Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Doğru adreste olmak gerçekten güzel. Dürüst insanlarla karşılaşmak bir o kadar güzel. Siteye emeğinden dolayı teşekkür ederim. Sanırım aradığımı buldum. Saygılarımla..."    17 Kasım 2013
Facebook

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz.
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz?
 
Aranan Özellik ve Niteliklerin Listesi

Yapmanız gereken ilk şey, bir çocuk bakıcısında aradığınız nitelikleri yazmaktır.
Daha önce özel bir çocuk bakıcılığı deneyimi var mı yoksa tüm deneyimi kreşlerde yaptığı öğretmenlikten mi geliyor?
Kendi çocuklarını da yetiştirmesi gerekiyor mu?
Belli bir yaş grubuyla deneyimi var mı?
İlk yardım sertifikası var mı?
Belirli bir seviyede eğitimi olması gerekiyor mu?
Kişisel özellikler: Dağınık mı? Düzenli mi? Enerjik mi yoksa içe dönük mü? Benzer kültürel altyapıda olması gerekiyor mu?
Yemek yapmak, araba sürmek, spor ya da dil gibi özel yetenekleri var mı?
 
Aklınıza gelen her şeyi yazın, arabanın olması gibi tüm özel şeyleri bile. Listeyi hazırladığınızda, özellikle olması gereken ve diğerlerinin rahat hissedebileceği şeyleri daire içine alın. Mutlaka olması gerekenler araştırmanızı sınırlandırıp nitelikli adayların başvurmasını sağlayacaktır.
 
İş Tanımını Yazın

Size ailenize uygun olan çocuk bakıcısını bulma şansını verecek olan iş tanımını yazmak için zaman ayırın.

İşte eklemeniz gerekenler:
 
Bir Özetle Başlayın: Bir çocuk bakıcısından beklediklerinizi ana hatlarıyla bir iki cümle şeklinde yazın.
 
Çocuk Bakımı Sorumlulukları: Çocuk bakıcısının yapması gereken, yedirmek, yıkamak, okul aktivitelerine götürmek, ev ödevleri, oyun saatleri ayarlamak vs. gibi görevlerin listesini çıkarın. Ayrıca, işte önemli olan günün özetini sözlü olarak anlatması gerekiyorsa, her hafta bitiminde haftanın değerlendirmesinin yapılıp yapılmayacağını ya da küçük bir günlük tutmasını isteyebilirsiniz, bunun gibi diğer beklentilerinizi de not edin. Bir sonraki adıma geçmek ister misiniz? Sıradan bir günün sizce nasıl olması gerektiğini ekleyin.
 
Küçük Temizlik Sorumlulukları: çamaşırları yıkamak, evi temizlemek gibi çocuk bakıcısının yapması gereken başka görevler varsa bunları açıklayın. İş boyunca bu görevlerin yerine getirilmiş olması gerektiği gibi günlük düzeni aksatmayacak görevler olmalı.
 
Ev Kuralları: Sıkça gözden kaçırılan ev kurallarının iş tanımında yer alması. Bu, çocuk bakıcısının ailenin bağlı olduğu davranış tarzlarını anlamasına yardımcı olur. Özellikle çocuk bakıcısının uyması gereken kuralların da ekli olması gerek. Çocuk bakıcısının eve ziyaretçi getirmesinden rahatsız olduğunuzu açıkça belirtmeniz, şimdiden sınırların olduğunu anlamasını sağlayacaktır.
 
Çocuk bakıcısı
yatılı olacaksa, kuralların tamamen değiştirilmesi gerek. Örneğin, yatılı misafir getirmesine müsaade var mı? Evin etrafında kesinlikle yasak olan bölgeler var mı yoksa çocuk bakışıcı her şeyi kullanmakta özgür mü?
 
Bilgi, Yetenek ve Gerekenler: Eğitiminin ilk yıllarında olan bir çocuk bakıcısı istiyor musunuz? Cankurtaran eğitimi almış olmalı mı? Temiz bir ehliyet? Tüm bunları iş tanımına eklemeyi unutmayın. Tüm adaylar için geçerli olan yaş sınırı gibi nitelikleri de ekleyin.
 
Nasıl Arayacaksınız?

Özel ihtiyaçlarınızı belirttiğiniz ve tam olarak ne aradığınızı anlattığınız bir çocuk bakıcısı sitesini kullanmak en iyi yoldur. Fakat uygun seçenekli aileleri araştırmak da faydalıdır.
 
Böyle bir siteye giriş yaptığınızda, sayfanın sağ üst kısmında ara düğmesi göreceksiniz. Bu menüden aradığınız çocuk bakıcısı özelliklerini ve posta kodunuzu girerek bölgenizdeki çocuk bakıcılarını bulabilirsiniz.
 
Aradığınız çocuk bakıcısının özelliklerini girerek arama yapmak harika bir fırsattır.
 
Adaylara Yanıt Verme

Diğer tüm iş başvuru süreçlerindeki gibi, özgeçmişlerini istemek ve yüz yüze görüşmek için zaman ayırın. Pozisyona uygun olmayan adayları da takip etmeyi bırakmayın. Kibarlık için cevap vermek önemlidir, iş durumlarını bilmek onların da hakkı, habersiz bırakılmamaları gerekir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS

Çocuk bakıcıları yıllarını çocuklarla ilgilenerek, değerli ipuçlarını öğrenerek ve bu arada bazı kolay tüyoları keşfederek geçirirler. Onlara sebzelerini nasıl yedirirsiniz, eğlenmelerini nasıl sağlarsınız, tüm bu soruları çocuk bakıcıları cevaplıyor. Peki neden bu deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeyelim? 

YENİ BİR ÇOCUK BAKICISI TUTARKEN 5 GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yeni bir çocuk bakıcısı tutarken, aileniz için adaylar arasından en iyi seçimi yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacak bu beş güvenlik önlemini kullanın.

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.

NASIL HARİKA BİR OKUL SONRASI BAKICISI OLUNUR?

Tüm yaştaki çocuklar için en iyi okul sonrası bakıcısı olmak için aşağıdaki 9 ipucunu kaçırma.

BAKICINIZA SÖYLEMEMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Teyzesizsiniz.com’daki bebek bakıcılarına, işverenlerinden duydukları ve onları üzen şeyleri sorduk ve sizler için derledik. Aşağıda bu cevaplardan en popüler beş tanesini görebilirsiniz.

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA NASIL GÖRÜŞME YAPARSINIZ: SORU LİSTESİ

Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Neyse ki bununla ilgili elimizde birkaç önemli bilgi var! 

ÇOCUK BAKICINIZA TEŞEKKÜR ETMENİN FARKLI YOLLARI

Çocuk bakıcınız ailenizin önemli bir üyesidir, bu yüzden ona ne kadar değer verdiğinizi bildiğinden emin olun, işte çocuk bakıcınıza teşekkür etmek için 21 fikir... 

DİJİTAL BAKICI

Çocuğunuzun teknolojiyle geçirdiği zamanı kısıtlıyor musunuz? Yeni dönem dijital çocuk bakıcıları hakkında yazıyoruz.