Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Her şey için teşekkür ederim bundan önceki ailemide buradan tanımıştım. İki yıl boyunca çalıştım.şimdi yeniden sizin sayenizde iş buldum. Harikanısınız, gönülden teşekkürler.."    5 Eylül 2016
Facebook

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.  

1. Referansları Göz Önünde Bulundurun

Referansları ve arka plandan gereken kontrolleri yapmak çocuk bakıcısı tutma sürecinde olması gerekenlerdir fakat bakıcınız olarak en iyileri sınırlandırdığınızda, referans olarak listelediği ailelerle görüşmeyi göz ardı etmeyin. Geçmişte bakıcılık yaptığı ailelerin sizinle benzer yanları var mı? Çocuklar aynı yaşlarda mıydı? Bakıcınızın çocuklarınız için yapmasını istediğiniz benzer sorumluluk ve görevleri var mıydı? Diğer işlerde de olduğu gibi, arka plan anahtardır, bu yüzden eğer aday bakıcınızın aileniz için yapacağı benzer sorumlulukları daha önce deneyim kazanmışsa, her iki taraf için de kolay bir karar olacaktır.
 
2. Mülakat Soruları Hazırlayın

Aileniz ve sizin için en önemli olan soruların olabilecek en iyi yanıtlarını düşünün. Hepimizin standart mülakat soruları vardır fakat her ailenin kendine göre farklı ihtiyaçları vardır, sizinkiler ne? Okul faaliyetlerinden sonra çocuklarınızla dışarı çıkması zorunlu mudur? Araba kullanırken emniyet kemeri takması, dakiklik, yakınlık ve ehliyetle ilgili adaylarınızdan cevaplar alın.

Evde olmadığınız zamanlarda yemek yapacak birine ihtiyacınız var mı? Mutfakta rahat olmakla ilgili söyleyebileceğiniz en iyi şeyin ne olabileceğini düşünün. Bir bakıcıyla görüşme ne kadar iyi geçerse geçsin, sizinle konuşurken kalpten ve samimi konuşursa ve gözlerinin içi parlıyorsa diğerlerinden bir adım öne geçen biridir. Ünlü çikolatalı kurabiyeleri yaparken çocuklardan yardım alması ya da öğleden sonraları çocuklarla futbol oynamakla geçirmeyi ne kadar sevdiğiyle ilgili hikayelerini sevdiyseniz onun sizin için iyi bir bakıcı olduğunu bilirsiniz.

3. Çocuklarınızın Güçlü ve Mücadeleci Yanlarını Ölçün

Eğer çocuklarınızın daha fazla yüzme saatine ihtiyaçları olduğunu biliyorsanız, haftada birkaç gün cankurtaran bakıcınızın çocuklarla pratik yapmasını istemekten çekinmeyin. Bu yılda fen dersleri biraz problemli mi geçiyor? Bilimsel başarıya giden yolda çocuğunuzun bakımını yaparken onunla dersleriyle ilgili yaratıcı oyunlar oynayabilecek, fen derslerinden öğretmenlik yapabilecek bir bakıcı tutun. Akademik alt yapıya sahip adayı seçin, çocuğunuz, bakıcı ve sizin için en iyi seçenek bu olabilir.
 
4. Çocuk Testi Yapın

Çocuğunuzla etkileşimini takip edin. İyi bir bakıcı deneme süreci istediğinizde bunu geri çevirmeyecektir. Tarzını sevdiniz mi? Şakacılığı, öğretme yeteneği nasıl? Disiplin şekli size uygun mu? Çocuklarınızın adayla iletişi nasıl? Her şeyden önemlisi, bakıcınızla en çok vakti geçirecek olan çocuklarınızdır, bu yüzden son kararınızı verirken bakıcının çocuklarınızla olan etkileşimini ilk elden görmek oldukça yardımcı olabilir.
 
5. Duygularınıza Güvenin

Bir bakıcı olarak harika referanslar ve mülakat sorularınıza verdiği muhteşem yanıtlarla dikkat çekici bir adaydır fakat açıklayamadığınız bir terslik olabilir. Bu tam olarak şudur diyemeyeceğiniz bir şey olabilir ama açıklamak zorunda değilsiniz. İçgüdülerinize güvenin
Son olarak, iletişim listenizde geniş bir bakıcı numarasına sahip olmamanıza üzülmeyin. Sadece üç kişilik seçeneğiniz varsa, neden sizin için ara sıra bakıcılık yapmayı kabul edip etmeyeceklerini sormayasınız. Ne kadar güvenilir olursa olsun, sizinle ve ailenizle en azından birkaç kez zaman geçirmesi içinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bakıcıyla olan ilişkilerinizi korumak gerektiğinde o rahatlığı hissetmek paha biçilemez olabilir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Platformu


Beğenebileceğiniz makaleler:

BEBEK BAKICILARININ KAÇINMASI GEREKEN 7 HATA

Bebek bakıcısı olarak tek bir nedenden dolayı işe alındınız: güven. Bu güveni bozmamak ve işinizi kaybetmemek için bu yedi bebek bakıcısı günahından uzak durun. 

ÇOCUK BAKICINIZA TEŞEKKÜR ETMENİN FARKLI YOLLARI

Çocuk bakıcınız ailenizin önemli bir üyesidir, bu yüzden ona ne kadar değer verdiğinizi bildiğinden emin olun, işte çocuk bakıcınıza teşekkür etmek için 21 fikir... 

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Aileniz için yatılı bir çocuk bakıcısı tutmanızı gerektirecek 8 neden...

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

Bir işten istifa etmek hiç kolay değildir ve çocuk bakıcısı işinden istifa etmek biraz daha zordur, işte bir çocuk bakıcısı olarak işten ayrılmak için 7 adım. 

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

İKİZ BEBEK BAKICISI ARAYANLAR İÇİN 5 TÜYO

İkiz veya üçüz bebekleriniz olduğunda, bir dadı ya da bakıcı tutmak özel yetenekler gerektirir. Bir dadı ya da bakıcı bulmak ikiz veya üçüz bebekleri olan aileler için biraz farklı olabilir. 

ÖZEL ÇOCUK BAKICISI İŞE ALIMINDA 5 ADIM

Çocuk gelişimci ve özel ihtiyaçlar uzmanları ile görüşüp onlara, ebeveynlerin, özel çocuk bakıcısı ararken neler sormaları gerektiğini sorduk. İşte size, doğru aile ile doğru bakıcıyı buluşturmanız için 5 adım.