Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Gayet başarılı ve işlevsel bir site, teşekkürler..."    31 Ağustos 2016
Facebook

BEBEK BAKICILARININ KAÇINMASI GEREKEN 7 HATA

BEBEK BAKICILARININ KAÇINMASI GEREKEN 7 HATA

Bebek bakıcısı olarak tek bir nedenden dolayı işe alındınız: güven. Bu güveni bozmamak ve işinizi kaybetmemek için bu yedi bebek bakıcısı günahından uzak durun. 

Tüm araştırmalarınızı yaptınız, ailelerle görüştünüz ve –tebrikler– bebek bakıcısı işi artık sizin. Şimdi tek yapmanız gereken bu işi elinizde tutmak!
Bebek bakıcısı
gibi bir işte her zaman hünerinizi gösterme şansınız vardır. iş veren ağınızı genişletmek ve harika bir bebek bakıcısı olarak hızlıca ün salmak için küçük ve sıkça vücut jestlerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Kötü haber tez yayılır derler. Ufacık bir aksiliği, işiniz, müşterileriniz ve hatta gelecekteki iş kariyerinizle ödersiniz.
Bebek bakıcısı
işinizi zirvede nasıl tutacağınızı öğrenmek için bebek bakıcısı hatalarına bir göz atın:
 
1. Sosyal Medyada Paylaşmak

Göz kulak olduğunuz çocuklar dünyada yürüyen en tatlı yaratıklar olmalarına rağmen, fotoğraflarını, onlarla ilgili olayları ya da bebek bakıcılığı yaparken yer bildirimini bile paylaşmadan önce iki kez düşünün. Çocuğun anne-babası özellerini koruduğunuza güveniyor. Eğer sınırlardan emin değilseniz, her zaman sorun.
 
2. Kötü Şeyler Kötü Şeyleri Doğurur

“Biz dışardayken film ya da televizyon izlemekte özgürsün.” Bu bebek bakıcılarının ebeveynleri evden çıkarken duymaya alışık oldukları standart bir durumdur, fakat bu artı 18 şeyler izleyebileceğiniz anlamına gelmiyor! Çocuk bakıcısı olarak, çocukların ne kadar dikkatli olduklarını bilmek zorundayız. Anne-babaların telefonda çocuklarının yeni kabuslarını ya da neden birden bire kötü kelimeler kullanmaya başladığını öğrenmeleri isteyeceğiniz son şeydir. Müzik ve video oyunlarından tutun televizyona hatta özel tablet ya da akıllı telefonunuzda bile her zaman kilitli tutun. Küçük gözler ve kulaklar daima izliyorlar.
 
3. Otoriteyi Bırakmak

Yatma saatini uzatsa, fazladan kurabiye yemek istese ya da annesinin rujunu sürmek istese bile, patronun siz olduğunuzu unutmayın ve kuralları kabul ettirmeniz gerek. Çocuğun yatakta kurabiye yemesinin yasak olması doğru olabilir fakat şüpheye düştüğünüzde, kalbinizi dinleyin ve teslim olmayın. “Hayır” demeniz ve patronlarınız eve döndüğünde kurabiye kırıntılarının neden yatağın her yerinde olduğunu açıklamanız en iyisidir. Anne-babaların çocuklarının bakımını yapabildiğinizi ve kendinize güvendiğinizi bilmeye ihtiyaçları vardır.
Bunu önlemenin en kolay yolu: ayrılmadan önce anne-babayla beraber tüm ev kurallarını teyit edin.
 
4. Evden Ayrılmak

Hiçbir koşul altında çocuğun evden çıkmaması gerektiği halde farz edelim ki izin verdiniz. Anne-babalar çocuklarının güvendikleri bir gözetmenle evde güvende olduklarını bilmeyi umarlar. Parka yapılacak onaylanmamış bir yürüyüş bile endişeye neden olur. Evden çıkmadan önce anne-babadan olası bir plan için onay alın.
 
5. Yeni Disiplin Uygulamak

Öfke nöbeti, bağırma, vurma. Harika bir bebek bakıcısı olmanın anahtarı etkileyici bir şekilde uygulanan disiplin ve tutarlılıktır. Disiplin şekliniz etkileyici olmalı fakat bir şekilde çocuğu sarsıcı da olabilir. Anne-babanın bakıcıyı araması gerektiğinde, çocukları “Bu bakıcıyı sevmiyorum, beni köşede tek ayaküstünde bekletiyor,” şeklinde karşı gelmişse tedirgin hissedebilirler.
Bu kötü hissettirebilir fakat gittiklerinde olan olayla nasıl baş etmeye çalıştığınızı anne-babaya anlatın.
 
6. İnsanlar Davet Etmek

Ne kadar iyi niyetli bir arkadaşınız ya da dost canlısı olduğu önemli değil, hiç kimsenin eve girmesine izin vermeyin. Neyin tehlikede olduğunu unutmayın: işiniz. Bir yabancının evinizde olmasını ve kendi yemeğinizden yemesini istemezsiniz, değil mi? Çocukları bir yabancıylayken anne-babanın nasıl hissedeceğini bir düşünün.
 
7. Dikkatinizin Dağılması

Dikkatinizin çocukların üzerinden dağılmasına izin vermeyin. Ufak bir şekerleme, ya da özel telefon konuşmanıza dalmak bir faciaya neden olabilir. Çocuğu asla denetimsiz bırakmayın.
 
Eğer tüm bu bebek bakıcısı hatalarından kaçındığınıza eminseniz, harika bir çocuk bakıcısı olacağınız konusunda kendinize güvenebilirsiniz!

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

SEYAHAT BAKICISI İŞİ BULMAK İÇİN 4 ÖNERİ

Yaz süresince iş mi arıyorsunuz? Yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işi aramayı neden düşünmüyorsunuz? 
Yaz dönemi için çocuk bakıcılığı işi mi arıyorsunuz? Eğer yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işini neden düşünmüyorsunuz? Fakat çantanızı toplamadan önce, sizin için neyin doğru olduğuna karar vermenize ve nasıl en iyi tatilde çocuk bakıcılığı işi bulacağınıza yardımcı olacak bazı önerilerimiz var. 

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

YAŞLI BAKIMINI ÜSTLENEN HER BAKICIDA OLMASI GEREKEN 5 ÖZELLİK

Her yaşlı bakımını üstlenen bakıcının sahip olması gereken beş özellik nelerdir? 

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

Bu günlerden birini mi yaşıyorsunuz? Yorgunluk ve stresin en iyi ilacı kendinize iyi davranmaktır.
Bu tüyoları deneyin: Gün içinde kendinizi daha iyi hissetmeniz için 10 dakikanızı ayırın. 

NASIL HARİKA BİR OKUL SONRASI BAKICISI OLUNUR?

Tüm yaştaki çocuklar için en iyi okul sonrası bakıcısı olmak için aşağıdaki 9 ipucunu kaçırma.

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.