Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"BEN GÜZEL İNSANLARI BULDUM. YENİ AİLEMLE ÇALIŞMAYA BAŞLIYORUM. HEPİNİZE İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER GÖNLÜNÜZE GÖRE OLAN İNSANI İNŞALLAH BULURSUNUZ. İYİ GÜNLER DİLERİM."    24 Haziran 2016
Facebook

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

Gerçek hayat annelerini mülakat sürecinde ne aradıkları hakkında bizleri bilgilendirmeleri için getirdik. İşte aileleri ve işi kazanmak için önerileri.

1. Kokunuzu Kontrol Edin

Bakımlı ve temiz gelmek mülakatın olmazsa olmazıdır. Tabi, yine de aşırı parfüm sıkmaktan kaçının!

2. Arabanızın Güvenliğini Kontrol Edin

Yoğun bir program içindeyken çocuk bakıcılarının genellikle çocukları arabayla getirip götürmeleri gerekebilir. Araba güvenliğinizi kontrol etmek, kendinizi de kontrol etmeniz demektir.

3. Çocuklarla İletişime Geçin

Aileleri etkilemeye odaklanmak kolaydır fakat sizin gibi çocuklarla anlaşmak daha önemli ve bazen oldukça da zordur! Onlara bir şeyler sormak ve cevaplarını gerçekten dinlemek aranızda bağ kurmaya yardımcı olur. Çocuklarla anlaşmakla ailelerle anlaşmak arasında büyük bir fark vardır.

4. Kargaşayı Yönetin

Her ailenin farklı ev kuralları ve her çocuğun kendi kişisel ihtiyaçları vardır. Aileler gün boyunca ortaya çıkan çılgınlıklara adapte olabilecek bir bakıcı ararlar. Zorluklara göğüs geren bir bakıcıya ihtiyacımız vardır.

5. Profesyonel Olun

Çocuk bakıcılarıyla mülakat anne-babaların yoğun programlarına sıkıştırmaları gereken bir şeydir. Sürüş güzergahınızı önceden kontrol edin ve mülakata zamanında gitmek için takviminizi temizlediğinizden emin olun. Eğer bir çocuk bakıcısı adayı bir saat ya da daha fazla geç kalırsa ve arayarak ya da mesaj atarak haber vermezse bu, dakikliğin ve iletişimin çocuk bakıcısı adayı için önemli olmadığını gösterir.

6. Güven Anahtardır

Bilginize ve deneyiminize güvenin! Ailelere çocuklarının güvende olduklarını hissettirmek sizin işiniz. Yeteneklerinizi göstermeye sıra geldiğinde asla çekinmeyin. Konuşurken yere bakan ve “cevabı bilmiyorum” hissini veren insanlar korkutucudur.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Platformu


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

En uygun bebek bakıcısını bulmak için ideal tanımını yapın.

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

Bir çocuk bakıcısı pozitif disiplin teknikleriyle çocuğun davranışlarını nasıl etkiler?

DİJİTAL BAKICI

Çocuğunuzun teknolojiyle geçirdiği zamanı kısıtlıyor musunuz? Yeni dönem dijital çocuk bakıcıları hakkında yazıyoruz.

BAKICINIZA SÖYLEMEMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Teyzesizsiniz.com’daki bebek bakıcılarına, işverenlerinden duydukları ve onları üzen şeyleri sorduk ve sizler için derledik. Aşağıda bu cevaplardan en popüler beş tanesini görebilirsiniz.

YATILI BAKICI ARAYANLAR İÇİN 12 ÖNERİ

Çocuklarınıza bakması için doğru bakıcıyı bulmak hiç de kolay bir iş değildir. Çocuklarınızı istediğiniz şekilde bakıp yetiştirecek birini tutmanız gerek. Fakat bu iş hem evinizde kalacak hem çocuklarınıza bakacak yatılı bir bakıcı aradığınızda biraz daha karmaşık bir hal alabilir. 

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru. 

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

Bir işten istifa etmek hiç kolay değildir ve çocuk bakıcısı işinden istifa etmek biraz daha zordur, işte bir çocuk bakıcısı olarak işten ayrılmak için 7 adım. 

YAŞLI BAKIMINI ÜSTLENEN HER BAKICIDA OLMASI GEREKEN 5 ÖZELLİK

Her yaşlı bakımını üstlenen bakıcının sahip olması gereken beş özellik nelerdir? 

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.