Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Teyzesizsiniz.com dan başka yerde ilanım yoktur. Güzel bi aileyle taniştım teşekkürler"    12 Şubat 2014
Facebook

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

Bu günlerden birini mi yaşıyorsunuz? Yorgunluk ve stresin en iyi ilacı kendinize iyi davranmaktır.
Bu tüyoları deneyin: Gün içinde kendinizi daha iyi hissetmeniz için 10 dakikanızı ayırın.

1. Eğlenceli Bir Şeyler Okuyun

Gülümsemenin strese karşı gelmede tetikleyici olduğu, kalp hızını ve kan basıncını düşürdüğü, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve acıyı hafiflettiği gösterilmiştir. Komik bir kitap koleksiyonun içine dalabilir, karikatür kitabı ya da birkaç dakikalık komik ev videoları izlenebilir, etkisi gerçek!
Bugün komik şeyleri çok da komik bulmuyor musunuz? Gülümsemeye çalışın. Yüz kaslarınızın temel etkisi olarak gülümsemek beynin rahatlamasına yol açar. Ek olarak; gülümsemek başkalarını da gülümsemeye teşvik eder (tıpkı esnemenin bulaşıcı olduğu gibi). Yani gülümsemeniz sevdiğiniz birisiyle yaşamayı kolaylaştıracaktır.

2. Sesi Yükseltin

Müzik tedavisi genellikle sakinleşmek ya da demans hastalarını harekete geçirmek için kullanılır fakat herkes de benzer etkiyi vermeyebilir. Yüksek sesli müzik çalmak enerji verici bir etkiye sahiptir. Melodik orkestra ya da akustik tonlar düşünmeyi ve odaklanmayı geliştirir.
Tam uyarıcı bir etki elde etmek için, sesi açın ve bırakın müzik odayı doldursun. Gerçekten dinleyin. Ruhunuzu yansıtan birkaç özel müzik listesi oluşturun böylece ihtiyacınıza göre müzikleri seçebilirsiniz: “Mutlu Edici,” “Enerjik” “Dans Müziği.”

3. Şekerleme Yapın

10 dakikalık bir şekerleme kulağa çok gelmeyebilir fakat sağlıklı hissetmek için yeterli olacaktır, özellikle düzensiz gece uykusuna sahipseniz. İkindi dinlenmesi, vücut saatiniz için doğal bir uyuşturucu olup, verimli olduğu düşünülüyor.
En fazla 30 ya da 60 dakikalık bir şekerleme gece uykusundan çok daha sağlıklı olan derin bir uykuya dalmanıza müsaade eder fakat uyanmak daha zordur. Dinlenmek için kısıtlı bir vaktiniz varsa alarm kurun, böylece uyuya kalmazsınız.

4. Ufak Ağrılık Çalışmaları Yapın

Ağırlık kaldırmak omuzlarınızı ve omurganızı kuvvetlendirir fakat bu basit egzersizlerle enerji toplamak için uzun süreli çalışmak gerekir. Eğer hiç elde taşınır bir ağırlık kullanmadıysanız, spor mağazalarında ya da çeşitli ürünler satan mağazalarda satılan iki ya da üç kiloluk ağırlıklarla başlayabilirsiniz.
Her hızlı egzersiz aynı etkiye sahip değildir: birkaç yoga esneme hareketiyle koşabilir, eğer dışarı çıkabiliyorsanız yürüyüş yapabilir birkaç kez merdivenleri inip çıkabilirsiniz.

5. Mektup Yazın

Yoğun kızgınlık, öfke ya da hayal kırıklığı enerjinizi çökertebilir. Psikologlar insanlara enerji çöküntüsü konusunda yardımcı olacak bazı yöntemler kullanırlar: sevdiğiniz birine ya da kendinize mektup yazın. Özel olayları açıklayın. Aslında nasıl olmasını isterdiniz ya da genel olarak ne isterdiniz. (Daha fazla teşekkür ya da özür mü? Daha fazla zaman mı? Eski çocukluğunuza geri dönmek mi?)
Hissettiğiniz gerçek duygularınızı kağıda dökmek (ya da göndermeyeceğiniz bir mail yazmak) vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olur, güvenilir bir arkadaştan sonra çok daha iyi hissettirecektir. Bitirdiğinizde, kağıdı yırtın ya da maili silin.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

Bir çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 niteliği derledik. Çocuk bakıcısı çalışanı olarak, çocuk bakıcılığı iş başvurularına yardımcı olacak bu soruları sorun. 

İDEAL BAKICI NASIL BULUNUR?

Çocuğunuza bakacak başka birine güvenmek yeteri kadar zordur ve uygun adayı bulmak işi daha da zorlaştırır. İşte en uygun çocuk bakıcısını bulmak için yapmanız gerekenler. 

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

Bir çocuk bakıcısı pozitif disiplin teknikleriyle çocuğun davranışlarını nasıl etkiler?

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli? 

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA DENEME SÜRECİNİ NASIL AYARLARSINIZ?

Yeni bir çocuk bakıcısıyla deneme sürecini kolay geçirmek için 10 adım. 

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.

YENİ BİR ÇOCUK BAKICISI TUTARKEN 5 GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yeni bir çocuk bakıcısı tutarken, aileniz için adaylar arasından en iyi seçimi yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacak bu beş güvenlik önlemini kullanın.

BİR ÇOCUK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

Eğer mükemmel bakıcıyı oluşturabiliyor olsaydın, onda nelerin olmasını isterdin? Bir çok insanla yaptığımız konuşmalara göre insanların bakıcılarda en çok neler aradıklarını öğrendik.

İşte ailelerin genellikle aradıkları özellikler listesi.