Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Baktığım kızımın ailesi anlayışlı ve saygılıdır aradığımı buldum çok memnunum.."    13 Ekim 2015
Facebook

SEYAHAT BAKICISI İŞİ BULMAK İÇİN 4 ÖNERİ

SEYAHAT BAKICISI İŞİ BULMAK İÇİN 4 ÖNERİ

Yaz süresince iş mi arıyorsunuz? Yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işi aramayı neden düşünmüyorsunuz?
Yaz dönemi için çocuk bakıcılığı işi mi arıyorsunuz? Eğer yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işini neden düşünmüyorsunuz? Fakat çantanızı toplamadan önce, sizin için neyin doğru olduğuna karar vermenize ve nasıl en iyi tatilde çocuk bakıcılığı işi bulacağınıza yardımcı olacak bazı önerilerimiz var.
 
Sahip Olmanız Gereken Özellikler

Tatilde çocuk bakıcısı olmak bazı özel karakter özelliklerine sahip olmayı gerektirir. Öncelikle buna sahip olup olmadığınıza karar vermelisiniz. Aileler, enerjik, hevesli ve pozitif adaylar arar. En iyi tatilde çocuk bakıcısı girişken ve sormadan çözüm üretebilen kişidir.
 
Sadece pozitif olmak yeterli değildir, fakat sabır önemlidir. Seyahat ederken bir şeyler sürekli değişir ve karışıktır, yüksek derecede esnek, çabuk adapte olan ve detaylarla strese girmeyen biri olmalısınız. Uyku kaybı sizi etkilememeli, tatil bakıcısı olarak uçuş sersemliğinizi üstünüzden atmaya vaktiniz olmayacaktır, çalışıyor olacaksınız!
 
Esneklik işverenlerin seyahat bakıcısı tutarken aradıkları temel niteliklerdendir. Çünkü uçuşun iptali, farklı bir programa geçerken çocuğun kontrolden çıkması gibi beklenmedik olaylar tatil boyunca ortaya çıkabilir. Siz her şey yolundan çıkmışken sizin bunlara göğüs germeniz gerekir.
 
Dahası, aileler bir şeyler ters giderken sizin müdahaleci ve önsezili olmanızı beklerler. Bu da havaalanında bir sorumluyla alternatif uçuş planları hakkında konuşmanız, tedirgin olan çocuğu sakinleştirmeniz ya da diğer durumlarda gerginliği ve stresi azaltmaya yardımcı olmanız gerektiği anlamına geliyor. İdeal bir tatil bakıcısı problemleri değil bilinmeyen çözümleri görür.
 
Nasıl Yapılacağı Bilgisine Sahip Olmalı

Uygun kişi olduğunuzu biliyorsunuz ama uzmanlığınız var mı? Bu iş tatilde çocuk bakıcılığıdır; dengenin yarısı seyahattir. Bir aileyle önceden seyahat deneyimi işi elinizden tutmaya çalışırken harika bir kazançtır.
 
İlk işinizde uçağa ayak basmadan önce, bir seyahat uzmanı olmalısınız. Seyahat bakıcıları uzun süreli uçuşlarda çocukları mutlu etmekte deneyimli olmalı, nasıl hızlı araştırmak yapacağını ve yerel faaliyetleri nasıl bulacağını bilmeli, bavul hazırlamada uzman olmalı, farklı kültürler gözünü korkutmamalı.

Ayrıca, güncel pasaporta ve esnek bir programa sahip olmalısınız. Farklı bir ülkede iki hafta kalabilir misiniz? Eğer bakacak kendi çocuklarınız varsa, bu iş size uygun olmayabilir. Ve her çeşit seyahat şekline uygun musunuz? Eğer uçaktan korkuyorsanız ya da diğer ülkelerdeki farklı yiyeceklere karşı alerjiniz varsa, evinize yakın bir çocuk bakıcısı işi bulun.
 
Araştırmaya Başlayın

Çünkü seyahat bakıcılığının özellikleri işverenin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve beklentilerine göre oldukça çeşitlilik gösterir. Kapsamlı bir araştırma yapmak iş bulma arayışınızda size yardımcı olacaktır. Öncelikle, kısa süreli ya da yoksa uzun süreli bir çalışma mı istediğinize karar verin. İş tek tatil için de olabilir ya da iş için sürekli seyahat eden bir aileyle devam eden bir anlaşma da olabilir ya da ikamet edilen yerler arasında gidiş geliş yapılabilir.
 
Sosyal ağın gücüne güvenin, deneyimli seyahat bakıcılarıyla iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizi faydalı olabilecek bağlantılarıyla direk iletişime geçirebilirler.
 
Bu bağlantılara niteliklerinizi söyleyin ve hazırda bekleyin.
 
Deneyim Oluşturun

Seyahat bakıcısı olarak hiç deneyiminiz yok mu? Özgeçmişinizi genişletmek için beyin fırtınası yapın. Çocuk bakıcılığı yaptığınız ailelerle konuşun. Yakın zamanda bir seyahate çıkıp çıkmayacaklarını ve onlara katılıp katılamayacağınızı sorun. Belki anlaşmayı kolaylaştırmak için saatlik ücretinizi düşürmeyi teklif edebilirsiniz ve ihtiyacınız olan yeterlilik belgenizi almanıza yardımcı olabilir. Seyahat bakıcısı olarak çalıştığınız bir hafta sonu bile deneyim kazanmanıza yardımcı olur ve bu işin size uygun olup olmadığını anlarsınız.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

Bir çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 niteliği derledik. Çocuk bakıcısı çalışanı olarak, çocuk bakıcılığı iş başvurularına yardımcı olacak bu soruları sorun. 

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.

ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS

Çocuk bakıcıları yıllarını çocuklarla ilgilenerek, değerli ipuçlarını öğrenerek ve bu arada bazı kolay tüyoları keşfederek geçirirler. Onlara sebzelerini nasıl yedirirsiniz, eğlenmelerini nasıl sağlarsınız, tüm bu soruları çocuk bakıcıları cevaplıyor. Peki neden bu deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeyelim? 

DİJİTAL BAKICI

Çocuğunuzun teknolojiyle geçirdiği zamanı kısıtlıyor musunuz? Yeni dönem dijital çocuk bakıcıları hakkında yazıyoruz.