Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Sevgili dostlar, biz bazı dadı adayları belirledik. Onlardan biriyle çalışacağız. Bu sebeple bir müddet sonra profilimizi pasif hale getireceğiz. Herkese ve bu siteyi kuranlara teşekkür ederiz."    13 Nisan 2013
Facebook

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

Yeni birini tutmayı düşündüğünde tüm işverenlerin yapması gereken ilk adım, uygun aday niteliklerini, görev taslağını ve pozisyonun sorumluluklarını listeledikleri bir iş tanımı yazmaktır. Ailenizin CEO’su olarak, ailenizin ihtiyaçlarına uygun bir bebek bakıcısı bulmak için aynı adımlar sizin için de geçerlidir. En nitelikli adayı bulmanıza yardımcı olması için tek bir gönderi yetmeyecektir, iş için doğru kişiyi bulduğunuzda bebek bakıcısının sorumlulukları listesini de açık bir şekilde tanımlamış olmanız gerekir. Aslında, bu tanım sizin daha fazla zaman kazanmanıza yardımcı olur. İşte, başlıyoruz.  

1. İş Başlığı İle Başlayın

Kolay gibi gözükmesine rağmen, tanımın başında açık şekilde belirtilmiş bir iş başlığı iş arayan adayların okuyup başvurmalarının gerekli olup olmadığını anlamalarını sağlar. Tam zamanlı bir bebek bakıcısı ya da yarı zamanlı birini mi arıyorsunuz? Yaz dönemi bakıcılığı gibi dönemsel mi, gerekli olduğu zamanlarda aradığınız esnek saatlere sahip bir bebek bakıcısı ya da yatılı biri mi olacak?
 
2. Ana Fikri Verin

Başlığa karar verdikten sonra, bebek bakıcısının sorumluluklarının ne olacağını anlatan birkaç cümle yazın. Örneğin; güvenilir, geceleri ve hafta sonları birkaç saatliğine 3 ve 5 yaşlarında iki çocuğa bakacak yarı zamanlı bir çocuk bakıcısına ihtiyacımız var. Burada amaç, adayda ne aradığınızı basitçe tanımlayarak sizin ihtiyaçlarınızla adayların ilgi alanlarını ve uygunluklarının eş değer olup olmadığını anlamalarıdır.
 
3. Temel Sorumlulukların Listesi

Çocuk bakıcısı işinizdeki tüm sorumlulukları içeren bir liste hazırlayın. Oyun saatlerinden, yemek yapmaya, çocukları yatırmaya, hafif ev işlerini görmeye, yaratıcı faaliyetler oluşturmaya, hatta büyük çocuklarınızın enstrüman çalma alıştırmalarına yardımcı olmaya kadar her şeyi göz önünde bulundurun.
 
4. Olmazsa Olmaz Nitelikler

İşle ilgili sorumluluk listesi yaparken, ideal çocuk bakıcınızda olması gereken karakteristik özellikleri de ekleyin. Bu iş tanımınızın temelidir. Bu yüzden, çocuklarınıza bakacak olan kişide olmasını istediğiniz değerler, eğitim ve deneyimi düşünmek için zaman ayırın. Gerekli olan nitelikler birçok şeye göre değişecektir, çocukların yaşıyla beraber çocuk bakıcısının yapacağı sorumlulukların da değişeceği gibi.
 
Örneğin, özel ihtiyaçları olan bir bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa, sertifikası olan ya da erken çocukluk dönemi eğitimi olan birini işe almak isteyebilirsiniz.  

5. Çocuk Bakıcısının İşe Alınma Durumu

bu bölüm işe alınma süresi ve ödeme gibi işin detaylarıyla ilgili. Ne kadar ödeme yapmanız konusunda emin değilseniz, ihtiyaçlarınızı da göz önüne alarak fikir edinmenize yardımcı olacak hesaplayıcıyı kullanın. Deneyime göre ücreti de listelediği için oldukça iyidir.

Bu aday havuzunu genişletmene yardımcı olabilir ve adayların uygun niteliklere sahip olmaları halinde daha fazla ödeme yapmaya gönüllü olduğunu anlamalarını sağlar.
 
6. Referanslarını Sorun

Bu da basit görünebilir fakat özgeçmişlerde beklediğinizin üstünde uygun referans bulmak zordur. Tüm bu önemli referansları iş tanımınızda sormak size ciddi anlamda zaman kazandırabilir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

YENİ BİR ÇOCUK BAKICISI TUTARKEN 5 GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yeni bir çocuk bakıcısı tutarken, aileniz için adaylar arasından en iyi seçimi yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacak bu beş güvenlik önlemini kullanın.

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA NASIL GÖRÜŞME YAPARSINIZ: SORU LİSTESİ

Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Neyse ki bununla ilgili elimizde birkaç önemli bilgi var! 

BAKICI MI KREŞ Mİ?

İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz. 

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.