk bakıcısı olmak için harika bir fırsat. Binlerce aile her yıl yatılı çocuk bakıcısı arıyor, birini hemen kap!
Böyle bir işi kalkışmak isteyip istemediğinizden emin değil misiniz? İşte size yatılı çocuk bakıcısı olmanın 10 faydası.
Yatılı çocuk bakıcılar, haftalık masaj, market alışveriş indirim kartı gibi ekstra avantajların tadını çıkarır.
Uzmanlara göre yatılı çocuk bakıcısı işinin en büyük yararlarından biri, yetiştirdikleri gençlerin büyüdüğünü görmektir. 20 yılını tek bir ailenin yanında yatılı çocuk bakıcısı olarak geçirmiş birine göre, bu şekilde çalışmak kişisel ve profesyonel anlamda kendinize bir şeyler katmak açısından kısa bir zaman dilimi bile olabilir diyor.

Karar verdiğinizde, yatılı çocuk bakıcısı işinin size kazandıracaklarını öğrenin:

1. Başka Bir Aile Kazanmış Olursunuz

Evet, bu bir iş ilişkisidir ama eğer sizi önemseyen ve işinize saygı duyan bir aileyle kalan yatılı bir çocuk bakıcısıysanız, karşılıklı ilişkilerinizi geliştirirsiniz.

2. Para Biriktirebilirsiniz

Yatılı bir bakıcı yatılı olmayan bakıcılara göre saatlik ortalama ya da daha az çalışır, kendi odanız olur ve bunun için ödeme yapmazsınız. Bu herhangi bir yer kiralamanız gerekmediği, market alışverişi veya faturalar hakkında endişelenmeniz gerekmediği anlamına gelir. Kazandığınız fazladan paralar da direk olarak size kalır.

3. Bakıcılığınızı Geliştirebilirsiniz

Eğer yatılı bir çocuk bakıcısıysanız, birinin evinde kalarak edindiğiniz deneyim, sorumluluğunuzu arttıran bir iş olduğu için iş tecrübeleriniz arasında kolaylıkla girebilir. Bazı bakıcılar kendi kişisel bakış açıları çerçevesinde farklı düşüncelere sahiptirler. Tam zamanlı bir çocuk bakıcısı ya da daha çok evi yöneten kişi durumunda olabilirler. Doğru çocuk bakıcısı için, bu olağanüstü bir seçenektir ve birçok fırsat elde edebilir.

4. İşe Gitmek Zorunda Değilsiniz

İşe gitmek ya da işten çıkmak gibi bir derdinizin olmaması büyük bir artıdır. Yollarda zaman harcamak, sinir bozucu yol stresini çekmek, trafiğe takılmak zorunda kalmazsınız. Zaten işte olmak oldukça güzeldir.

5. Araba Kullanabilirsiniz

Bazı yatılı çocuk bakıcılarının kendi araçları vardır ama bazıları da işverenlerinin arabalarını kullanabilirler. Aileler aracınızın masrafını karşılayabilirler ya da sigortasını yaptırabilirler. Bu durumun faydaları işverene göre değişiklik gösterir, bu yüzden ulaşımı, araba sigortasını ya da benzini karşılayıp karşılamadıklarını sorduğunuzdan emin olun.

6. Fazladan Ödeme Alırsınız

Yatılı çocuk bakıcılarının odaları temin edilir bu yüzden, herhangi bir yer kiralamak ya da yiyecek için endişe etmenize gerek kalmaz. Bunun yanında, aileler bazen yatılı çocuk bakıcılarına ekstra ödemeler yapar, spor salonu üyeliği ya da market alışveriş hediye kartı temin ederler.

7. Kendinize Ait Bir Odanız Olur

Evet, bir aileyle yaşıyorsunuz ama size özel bir alan sunarlar. Kendi odanızın olmasına ek olarak, çoğu yatılı çocuk bakıcısı kendilerine özel banyo ve dinlenme odasına da sahiptir. Bir oda arkadaşıyla görüşmek ya da televizyonda kim, ne izleyecek tartışmaları olmaz.

8. Seyahat Edebilirsiniz

Eğer gezme konusunda özgürseniz, seyahat edebilen bir temsilci olabilirsiniz. Bu iş ulusal ve uluslararası bir iş olmaya açıktır. Bu hala bir iştir ve üstlendiğiniz profesyonel bir roldür ama tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.
Aile tatilleri bile seyahat fırsatı sunar. Çocuk bakıcılarının %40’ı işveren aileleriyle beraber seyahat ettiklerini belirtiyor.

9. Kişisel Gelişim Kazanabilirsiniz

Bazı işverenler çocuk bakıcılarının çocuk bakıcılığı ruhsatı ve kişisel gelişim konferanslarına katılım masraflarını karşılar.

10. Cep Telefonu Alabilirsiniz

İşiniz için bir tane telefona ihtiyaç duyarsanız, cep telefonu masraflarınız karşılanır. İşvereniniz büyük ihtimalle telefon masraflarının bir kısmını karşılayacak ya da her ay fatura için fazladan ödeme yapacaktır.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS

Çocuk bakıcıları yıllarını çocuklarla ilgilenerek, değerli ipuçlarını öğrenerek ve bu arada bazı kolay tüyoları keşfederek geçirirler. Onlara sebzelerini nasıl yedirirsiniz, eğlenmelerini nasıl sağlarsınız, tüm bu soruları çocuk bakıcıları cevaplıyor. Peki neden bu deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeyelim? 

HASTA BAKICILARIN ASLA YAPMAMASI GEREKEN 6 ŞEY

Bir yetişkin veya yaşlı için uzman bakım temin etmek fazlasıyla zordur. Fakat aynı zamanda da oldukça tatmin edicidir. Bakıcı olmak başka birisinin hayatındaki en büyük etkiye sahip olmak demektir ve onun ailesine de destek olmaktır. Bu fırsat aynı zamanda sorumluluk da getirmektedir. 

SEYAHAT BAKICISI İŞİ BULMAK İÇİN 4 ÖNERİ

Yaz süresince iş mi arıyorsunuz? Yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işi aramayı neden düşünmüyorsunuz? 
Yaz dönemi için çocuk bakıcılığı işi mi arıyorsunuz? Eğer yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işini neden düşünmüyorsunuz? Fakat çantanızı toplamadan önce, sizin için neyin doğru olduğuna karar vermenize ve nasıl en iyi tatilde çocuk bakıcılığı işi bulacağınıza yardımcı olacak bazı önerilerimiz var. 

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz. 
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz? 

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

Bir çocuk bakıcısı pozitif disiplin teknikleriyle çocuğun davranışlarını nasıl etkiler?

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

Bir işten istifa etmek hiç kolay değildir ve çocuk bakıcısı işinden istifa etmek biraz daha zordur, işte bir çocuk bakıcısı olarak işten ayrılmak için 7 adım. 

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

Bu günlerden birini mi yaşıyorsunuz? Yorgunluk ve stresin en iyi ilacı kendinize iyi davranmaktır.
Bu tüyoları deneyin: Gün içinde kendinizi daha iyi hissetmeniz için 10 dakikanızı ayırın. 

BAKICILAR İLE GÜVENLİK HAKKINDA KONUŞMAK İÇİN 6 İPUCU

İşe aldığınız bakıcı ile öncelikle güvenlik hakkında dürüst ve açık bir konuşma yapmanız gerekiyor. Sizin güvenliğe önem verdiğinizi ve bunun onun işinin bir parçası olduğunu bildiğinizi gösterin. Bakıcınız ile güvenlik hakkında nasıl konuşacağınıza dair tavsiyelerine bakalım...