Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Tüm bakıcı adaylarına beni aradıkları için teşekkür ediyorum. Bu seferlik oğluma uygun olan bakıcı hanımı buldum :) Tekrar teşekkür ederim."    22 Şubat 2014
Facebook

BEBEK BAKICILARININ KAÇINMASI GEREKEN 7 HATA

BEBEK BAKICILARININ KAÇINMASI GEREKEN 7 HATA

Bebek bakıcısı olarak tek bir nedenden dolayı işe alındınız: güven. Bu güveni bozmamak ve işinizi kaybetmemek için bu yedi bebek bakıcısı günahından uzak durun. 

Tüm araştırmalarınızı yaptınız, ailelerle görüştünüz ve –tebrikler– bebek bakıcısı işi artık sizin. Şimdi tek yapmanız gereken bu işi elinizde tutmak!
Bebek bakıcısı
gibi bir işte her zaman hünerinizi gösterme şansınız vardır. iş veren ağınızı genişletmek ve harika bir bebek bakıcısı olarak hızlıca ün salmak için küçük ve sıkça vücut jestlerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Kötü haber tez yayılır derler. Ufacık bir aksiliği, işiniz, müşterileriniz ve hatta gelecekteki iş kariyerinizle ödersiniz.
Bebek bakıcısı
işinizi zirvede nasıl tutacağınızı öğrenmek için bebek bakıcısı hatalarına bir göz atın:
 
1. Sosyal Medyada Paylaşmak

Göz kulak olduğunuz çocuklar dünyada yürüyen en tatlı yaratıklar olmalarına rağmen, fotoğraflarını, onlarla ilgili olayları ya da bebek bakıcılığı yaparken yer bildirimini bile paylaşmadan önce iki kez düşünün. Çocuğun anne-babası özellerini koruduğunuza güveniyor. Eğer sınırlardan emin değilseniz, her zaman sorun.
 
2. Kötü Şeyler Kötü Şeyleri Doğurur

“Biz dışardayken film ya da televizyon izlemekte özgürsün.” Bu bebek bakıcılarının ebeveynleri evden çıkarken duymaya alışık oldukları standart bir durumdur, fakat bu artı 18 şeyler izleyebileceğiniz anlamına gelmiyor! Çocuk bakıcısı olarak, çocukların ne kadar dikkatli olduklarını bilmek zorundayız. Anne-babaların telefonda çocuklarının yeni kabuslarını ya da neden birden bire kötü kelimeler kullanmaya başladığını öğrenmeleri isteyeceğiniz son şeydir. Müzik ve video oyunlarından tutun televizyona hatta özel tablet ya da akıllı telefonunuzda bile her zaman kilitli tutun. Küçük gözler ve kulaklar daima izliyorlar.
 
3. Otoriteyi Bırakmak

Yatma saatini uzatsa, fazladan kurabiye yemek istese ya da annesinin rujunu sürmek istese bile, patronun siz olduğunuzu unutmayın ve kuralları kabul ettirmeniz gerek. Çocuğun yatakta kurabiye yemesinin yasak olması doğru olabilir fakat şüpheye düştüğünüzde, kalbinizi dinleyin ve teslim olmayın. “Hayır” demeniz ve patronlarınız eve döndüğünde kurabiye kırıntılarının neden yatağın her yerinde olduğunu açıklamanız en iyisidir. Anne-babaların çocuklarının bakımını yapabildiğinizi ve kendinize güvendiğinizi bilmeye ihtiyaçları vardır.
Bunu önlemenin en kolay yolu: ayrılmadan önce anne-babayla beraber tüm ev kurallarını teyit edin.
 
4. Evden Ayrılmak

Hiçbir koşul altında çocuğun evden çıkmaması gerektiği halde farz edelim ki izin verdiniz. Anne-babalar çocuklarının güvendikleri bir gözetmenle evde güvende olduklarını bilmeyi umarlar. Parka yapılacak onaylanmamış bir yürüyüş bile endişeye neden olur. Evden çıkmadan önce anne-babadan olası bir plan için onay alın.
 
5. Yeni Disiplin Uygulamak

Öfke nöbeti, bağırma, vurma. Harika bir bebek bakıcısı olmanın anahtarı etkileyici bir şekilde uygulanan disiplin ve tutarlılıktır. Disiplin şekliniz etkileyici olmalı fakat bir şekilde çocuğu sarsıcı da olabilir. Anne-babanın bakıcıyı araması gerektiğinde, çocukları “Bu bakıcıyı sevmiyorum, beni köşede tek ayaküstünde bekletiyor,” şeklinde karşı gelmişse tedirgin hissedebilirler.
Bu kötü hissettirebilir fakat gittiklerinde olan olayla nasıl baş etmeye çalıştığınızı anne-babaya anlatın.
 
6. İnsanlar Davet Etmek

Ne kadar iyi niyetli bir arkadaşınız ya da dost canlısı olduğu önemli değil, hiç kimsenin eve girmesine izin vermeyin. Neyin tehlikede olduğunu unutmayın: işiniz. Bir yabancının evinizde olmasını ve kendi yemeğinizden yemesini istemezsiniz, değil mi? Çocukları bir yabancıylayken anne-babanın nasıl hissedeceğini bir düşünün.
 
7. Dikkatinizin Dağılması

Dikkatinizin çocukların üzerinden dağılmasına izin vermeyin. Ufak bir şekerleme, ya da özel telefon konuşmanıza dalmak bir faciaya neden olabilir. Çocuğu asla denetimsiz bırakmayın.
 
Eğer tüm bu bebek bakıcısı hatalarından kaçındığınıza eminseniz, harika bir çocuk bakıcısı olacağınız konusunda kendinize güvenebilirsiniz!

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

İDEAL BAKICI NASIL BULUNUR?

Çocuğunuza bakacak başka birine güvenmek yeteri kadar zordur ve uygun adayı bulmak işi daha da zorlaştırır. İşte en uygun çocuk bakıcısını bulmak için yapmanız gerekenler. 

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru. 

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz. 
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz? 

DİJİTAL BAKICI

Çocuğunuzun teknolojiyle geçirdiği zamanı kısıtlıyor musunuz? Yeni dönem dijital çocuk bakıcıları hakkında yazıyoruz.

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Aileniz için yatılı bir çocuk bakıcısı tutmanızı gerektirecek 8 neden...

SEYAHAT BAKICISI İŞİ BULMAK İÇİN 4 ÖNERİ

Yaz süresince iş mi arıyorsunuz? Yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işi aramayı neden düşünmüyorsunuz? 
Yaz dönemi için çocuk bakıcılığı işi mi arıyorsunuz? Eğer yeni yerlerde çalışma fikri size cazip geliyorsa, tatilde çocuk bakıcılığı işini neden düşünmüyorsunuz? Fakat çantanızı toplamadan önce, sizin için neyin doğru olduğuna karar vermenize ve nasıl en iyi tatilde çocuk bakıcılığı işi bulacağınıza yardımcı olacak bazı önerilerimiz var.