Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Ben Ekim ayında başvurumu yapmıştım, 2 hafta içinde geri dönüş yapıldı ve işe başladım. 1,5 yaşında minikle geçiyo günüm artık :)"    12 Mart 2015
Facebook

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

Çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler.

Deneyimli, nitelikli ve eğitimli bir çocuk bakısına ödemeniz gereken oranı etkileyebilecek birkaç etken vardır.
 
1. Bakılacak Çocuk Sayısı

Bakılacak çocuk sayısı ve çocuk bakıcısına ihtiyacınız olan zaman dilimi ödemeniz gereken miktarı etkileyebilir. Örneğin, tam zamanlı, yarı zamanlı ya da ara sıra mı yardıma ihtiyacınız var? Eğer yarı zamanlı ise, bu her haftanın aynı gün ve saatlerinde mi? İş hafta içi, hafta sonu ya da bazı günler boyunca mı olacak?
 
Zaman zaman yapılacak olan çocuk bakıcılığı için, eğer çocuklar çalışma süreci boyunca uyanık olacaklarsa genellikle daha çok ödenir, eğer çocukları yatırıp televizyon izleyebilecekse daha az.
 
2. Konum

Büyük bölgeler daha yüksek maaş oranlarına sahiptir. Özellikle daha çok çalışan nüfusa sahipse ve büyük bir şehre yakınsa küçük şehirlerde de oranlar yüksektir.
 
3. Çocuk Sayısı

Bir çocuğa bakmak 2 ya da 3 çocuğa bakmaktan daha farklıdır. Bunu ödeyeceğiniz maaşa yansıtmanız gerekir. Çocuk bakıcınız daha geniş bir grubu kontrol etmek zorunda, birbirleriyle etkileşim içinde olan çocuklarla baş edecek ve 1 çocuğa bakmaktansa hareketli bir gruba bakacak. Her çocuk için yaklaşık saat başına 15 lira eklemelisiniz.
 
4. Ek Sorumluluklar

Çoğu çocuk bakıcısı çocuklara bakmadıkları süre içinde ev işlerine yardım etmekten mutluluk duyar. Çocuk bakıcınızdan çamaşırlara yardım etmesini ya da market alışverişinizi yapmasını istemeniz ekstra ödeme gerektirir. Basit düzenlemeler, çocukları uyandırmak, atıştırmalık hazırlamak temel orana dahildir. Sadece çocuk bakıcınızın beklentilerinizden haberdar olmasını sağlayın.
 
5. Taşıma

Çocuk bakıcınız oyun buluşmaları ya da ders için çocuğunuzu şehrin bir ucundan diğer ucuna götürüp getirmesi mi gerekiyor? Sizin arabanızı mı yoksa kendisininkini mi kullanıyor? Eğer kendi arabasını kullanıyorsa, arabayı çocuğunuz için kullandığı süre içinde gaz masraflarını maaşa eklemelisiniz. Eğer sizin arabanızı kullanıyorsa, ihtiyacı olduğu süre içinde gazın dolu olduğundan emin olun.
 
6. Deneyim

Deneyimli bebek bakıcıları az deneyimlilere göre daha fazla ödeme alır. Deneyimli biri için fazladan ödeme yapmak, çocuklarınızın ihtiyacı olan bakımı sağlar ve aklınız geride kalmaz.
 
7. Özel Nitelikler

Yeni doğan bir bebeğiniz ya da ikizleriniz varsa, ihtiyaçlarınızla eşleşen özel deneyimlere sahip bir çocuk bakıcısı istersiniz. Saat başına bölgenizdeki temel orandan daha fazla ödeme yapmanız gerekir.
 
8. Aktiviteler

Çocuk bakıcınız çocuklarınızın aktivitelerini karşılaması için ek sorumluluklar alacaksa, genellikle daha fazla ödeme yapmanız gerekir.
 
9. Çocuk Bakıcının Yaşı

Geç bakıcılar genellikle daha fazla deneyimli yaşlı bakıcılardan daha düşük maaş alır. Eğer bakıcı yıllardır sizinle kalıyorsa, kaybetmemek için deneyimi arttıkça maaşını da arttırmanız gerekir.
 
Son olarak, ne ödediğinizi bilin. Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda, uzun, güvenilir ilişkiler kurmaya yardım etmesi için uygun maaşı ödeyin.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Platformu


Beğenebileceğiniz makaleler:

YAŞLI BAKIMINI ÜSTLENEN HER BAKICIDA OLMASI GEREKEN 5 ÖZELLİK

Her yaşlı bakımını üstlenen bakıcının sahip olması gereken beş özellik nelerdir? 

İKİZ BEBEK BAKICISI ARAYANLAR İÇİN 5 TÜYO

İkiz veya üçüz bebekleriniz olduğunda, bir dadı ya da bakıcı tutmak özel yetenekler gerektirir. Bir dadı ya da bakıcı bulmak ikiz veya üçüz bebekleri olan aileler için biraz farklı olabilir. 

YENİ BİR ÇOCUK BAKICISI TUTARKEN 5 GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yeni bir çocuk bakıcısı tutarken, aileniz için adaylar arasından en iyi seçimi yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacak bu beş güvenlik önlemini kullanın.

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA NASIL GÖRÜŞME YAPARSINIZ: SORU LİSTESİ

Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Neyse ki bununla ilgili elimizde birkaç önemli bilgi var! 

BAKICI MI KREŞ Mİ?

İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz.