Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Aradığımız teyzemizi bulduk, ilginiz için teşekkür ederim.."    9 Kasım 2016
Facebook

ÇOCUK BAKICINIZA TEŞEKKÜR ETMENİN FARKLI YOLLARI

ÇOCUK BAKICINIZA TEŞEKKÜR ETMENİN FARKLI YOLLARI

Çocuk bakıcınız ailenizin önemli bir üyesidir, bu yüzden ona ne kadar değer verdiğinizi bildiğinden emin olun, işte çocuk bakıcınıza teşekkür etmek için 21 fikir...

Çocuk bakıcınız ailenizin önemli bir parçasıdır. Siz dinlenebilin diye zamanlarının büyük bir kısmını harcar ve sıkı çalışırlar. Bu yüzden onlara ne kadar değer verdiğinizi bilmeleri önemlidir. Onlara sizin için ne ifade ettiklerini göstererek çocuk bakıcınıza teşekkür ettiğinizden emin olun. Bunu küçük jestlerinizden tutun hediyelere kadar her şeyi vererek yapabilirsiniz. Çocuk bakıcınızı önemsediğinizi gösterecek 21 yaratıcı yöntemimize bir göz atın:

Sürprizler:

1. Çocuk bakıcınız yatılıysa, yatağına çocuklarınızla kahvaltı götürün ya da çocuk bakıcınız yatılı değilse, kahvaltı hazırlayıp, onu bekleyin.

2. Çocuk bakıcınız için çocuklarınızla yaptığınız özel bir yemek pişirin ya da çocuk bakıcınızı dışarıda bir yerde aile yemeğine davet edin.

3. Düzenli bir temizlikçiniz de varsa, onlara çocuk bakıcınızın evini de temizlemeleri için fazladan para verin.

4. Beklenmedik zam verin, çok bir şey olması önemli değil fakat bütçelerine yapacağınız küçük bir zam uzun süre etkili olacaktır.

5. Doğum günlerini ya da ailenizle çalışmaya başladığı zamanın yıl dönümünü kutlayarak onun şerefine parti düzenleyin. Partiye ailesini ve arkadaşlarını çağırın ya da sadece ailenizle beraber samimi bir parti yapın.

6. Çocuklar olarak bir günlüğüne ya da birkaç saatliğine rolleri değiştirin. Bakıcılarının ihtiyaçlarıyla ilgilenmelerini ve onu şımartmalarını sağlayın.

Hediyeler:

7. El Yapımı Hediyeler sizin ve çocuklarınızın yaptığı hediyeler çocuk bakıcınızın kalbine dokunmayı başaracak. Örneğin, paylaştığınız farklı anıları gösteren değişik desenlerden oluşan bir örtü, en sevdiği renkler ve malzemelerden boncuklu bir kolye ya da en sevdiğiniz aile fotoğraflarından bir albüm. Birçok fikir daha çıkabilir!

8. Yaratıcı Hediyeler çocuklarınızdan gelen bakıcılarına onu ne kadar çok sevdiklerini anlatan hediyeler çocuk bakıcınız için oldukça kıymetli olacaktır. Bir şarkı söyleyebilir, şiir yazabilir, alfabedeki her harften bir şeylerin listesini yapabilir ya da kendilerinin bir resmini çizebilirler.

9. Hediye Çekleri sizin için harcadıkları zamanı telafi etmek için çocuk bakıcınıza ilgi alanlarına değer verdiğinizi göstermenin en harika yoludur. Bu bir spa günü, spa bakımı ya da favori grubunu, sanatçısını ya da spor takımını gidip görmek için bilet gibi şeyler olabilir.

10. Normal Hediyeler tabi ki çocuk bakıcınıza teşekkür etmenin her zaman için etkileyici bir yoludur. Eve hoş bir şişe şarap, en sevdiği çiçekten bir demet ya da sevdiği birkaç çikolatayı getirebilirsiniz. Çocuklarınıza bakıcılık yaparken yanlarında taşımaları gereken şeyler için yeni bir çanta alabilirsiniz. Kış aylarında, bir çift ısıtıcılı terlik ve bir şişe nemlendirici krem de sevimli bir fikir olabilir.

11. Sıkça koşuyor ya da düzenli olarak spor salonuna gidiyorsa, çocuk bakıcınıza özel spor yaparken dinlemesi için bir şarkı listesi hazırlayarak teşekkür edin.

Notlar:

12. İnternet üzerinden bir teşekkür mesajı oluşturup çocuk bakıcınıza gönderin ve sosyal medyada paylaşın.

13. Çocuklarınızın ve sizin ona değer vermenizin tüm nedenlerini liste halinde bilgisayarda yazın, mümkün olduğunca çok şey düşünün, ardından güzel bir kağıda çıktısını alın ve çocuk bakıcınıza hediye edin.

14. Çocuklarınızın hazırladığı ve tasarladığı birkaç teşekkür notunu alın, onları keşfetmekten zevk alacağı yerlere stratejik bir şekilde yerleştirin. En sevdiği çikolatayı da yerleştirebilirsiniz! Çocuk Bakıcınızın Kişisel Gelişimi İçin Bir Şeyler

15. Çocuk bakıcısı dersi ve sertifikası için ödeme yaparak eğitimine destek olun.

16. Eğer çocuk bakıcınız örgü ya da konuşma gibi sahip olduğu özel bir yetenekte ilgisi olduğunu belirttiyse, öğretmek için zaman ayırın.

Mesai Dışı Saatler:

17. İşe geç gittiğiniz bir gün, yatılı çocuk bakıcınızın biraz daha uyumasına müsaade edin.

18. En sevmediği günlük ev işini öğrenin ve birkaç günlüğüne bunun için endişe etmemesini söyleyin.

19. Bir günlüğüne zam verin ya da işlerini halletmesi için öğleden sonra izin verin. Onunla Konuşun!

20. Aranızdaki ilişkiye gerçekten değer verdiğinizi ve geliştirebileceği yönlerini onlara söyleyin.

21. Teşekkür edin. Basit bir teşekkür bazen çok şey ifade eder ve ne kadar değer verildiğini öğrenmiş olur...

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

BEBEK BAKICILARININ KAÇINMASI GEREKEN 7 HATA

Bebek bakıcısı olarak tek bir nedenden dolayı işe alındınız: güven. Bu güveni bozmamak ve işinizi kaybetmemek için bu yedi bebek bakıcısı günahından uzak durun. 

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

Bir çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 niteliği derledik. Çocuk bakıcısı çalışanı olarak, çocuk bakıcılığı iş başvurularına yardımcı olacak bu soruları sorun. 

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli? 

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

En uygun bebek bakıcısını bulmak için ideal tanımını yapın.

BAKICINIZA SÖYLEMEMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Teyzesizsiniz.com’daki bebek bakıcılarına, işverenlerinden duydukları ve onları üzen şeyleri sorduk ve sizler için derledik. Aşağıda bu cevaplardan en popüler beş tanesini görebilirsiniz.

İDEAL BAKICI NASIL BULUNUR?

Çocuğunuza bakacak başka birine güvenmek yeteri kadar zordur ve uygun adayı bulmak işi daha da zorlaştırır. İşte en uygun çocuk bakıcısını bulmak için yapmanız gerekenler. 

NASIL HARİKA BİR OKUL SONRASI BAKICISI OLUNUR?

Tüm yaştaki çocuklar için en iyi okul sonrası bakıcısı olmak için aşağıdaki 9 ipucunu kaçırma.

YENİ BİR ÇOCUK BAKICISI TUTARKEN 5 GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yeni bir çocuk bakıcısı tutarken, aileniz için adaylar arasından en iyi seçimi yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacak bu beş güvenlik önlemini kullanın.