Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"ARKADAŞLAR Evişlerine yardımcı bayanla anlaştık. Yarın başlayacak. Başta SİTE YÖNETİMİ OLMAK ÜZERE çok çok TEŞEKKÜRLER bilgilerinize."    26 Kasım 2013
Facebook

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.  

1. Referansları Göz Önünde Bulundurun

Referansları ve arka plandan gereken kontrolleri yapmak çocuk bakıcısı tutma sürecinde olması gerekenlerdir fakat bakıcınız olarak en iyileri sınırlandırdığınızda, referans olarak listelediği ailelerle görüşmeyi göz ardı etmeyin. Geçmişte bakıcılık yaptığı ailelerin sizinle benzer yanları var mı? Çocuklar aynı yaşlarda mıydı? Bakıcınızın çocuklarınız için yapmasını istediğiniz benzer sorumluluk ve görevleri var mıydı? Diğer işlerde de olduğu gibi, arka plan anahtardır, bu yüzden eğer aday bakıcınızın aileniz için yapacağı benzer sorumlulukları daha önce deneyim kazanmışsa, her iki taraf için de kolay bir karar olacaktır.
 
2. Mülakat Soruları Hazırlayın

Aileniz ve sizin için en önemli olan soruların olabilecek en iyi yanıtlarını düşünün. Hepimizin standart mülakat soruları vardır fakat her ailenin kendine göre farklı ihtiyaçları vardır, sizinkiler ne? Okul faaliyetlerinden sonra çocuklarınızla dışarı çıkması zorunlu mudur? Araba kullanırken emniyet kemeri takması, dakiklik, yakınlık ve ehliyetle ilgili adaylarınızdan cevaplar alın.

Evde olmadığınız zamanlarda yemek yapacak birine ihtiyacınız var mı? Mutfakta rahat olmakla ilgili söyleyebileceğiniz en iyi şeyin ne olabileceğini düşünün. Bir bakıcıyla görüşme ne kadar iyi geçerse geçsin, sizinle konuşurken kalpten ve samimi konuşursa ve gözlerinin içi parlıyorsa diğerlerinden bir adım öne geçen biridir. Ünlü çikolatalı kurabiyeleri yaparken çocuklardan yardım alması ya da öğleden sonraları çocuklarla futbol oynamakla geçirmeyi ne kadar sevdiğiyle ilgili hikayelerini sevdiyseniz onun sizin için iyi bir bakıcı olduğunu bilirsiniz.

3. Çocuklarınızın Güçlü ve Mücadeleci Yanlarını Ölçün

Eğer çocuklarınızın daha fazla yüzme saatine ihtiyaçları olduğunu biliyorsanız, haftada birkaç gün cankurtaran bakıcınızın çocuklarla pratik yapmasını istemekten çekinmeyin. Bu yılda fen dersleri biraz problemli mi geçiyor? Bilimsel başarıya giden yolda çocuğunuzun bakımını yaparken onunla dersleriyle ilgili yaratıcı oyunlar oynayabilecek, fen derslerinden öğretmenlik yapabilecek bir bakıcı tutun. Akademik alt yapıya sahip adayı seçin, çocuğunuz, bakıcı ve sizin için en iyi seçenek bu olabilir.
 
4. Çocuk Testi Yapın

Çocuğunuzla etkileşimini takip edin. İyi bir bakıcı deneme süreci istediğinizde bunu geri çevirmeyecektir. Tarzını sevdiniz mi? Şakacılığı, öğretme yeteneği nasıl? Disiplin şekli size uygun mu? Çocuklarınızın adayla iletişi nasıl? Her şeyden önemlisi, bakıcınızla en çok vakti geçirecek olan çocuklarınızdır, bu yüzden son kararınızı verirken bakıcının çocuklarınızla olan etkileşimini ilk elden görmek oldukça yardımcı olabilir.
 
5. Duygularınıza Güvenin

Bir bakıcı olarak harika referanslar ve mülakat sorularınıza verdiği muhteşem yanıtlarla dikkat çekici bir adaydır fakat açıklayamadığınız bir terslik olabilir. Bu tam olarak şudur diyemeyeceğiniz bir şey olabilir ama açıklamak zorunda değilsiniz. İçgüdülerinize güvenin
Son olarak, iletişim listenizde geniş bir bakıcı numarasına sahip olmamanıza üzülmeyin. Sadece üç kişilik seçeneğiniz varsa, neden sizin için ara sıra bakıcılık yapmayı kabul edip etmeyeceklerini sormayasınız. Ne kadar güvenilir olursa olsun, sizinle ve ailenizle en azından birkaç kez zaman geçirmesi içinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bakıcıyla olan ilişkilerinizi korumak gerektiğinde o rahatlığı hissetmek paha biçilemez olabilir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru. 

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA NASIL GÖRÜŞME YAPARSINIZ: SORU LİSTESİ

Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Neyse ki bununla ilgili elimizde birkaç önemli bilgi var! 

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

BİR BEBEK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

Eğer mükemmel bakıcıyı oluşturabiliyor olsaydın, onda nelerin olmasını isterdin? Bir çok insanla yaptığımız konuşmalara göre insanların bakıcılarda en çok neler aradıklarını öğrendik.

İşte ailelerin genellikle aradıkları özellikler listesi.

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

Şimdi kendin veya bir yetişkin/yaşlı için ev içi bakıcı işe almaya karar verdin, nelere ihtiyacın olduğu hakkında düşünmen gerek. Bakıcının hangi karakteristik özellikleri senin için önemli? Ne çeşit görevleri olacak?

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli?