Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Aradığımız teyzemizi bulduk, ilginiz için teşekkür ederim.."    9 Kasım 2016
Facebook

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz.
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz?
 
Aranan Özellik ve Niteliklerin Listesi

Yapmanız gereken ilk şey, bir çocuk bakıcısında aradığınız nitelikleri yazmaktır.
Daha önce özel bir çocuk bakıcılığı deneyimi var mı yoksa tüm deneyimi kreşlerde yaptığı öğretmenlikten mi geliyor?
Kendi çocuklarını da yetiştirmesi gerekiyor mu?
Belli bir yaş grubuyla deneyimi var mı?
İlk yardım sertifikası var mı?
Belirli bir seviyede eğitimi olması gerekiyor mu?
Kişisel özellikler: Dağınık mı? Düzenli mi? Enerjik mi yoksa içe dönük mü? Benzer kültürel altyapıda olması gerekiyor mu?
Yemek yapmak, araba sürmek, spor ya da dil gibi özel yetenekleri var mı?
 
Aklınıza gelen her şeyi yazın, arabanın olması gibi tüm özel şeyleri bile. Listeyi hazırladığınızda, özellikle olması gereken ve diğerlerinin rahat hissedebileceği şeyleri daire içine alın. Mutlaka olması gerekenler araştırmanızı sınırlandırıp nitelikli adayların başvurmasını sağlayacaktır.
 
İş Tanımını Yazın

Size ailenize uygun olan çocuk bakıcısını bulma şansını verecek olan iş tanımını yazmak için zaman ayırın.

İşte eklemeniz gerekenler:
 
Bir Özetle Başlayın: Bir çocuk bakıcısından beklediklerinizi ana hatlarıyla bir iki cümle şeklinde yazın.
 
Çocuk Bakımı Sorumlulukları: Çocuk bakıcısının yapması gereken, yedirmek, yıkamak, okul aktivitelerine götürmek, ev ödevleri, oyun saatleri ayarlamak vs. gibi görevlerin listesini çıkarın. Ayrıca, işte önemli olan günün özetini sözlü olarak anlatması gerekiyorsa, her hafta bitiminde haftanın değerlendirmesinin yapılıp yapılmayacağını ya da küçük bir günlük tutmasını isteyebilirsiniz, bunun gibi diğer beklentilerinizi de not edin. Bir sonraki adıma geçmek ister misiniz? Sıradan bir günün sizce nasıl olması gerektiğini ekleyin.
 
Küçük Temizlik Sorumlulukları: çamaşırları yıkamak, evi temizlemek gibi çocuk bakıcısının yapması gereken başka görevler varsa bunları açıklayın. İş boyunca bu görevlerin yerine getirilmiş olması gerektiği gibi günlük düzeni aksatmayacak görevler olmalı.
 
Ev Kuralları: Sıkça gözden kaçırılan ev kurallarının iş tanımında yer alması. Bu, çocuk bakıcısının ailenin bağlı olduğu davranış tarzlarını anlamasına yardımcı olur. Özellikle çocuk bakıcısının uyması gereken kuralların da ekli olması gerek. Çocuk bakıcısının eve ziyaretçi getirmesinden rahatsız olduğunuzu açıkça belirtmeniz, şimdiden sınırların olduğunu anlamasını sağlayacaktır.
 
Çocuk bakıcısı
yatılı olacaksa, kuralların tamamen değiştirilmesi gerek. Örneğin, yatılı misafir getirmesine müsaade var mı? Evin etrafında kesinlikle yasak olan bölgeler var mı yoksa çocuk bakışıcı her şeyi kullanmakta özgür mü?
 
Bilgi, Yetenek ve Gerekenler: Eğitiminin ilk yıllarında olan bir çocuk bakıcısı istiyor musunuz? Cankurtaran eğitimi almış olmalı mı? Temiz bir ehliyet? Tüm bunları iş tanımına eklemeyi unutmayın. Tüm adaylar için geçerli olan yaş sınırı gibi nitelikleri de ekleyin.
 
Nasıl Arayacaksınız?

Özel ihtiyaçlarınızı belirttiğiniz ve tam olarak ne aradığınızı anlattığınız bir çocuk bakıcısı sitesini kullanmak en iyi yoldur. Fakat uygun seçenekli aileleri araştırmak da faydalıdır.
 
Böyle bir siteye giriş yaptığınızda, sayfanın sağ üst kısmında ara düğmesi göreceksiniz. Bu menüden aradığınız çocuk bakıcısı özelliklerini ve posta kodunuzu girerek bölgenizdeki çocuk bakıcılarını bulabilirsiniz.
 
Aradığınız çocuk bakıcısının özelliklerini girerek arama yapmak harika bir fırsattır.
 
Adaylara Yanıt Verme

Diğer tüm iş başvuru süreçlerindeki gibi, özgeçmişlerini istemek ve yüz yüze görüşmek için zaman ayırın. Pozisyona uygun olmayan adayları da takip etmeyi bırakmayın. Kibarlık için cevap vermek önemlidir, iş durumlarını bilmek onların da hakkı, habersiz bırakılmamaları gerekir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Platformu


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

Bu günlerden birini mi yaşıyorsunuz? Yorgunluk ve stresin en iyi ilacı kendinize iyi davranmaktır.
Bu tüyoları deneyin: Gün içinde kendinizi daha iyi hissetmeniz için 10 dakikanızı ayırın. 

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük. 

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA NASIL GÖRÜŞME YAPARSINIZ: SORU LİSTESİ

Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Neyse ki bununla ilgili elimizde birkaç önemli bilgi var! 

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

Çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler. 

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

İKİZ BEBEK BAKICISI ARAYANLAR İÇİN 5 TÜYO

İkiz veya üçüz bebekleriniz olduğunda, bir dadı ya da bakıcı tutmak özel yetenekler gerektirir. Bir dadı ya da bakıcı bulmak ikiz veya üçüz bebekleri olan aileler için biraz farklı olabilir. 

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

Bir çocuk bakıcısı olarak işe alındığında hazırlıklı olmalısın. Mutlaka kafanda bir çok yaratıcı ve eğlenceli oyun ve çantanda malzemeler vardır fakat aynı zamanda acil durumlar için zorunlu malzemeler, kontaktlar ve tabi ki atıştırmalıklar bulundurmak gerekiyor. İşte sana yardımcı olması için bir liste, sadece sokağa adım atsan bile hazırlıklı olman gerekenler!

BAKICI MI KREŞ Mİ?

İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz. 

ÖZEL ÇOCUK BAKICISI İŞE ALIMINDA 5 ADIM

Çocuk gelişimci ve özel ihtiyaçlar uzmanları ile görüşüp onlara, ebeveynlerin, özel çocuk bakıcısı ararken neler sormaları gerektiğini sorduk. İşte size, doğru aile ile doğru bakıcıyı buluşturmanız için 5 adım.

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA DENEME SÜRECİNİ NASIL AYARLARSINIZ?

Yeni bir çocuk bakıcısıyla deneme sürecini kolay geçirmek için 10 adım.