Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Bakıcı bulduk teşekkürler"    3 Şubat 2014
Facebook

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

Bir çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 niteliği derledik. Çocuk bakıcısı çalışanı olarak, çocuk bakıcılığı iş başvurularına yardımcı olacak bu soruları sorun. 

Eğer çocuk bakıcılığı işi arıyorsanız, bakıcı tuttuğunda ailelerin ne aradığını bilmek iyidir. Bazı örnek mülakat sorularıyla en iyi çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 özelliği derledik. Mülakata hazırlanmak için bu soruları kullanın. Dürüst ve zekice cevaplarınızla olması gereken tüm niteliklere sahip olduğunuzu gösterin.
 
Harika İletişim Becerileri

Ailelerle her zaman açık ve dürüst bir şekilde iletişim kurmakta rahat olmanız önemlidir.
 
Oyun & Erken Eğitim İçin Heves

Bir çocuk bakıcısı tutmanın avantajlarından biri enerjik ve yaratıcı bir bakıcıya sahip olmaktır. Ailelerle çocuklarını eğlendirecek ve ilgilerini çekecek en iyi faaliyet fikirlerini paylaşın.
 
Nezaket, Saygı & Sabır

Daha önce baktığınız çocuklarla yaşadığınız zor durumları nasıl üstesinden geldiğinizi ve çocuk bakımında nezaketi, sabrı ve saygıyı nasıl kullandığınızı birkaç örnekle paylaşın.
 
Güven

Disiplin söz konusu olduğunda herkesin farklı bir tarzı vardır fakat başarılı bir anne-baba olmak için tek bir anahtar davranış vardır: güven. Kötü davranışlara karşılık verirken ve düzeltirken çocuğu nasıl hayal kırıklığına uğratmadan ve üzmeden anlatacak olmanın bir önemi yoktur, seçimlerinin sonucuna katlanmasını sağlayın.
 
Deneyim

Detaylı olarak deneyimlerinizin ve yeteneklerinizin seviyesini anlattığınızdan ve belgelediğinizden emin olun. Anne-babaların yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi anlamasına yardımcı olmak, güvenilirliğinizi ve niteliklerinizi ispatlayan belgeleri ve sertifikaları gösterin. Belgeler ve sertifikalara ilk yardım sertifikası, ehliyet, çocuk bakıcılığı sertifikası, referans mektupları ve dahası dahil olabilir.
 
Yapı ve Kişilik Olarak Uyumluluk

Çocuklarla ve tabi ki anne-babalarla iyi bir yapı ve kişilik uyumluluğuna sahip olmak işinizden zevk aldığınızdan ve aileden biri olduğunuzdan emin olmanız için önemlidir. Onlarla çalışırken rahat hissedeceğinizden emin olmak için mülakatta aileye sormak isteyeceğiniz birkaç soru hazırlamak iyi bir fikirdir.
 
Zaman Yönetimi & Organizasyon

İşverenlerinizin saatlerine, düzenli varış saatlerine ve gün için hazırlıklarına saygı duymanız önemlidir.
 
Güvenlik Bilgisi

Çoğu çocuk bakıcısı ilk yardım sertifikası almıştır. Bu işe başlamadan önce ilk yardım kursu aldığınızdan emin olun.
 
Esneklik

Biraz esnekliğe sahip olmak beklenmedik olaylar gerçekleştiğinde yardımcı olabileceğinizden emin olunması için önemlidir.
 
Yaratıcılık

Yaratıcı olmak bir çocuk bakıcısı olarak sinir krizi geçiren bir çocuk ya da yeni ve ilginç fikirlerle oyun faaliyetleri oluşturmak gibi hangi durumda olursa olsun iyi bir özelliktir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli?