Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Teyzesizsiniz sayesinde biricik oğluşuma en ideal bakıcıyı buldum !!! İletişim kuran herkese çok teşekkür ederim. :)"    9 Mart 2013
Facebook

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın.
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük.

1. Zam İsteyin

Bazen en basit cevap en iyisidir. İşvereninizle daha fazla maaş vermesi için konuşun. “Eğer daha fazlasını hak ettiğinizi düşünüyorsanız, kesinlikle yapın, görüşmeler her zaman olumludur.”
Çevrenizdeki bakıcıların ne kadar kazandıklarını bulmak ve kendi kazancınızla karşılaştırmak için maaş hesaplayıcısını kullanın. Son zammınız ne zamandı? Herhangi bir ek görev aldınız mı? Bakıcılığınız hakkında düzenli olarak güzel geri dönütler alıyor musunuz? Neden zammı hak ettiğinizi işvereninizle konuşun. Bütçeleri kısıtlıysa, aile tam zammı karşılayamayabilir. Ama işvereninizden maaşını belli dönemlerde yavaşça arttırmasını isteyebilirsiniz.

2. Ek Görevler Alın

Bu zammı gerçekten istiyorsanız, aileye ev içerisinde ekstra görevler almayı teklif edin. Önceliğinizin çocuklar olmasıyla birlikte bazı aileler evde küçük yardımlar isteyebilirler. Çocuklarla geçireceğiniz vakti feda etmeden en popüler aile görevlendirmelerinden bazıları market alışverişi, yemek yapmak, çamaşırları yıkamak ve hafif ev işi görevleridir.

3. Bebek Bakıcısı Ya Da Yarı Zamanlı Bakıcı Olun

Her iki uzmanımız da çalışma saatleri dışında başka ailelere çocuk bakıcılığı yapmanın bakıcının kazancını arttırması için en iyi yol olduğu konusunda hem fikir. “Bakıcılar çok fazla bebek bakıcılığı imkanlarına sahip.”
Düzenli olarak çalıştığınız aileye geceleri ya da hafta sonları bebek bakıcılığı yapıp yapamayacağınızı sorun. Bebek bakıcısına ihtiyacı olan tanıdık aile ve ya arkadaşlarının olup olmadığını öğrenin. Ara sıra bebek bakıcısına ihtiyacı olan ailelerin internet siteleri üzerinden yaptıkları ilanlara başvurun.

4. Kendinizi Pazarlayın

Bakıcılık işine ek iş bulmada benzersiz bir yöntem daha var. “Aslında bir bakıcı olduğumu göstermek için bakıcı çantası taşıyorum. Bu diğer insanların beni ebeveyn olarak görmemelerini sağlıyor ve yeni iş imkanları kendilerini ortaya çıkarıyor.”

5. Bir Blog Ya Da Kitap Yaz

“Bakıcı olarak ek hizmet veren bir yazarım.” “Son baskılar bazen stresli olabiliyor, fakat yine de bu baskı benim en iyi çalışmamı ortaya çıkarıyor.” Kendi web sitenizi oluşturmak ve site üzerinden reklam satmak ya da yazı yeteneğinizi ve deneyiminizi kullanarak halka ait bir web site için içerik yazmak fazladan para kazanmak için harika bir yol. “Blog yazarı ya da serbest zamanlı makale yazarı olmak boş vakitlerinizi doldurmak için yapılacak en kolay şey.”
Tabi ki tanınacak bilgiler vermekten kaçınıp, rumuz kullanarak eski veya şimdi ki işvereninizin gizliliğini koruduğunuzdan emin olmalısınız.

6. Yarı Zamanlı Bir İş Bulun

Fazladan çabuk para kazanmak için garson veya bar çalışanı gibi ikinci bir iş bulmanız öneriliyor. “ikinci işinizin bakıcılıkta olduğu gibi sevdiğiniz ve eğlendiğiniz bir iş olmasına dikkat edin. Ayrıca bakıcılık işiniz için sahip olmanız gereken performansınızı etkilemediğinden de emin olmanız gerek. Kısacası, kendinizi harap etmeyin.”
“Eğer yarı zamanlı bir bakıcıysanız, yarı zamanlı her şey olabilirsiniz! Barista, ticaret uzmanı, ayakkabı boyacısı, her şey!”

7. Yeteneklerinizi Satın

Bakıcılar genellikle çocuklarla yaratıcı bir şeyler yaparak geçirirler. Sanatsal yeteneklerinizi geliştirin ve klasik ve el yapımı ürünleri satabileceğiniz ve satın alabileceğiniz internet mağazaları üzerinden yaptıklarınızı satın.

8. Özel Ders Öğretmeni Olun

Aileler her zaman bir özel öğretmene ihtiyaç duyarlar. Etrafınızdaki bilirkişileri düşünün. Biyolojiniz hep 100 müydü ya da kendi çocuğunuzun matematikten geçmesine yardım ettiniz mi? Belki de başka çocuklara yardım edebilirsiniz. Fazladan para kazanmak için özel ders işi bulun.
Tam zamanlı bir özel ders öğretmeni olmaya hazır değil misiniz? Ev Ödevi Yardımcısı Olarak Nasıl Bir İş Bulunur öğrenin.
Bakıcıların fazladan para kazanmak için imkanları sınırsızdır. “Bakıcıların kazançlarını arttıracak bir sürü şeyi yapabilecekleri esnek zaman dilimine sahip olmaları gibi bir şansları var.”

Fakat tüm bu fırsatlarla beraber, düzenli ailenizin sizin işi bırakacağınızı düşünmemesine dikkat edin. Eğer dikkatinizin kendi çocuklarında olmadığını düşünürlerse, bir daha iş bulamayabilirsiniz.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Platformu


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICI MI KREŞ Mİ?

İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz. 

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

Bir çocuk bakıcısı olarak işe alındığında hazırlıklı olmalısın. Mutlaka kafanda bir çok yaratıcı ve eğlenceli oyun ve çantanda malzemeler vardır fakat aynı zamanda acil durumlar için zorunlu malzemeler, kontaktlar ve tabi ki atıştırmalıklar bulundurmak gerekiyor. İşte sana yardımcı olması için bir liste, sadece sokağa adım atsan bile hazırlıklı olman gerekenler!

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

Bu günlerden birini mi yaşıyorsunuz? Yorgunluk ve stresin en iyi ilacı kendinize iyi davranmaktır.
Bu tüyoları deneyin: Gün içinde kendinizi daha iyi hissetmeniz için 10 dakikanızı ayırın. 

DİJİTAL BAKICI

Çocuğunuzun teknolojiyle geçirdiği zamanı kısıtlıyor musunuz? Yeni dönem dijital çocuk bakıcıları hakkında yazıyoruz.

YAŞLI BAKIMINI ÜSTLENEN HER BAKICIDA OLMASI GEREKEN 5 ÖZELLİK

Her yaşlı bakımını üstlenen bakıcının sahip olması gereken beş özellik nelerdir? 

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA NASIL GÖRÜŞME YAPARSINIZ: SORU LİSTESİ

Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Neyse ki bununla ilgili elimizde birkaç önemli bilgi var! 

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz?

ÖZEL ÇOCUK BAKICISI İŞE ALIMINDA 5 ADIM

Çocuk gelişimci ve özel ihtiyaçlar uzmanları ile görüşüp onlara, ebeveynlerin, özel çocuk bakıcısı ararken neler sormaları gerektiğini sorduk. İşte size, doğru aile ile doğru bakıcıyı buluşturmanız için 5 adım.

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru.