Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir site. Sayenizde çok kişi bulduk."    21 Haziran 2016
Facebook

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

Çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler.

Deneyimli, nitelikli ve eğitimli bir çocuk bakısına ödemeniz gereken oranı etkileyebilecek birkaç etken vardır.
 
1. Bakılacak Çocuk Sayısı

Bakılacak çocuk sayısı ve çocuk bakıcısına ihtiyacınız olan zaman dilimi ödemeniz gereken miktarı etkileyebilir. Örneğin, tam zamanlı, yarı zamanlı ya da ara sıra mı yardıma ihtiyacınız var? Eğer yarı zamanlı ise, bu her haftanın aynı gün ve saatlerinde mi? İş hafta içi, hafta sonu ya da bazı günler boyunca mı olacak?
 
Zaman zaman yapılacak olan çocuk bakıcılığı için, eğer çocuklar çalışma süreci boyunca uyanık olacaklarsa genellikle daha çok ödenir, eğer çocukları yatırıp televizyon izleyebilecekse daha az.
 
2. Konum

Büyük bölgeler daha yüksek maaş oranlarına sahiptir. Özellikle daha çok çalışan nüfusa sahipse ve büyük bir şehre yakınsa küçük şehirlerde de oranlar yüksektir.
 
3. Çocuk Sayısı

Bir çocuğa bakmak 2 ya da 3 çocuğa bakmaktan daha farklıdır. Bunu ödeyeceğiniz maaşa yansıtmanız gerekir. Çocuk bakıcınız daha geniş bir grubu kontrol etmek zorunda, birbirleriyle etkileşim içinde olan çocuklarla baş edecek ve 1 çocuğa bakmaktansa hareketli bir gruba bakacak. Her çocuk için yaklaşık saat başına 15 lira eklemelisiniz.
 
4. Ek Sorumluluklar

Çoğu çocuk bakıcısı çocuklara bakmadıkları süre içinde ev işlerine yardım etmekten mutluluk duyar. Çocuk bakıcınızdan çamaşırlara yardım etmesini ya da market alışverişinizi yapmasını istemeniz ekstra ödeme gerektirir. Basit düzenlemeler, çocukları uyandırmak, atıştırmalık hazırlamak temel orana dahildir. Sadece çocuk bakıcınızın beklentilerinizden haberdar olmasını sağlayın.
 
5. Taşıma

Çocuk bakıcınız oyun buluşmaları ya da ders için çocuğunuzu şehrin bir ucundan diğer ucuna götürüp getirmesi mi gerekiyor? Sizin arabanızı mı yoksa kendisininkini mi kullanıyor? Eğer kendi arabasını kullanıyorsa, arabayı çocuğunuz için kullandığı süre içinde gaz masraflarını maaşa eklemelisiniz. Eğer sizin arabanızı kullanıyorsa, ihtiyacı olduğu süre içinde gazın dolu olduğundan emin olun.
 
6. Deneyim

Deneyimli bebek bakıcıları az deneyimlilere göre daha fazla ödeme alır. Deneyimli biri için fazladan ödeme yapmak, çocuklarınızın ihtiyacı olan bakımı sağlar ve aklınız geride kalmaz.
 
7. Özel Nitelikler

Yeni doğan bir bebeğiniz ya da ikizleriniz varsa, ihtiyaçlarınızla eşleşen özel deneyimlere sahip bir çocuk bakıcısı istersiniz. Saat başına bölgenizdeki temel orandan daha fazla ödeme yapmanız gerekir.
 
8. Aktiviteler

Çocuk bakıcınız çocuklarınızın aktivitelerini karşılaması için ek sorumluluklar alacaksa, genellikle daha fazla ödeme yapmanız gerekir.
 
9. Çocuk Bakıcının Yaşı

Geç bakıcılar genellikle daha fazla deneyimli yaşlı bakıcılardan daha düşük maaş alır. Eğer bakıcı yıllardır sizinle kalıyorsa, kaybetmemek için deneyimi arttıkça maaşını da arttırmanız gerekir.
 
Son olarak, ne ödediğinizi bilin. Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda, uzun, güvenilir ilişkiler kurmaya yardım etmesi için uygun maaşı ödeyin.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz?

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS

Çocuk bakıcıları yıllarını çocuklarla ilgilenerek, değerli ipuçlarını öğrenerek ve bu arada bazı kolay tüyoları keşfederek geçirirler. Onlara sebzelerini nasıl yedirirsiniz, eğlenmelerini nasıl sağlarsınız, tüm bu soruları çocuk bakıcıları cevaplıyor. Peki neden bu deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeyelim? 

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli? 

YENİ BİR ÇOCUK BAKICISI TUTARKEN 5 GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yeni bir çocuk bakıcısı tutarken, aileniz için adaylar arasından en iyi seçimi yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacak bu beş güvenlik önlemini kullanın.

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

En uygun bebek bakıcısını bulmak için ideal tanımını yapın.

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

Şimdi kendin veya bir yetişkin/yaşlı için ev içi bakıcı işe almaya karar verdin, nelere ihtiyacın olduğu hakkında düşünmen gerek. Bakıcının hangi karakteristik özellikleri senin için önemli? Ne çeşit görevleri olacak?

İDEAL BAKICI NASIL BULUNUR?

Çocuğunuza bakacak başka birine güvenmek yeteri kadar zordur ve uygun adayı bulmak işi daha da zorlaştırır. İşte en uygun çocuk bakıcısını bulmak için yapmanız gerekenler. 

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.