Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Oğlumuzun teyzesini teyzesizsiniz.com aracılığı ile bulduk."    27 Ekim 2014
Facebook

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

Gerçek hayat annelerini mülakat sürecinde ne aradıkları hakkında bizleri bilgilendirmeleri için getirdik. İşte aileleri ve işi kazanmak için önerileri.

1. Kokunuzu Kontrol Edin

Bakımlı ve temiz gelmek mülakatın olmazsa olmazıdır. Tabi, yine de aşırı parfüm sıkmaktan kaçının!

2. Arabanızın Güvenliğini Kontrol Edin

Yoğun bir program içindeyken çocuk bakıcılarının genellikle çocukları arabayla getirip götürmeleri gerekebilir. Araba güvenliğinizi kontrol etmek, kendinizi de kontrol etmeniz demektir.

3. Çocuklarla İletişime Geçin

Aileleri etkilemeye odaklanmak kolaydır fakat sizin gibi çocuklarla anlaşmak daha önemli ve bazen oldukça da zordur! Onlara bir şeyler sormak ve cevaplarını gerçekten dinlemek aranızda bağ kurmaya yardımcı olur. Çocuklarla anlaşmakla ailelerle anlaşmak arasında büyük bir fark vardır.

4. Kargaşayı Yönetin

Her ailenin farklı ev kuralları ve her çocuğun kendi kişisel ihtiyaçları vardır. Aileler gün boyunca ortaya çıkan çılgınlıklara adapte olabilecek bir bakıcı ararlar. Zorluklara göğüs geren bir bakıcıya ihtiyacımız vardır.

5. Profesyonel Olun

Çocuk bakıcılarıyla mülakat anne-babaların yoğun programlarına sıkıştırmaları gereken bir şeydir. Sürüş güzergahınızı önceden kontrol edin ve mülakata zamanında gitmek için takviminizi temizlediğinizden emin olun. Eğer bir çocuk bakıcısı adayı bir saat ya da daha fazla geç kalırsa ve arayarak ya da mesaj atarak haber vermezse bu, dakikliğin ve iletişimin çocuk bakıcısı adayı için önemli olmadığını gösterir.

6. Güven Anahtardır

Bilginize ve deneyiminize güvenin! Ailelere çocuklarının güvende olduklarını hissettirmek sizin işiniz. Yeteneklerinizi göstermeye sıra geldiğinde asla çekinmeyin. Konuşurken yere bakan ve “cevabı bilmiyorum” hissini veren insanlar korkutucudur.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICI MI KREŞ Mİ?

İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz. 

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

DİJİTAL BAKICI

Çocuğunuzun teknolojiyle geçirdiği zamanı kısıtlıyor musunuz? Yeni dönem dijital çocuk bakıcıları hakkında yazıyoruz.

İDEAL BAKICI NASIL BULUNUR?

Çocuğunuza bakacak başka birine güvenmek yeteri kadar zordur ve uygun adayı bulmak işi daha da zorlaştırır. İşte en uygun çocuk bakıcısını bulmak için yapmanız gerekenler. 

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli?