Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Ulvi bir hizmet yapıyorsunuz. 2 defa sizin sitenizden yardımcı buldum. Teşekkürler ve başarılar."    7 Ekim 2016
Facebook

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

Yeni birini tutmayı düşündüğünde tüm işverenlerin yapması gereken ilk adım, uygun aday niteliklerini, görev taslağını ve pozisyonun sorumluluklarını listeledikleri bir iş tanımı yazmaktır. Ailenizin CEO’su olarak, ailenizin ihtiyaçlarına uygun bir bebek bakıcısı bulmak için aynı adımlar sizin için de geçerlidir. En nitelikli adayı bulmanıza yardımcı olması için tek bir gönderi yetmeyecektir, iş için doğru kişiyi bulduğunuzda bebek bakıcısının sorumlulukları listesini de açık bir şekilde tanımlamış olmanız gerekir. Aslında, bu tanım sizin daha fazla zaman kazanmanıza yardımcı olur. İşte, başlıyoruz.  

1. İş Başlığı İle Başlayın

Kolay gibi gözükmesine rağmen, tanımın başında açık şekilde belirtilmiş bir iş başlığı iş arayan adayların okuyup başvurmalarının gerekli olup olmadığını anlamalarını sağlar. Tam zamanlı bir bebek bakıcısı ya da yarı zamanlı birini mi arıyorsunuz? Yaz dönemi bakıcılığı gibi dönemsel mi, gerekli olduğu zamanlarda aradığınız esnek saatlere sahip bir bebek bakıcısı ya da yatılı biri mi olacak?
 
2. Ana Fikri Verin

Başlığa karar verdikten sonra, bebek bakıcısının sorumluluklarının ne olacağını anlatan birkaç cümle yazın. Örneğin; güvenilir, geceleri ve hafta sonları birkaç saatliğine 3 ve 5 yaşlarında iki çocuğa bakacak yarı zamanlı bir çocuk bakıcısına ihtiyacımız var. Burada amaç, adayda ne aradığınızı basitçe tanımlayarak sizin ihtiyaçlarınızla adayların ilgi alanlarını ve uygunluklarının eş değer olup olmadığını anlamalarıdır.
 
3. Temel Sorumlulukların Listesi

Çocuk bakıcısı işinizdeki tüm sorumlulukları içeren bir liste hazırlayın. Oyun saatlerinden, yemek yapmaya, çocukları yatırmaya, hafif ev işlerini görmeye, yaratıcı faaliyetler oluşturmaya, hatta büyük çocuklarınızın enstrüman çalma alıştırmalarına yardımcı olmaya kadar her şeyi göz önünde bulundurun.
 
4. Olmazsa Olmaz Nitelikler

İşle ilgili sorumluluk listesi yaparken, ideal çocuk bakıcınızda olması gereken karakteristik özellikleri de ekleyin. Bu iş tanımınızın temelidir. Bu yüzden, çocuklarınıza bakacak olan kişide olmasını istediğiniz değerler, eğitim ve deneyimi düşünmek için zaman ayırın. Gerekli olan nitelikler birçok şeye göre değişecektir, çocukların yaşıyla beraber çocuk bakıcısının yapacağı sorumlulukların da değişeceği gibi.
 
Örneğin, özel ihtiyaçları olan bir bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa, sertifikası olan ya da erken çocukluk dönemi eğitimi olan birini işe almak isteyebilirsiniz.  

5. Çocuk Bakıcısının İşe Alınma Durumu

bu bölüm işe alınma süresi ve ödeme gibi işin detaylarıyla ilgili. Ne kadar ödeme yapmanız konusunda emin değilseniz, ihtiyaçlarınızı da göz önüne alarak fikir edinmenize yardımcı olacak hesaplayıcıyı kullanın. Deneyime göre ücreti de listelediği için oldukça iyidir.

Bu aday havuzunu genişletmene yardımcı olabilir ve adayların uygun niteliklere sahip olmaları halinde daha fazla ödeme yapmaya gönüllü olduğunu anlamalarını sağlar.
 
6. Referanslarını Sorun

Bu da basit görünebilir fakat özgeçmişlerde beklediğinizin üstünde uygun referans bulmak zordur. Tüm bu önemli referansları iş tanımınızda sormak size ciddi anlamda zaman kazandırabilir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük. 

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

Bu günlerden birini mi yaşıyorsunuz? Yorgunluk ve stresin en iyi ilacı kendinize iyi davranmaktır.
Bu tüyoları deneyin: Gün içinde kendinizi daha iyi hissetmeniz için 10 dakikanızı ayırın.