Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Çok süper bir sayfa ben memnun kaldım ve bu Teyzesizsiniz sayfasına TEŞEKKÜR ediyorum"    3 Mart 2016
Facebook

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

Bir çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 niteliği derledik. Çocuk bakıcısı çalışanı olarak, çocuk bakıcılığı iş başvurularına yardımcı olacak bu soruları sorun. 

Eğer çocuk bakıcılığı işi arıyorsanız, bakıcı tuttuğunda ailelerin ne aradığını bilmek iyidir. Bazı örnek mülakat sorularıyla en iyi çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 özelliği derledik. Mülakata hazırlanmak için bu soruları kullanın. Dürüst ve zekice cevaplarınızla olması gereken tüm niteliklere sahip olduğunuzu gösterin.
 
Harika İletişim Becerileri

Ailelerle her zaman açık ve dürüst bir şekilde iletişim kurmakta rahat olmanız önemlidir.
 
Oyun & Erken Eğitim İçin Heves

Bir çocuk bakıcısı tutmanın avantajlarından biri enerjik ve yaratıcı bir bakıcıya sahip olmaktır. Ailelerle çocuklarını eğlendirecek ve ilgilerini çekecek en iyi faaliyet fikirlerini paylaşın.
 
Nezaket, Saygı & Sabır

Daha önce baktığınız çocuklarla yaşadığınız zor durumları nasıl üstesinden geldiğinizi ve çocuk bakımında nezaketi, sabrı ve saygıyı nasıl kullandığınızı birkaç örnekle paylaşın.
 
Güven

Disiplin söz konusu olduğunda herkesin farklı bir tarzı vardır fakat başarılı bir anne-baba olmak için tek bir anahtar davranış vardır: güven. Kötü davranışlara karşılık verirken ve düzeltirken çocuğu nasıl hayal kırıklığına uğratmadan ve üzmeden anlatacak olmanın bir önemi yoktur, seçimlerinin sonucuna katlanmasını sağlayın.
 
Deneyim

Detaylı olarak deneyimlerinizin ve yeteneklerinizin seviyesini anlattığınızdan ve belgelediğinizden emin olun. Anne-babaların yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi anlamasına yardımcı olmak, güvenilirliğinizi ve niteliklerinizi ispatlayan belgeleri ve sertifikaları gösterin. Belgeler ve sertifikalara ilk yardım sertifikası, ehliyet, çocuk bakıcılığı sertifikası, referans mektupları ve dahası dahil olabilir.
 
Yapı ve Kişilik Olarak Uyumluluk

Çocuklarla ve tabi ki anne-babalarla iyi bir yapı ve kişilik uyumluluğuna sahip olmak işinizden zevk aldığınızdan ve aileden biri olduğunuzdan emin olmanız için önemlidir. Onlarla çalışırken rahat hissedeceğinizden emin olmak için mülakatta aileye sormak isteyeceğiniz birkaç soru hazırlamak iyi bir fikirdir.
 
Zaman Yönetimi & Organizasyon

İşverenlerinizin saatlerine, düzenli varış saatlerine ve gün için hazırlıklarına saygı duymanız önemlidir.
 
Güvenlik Bilgisi

Çoğu çocuk bakıcısı ilk yardım sertifikası almıştır. Bu işe başlamadan önce ilk yardım kursu aldığınızdan emin olun.
 
Esneklik

Biraz esnekliğe sahip olmak beklenmedik olaylar gerçekleştiğinde yardımcı olabileceğinizden emin olunması için önemlidir.
 
Yaratıcılık

Yaratıcı olmak bir çocuk bakıcısı olarak sinir krizi geçiren bir çocuk ya da yeni ve ilginç fikirlerle oyun faaliyetleri oluşturmak gibi hangi durumda olursa olsun iyi bir özelliktir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

HASTA BAKICILARIN ASLA YAPMAMASI GEREKEN 6 ŞEY

Bir yetişkin veya yaşlı için uzman bakım temin etmek fazlasıyla zordur. Fakat aynı zamanda da oldukça tatmin edicidir. Bakıcı olmak başka birisinin hayatındaki en büyük etkiye sahip olmak demektir ve onun ailesine de destek olmaktır. Bu fırsat aynı zamanda sorumluluk da getirmektedir. 

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

Bir çocuk bakıcısı olarak işe alındığında hazırlıklı olmalısın. Mutlaka kafanda bir çok yaratıcı ve eğlenceli oyun ve çantanda malzemeler vardır fakat aynı zamanda acil durumlar için zorunlu malzemeler, kontaktlar ve tabi ki atıştırmalıklar bulundurmak gerekiyor. İşte sana yardımcı olması için bir liste, sadece sokağa adım atsan bile hazırlıklı olman gerekenler!

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

Şimdi kendin veya bir yetişkin/yaşlı için ev içi bakıcı işe almaya karar verdin, nelere ihtiyacın olduğu hakkında düşünmen gerek. Bakıcının hangi karakteristik özellikleri senin için önemli? Ne çeşit görevleri olacak?

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir.