Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Herkese merhaba. Uzun bir arayıştan sonra biz teyzemizi bulduk. Buradaki herkese bol şans diliyorum ve sabırlı olmalarını öneriyorum."    17 Kasım 2013
Facebook

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın.
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük.

1. Zam İsteyin

Bazen en basit cevap en iyisidir. İşvereninizle daha fazla maaş vermesi için konuşun. “Eğer daha fazlasını hak ettiğinizi düşünüyorsanız, kesinlikle yapın, görüşmeler her zaman olumludur.”
Çevrenizdeki bakıcıların ne kadar kazandıklarını bulmak ve kendi kazancınızla karşılaştırmak için maaş hesaplayıcısını kullanın. Son zammınız ne zamandı? Herhangi bir ek görev aldınız mı? Bakıcılığınız hakkında düzenli olarak güzel geri dönütler alıyor musunuz? Neden zammı hak ettiğinizi işvereninizle konuşun. Bütçeleri kısıtlıysa, aile tam zammı karşılayamayabilir. Ama işvereninizden maaşını belli dönemlerde yavaşça arttırmasını isteyebilirsiniz.

2. Ek Görevler Alın

Bu zammı gerçekten istiyorsanız, aileye ev içerisinde ekstra görevler almayı teklif edin. Önceliğinizin çocuklar olmasıyla birlikte bazı aileler evde küçük yardımlar isteyebilirler. Çocuklarla geçireceğiniz vakti feda etmeden en popüler aile görevlendirmelerinden bazıları market alışverişi, yemek yapmak, çamaşırları yıkamak ve hafif ev işi görevleridir.

3. Bebek Bakıcısı Ya Da Yarı Zamanlı Bakıcı Olun

Her iki uzmanımız da çalışma saatleri dışında başka ailelere çocuk bakıcılığı yapmanın bakıcının kazancını arttırması için en iyi yol olduğu konusunda hem fikir. “Bakıcılar çok fazla bebek bakıcılığı imkanlarına sahip.”
Düzenli olarak çalıştığınız aileye geceleri ya da hafta sonları bebek bakıcılığı yapıp yapamayacağınızı sorun. Bebek bakıcısına ihtiyacı olan tanıdık aile ve ya arkadaşlarının olup olmadığını öğrenin. Ara sıra bebek bakıcısına ihtiyacı olan ailelerin internet siteleri üzerinden yaptıkları ilanlara başvurun.

4. Kendinizi Pazarlayın

Bakıcılık işine ek iş bulmada benzersiz bir yöntem daha var. “Aslında bir bakıcı olduğumu göstermek için bakıcı çantası taşıyorum. Bu diğer insanların beni ebeveyn olarak görmemelerini sağlıyor ve yeni iş imkanları kendilerini ortaya çıkarıyor.”

5. Bir Blog Ya Da Kitap Yaz

“Bakıcı olarak ek hizmet veren bir yazarım.” “Son baskılar bazen stresli olabiliyor, fakat yine de bu baskı benim en iyi çalışmamı ortaya çıkarıyor.” Kendi web sitenizi oluşturmak ve site üzerinden reklam satmak ya da yazı yeteneğinizi ve deneyiminizi kullanarak halka ait bir web site için içerik yazmak fazladan para kazanmak için harika bir yol. “Blog yazarı ya da serbest zamanlı makale yazarı olmak boş vakitlerinizi doldurmak için yapılacak en kolay şey.”
Tabi ki tanınacak bilgiler vermekten kaçınıp, rumuz kullanarak eski veya şimdi ki işvereninizin gizliliğini koruduğunuzdan emin olmalısınız.

6. Yarı Zamanlı Bir İş Bulun

Fazladan çabuk para kazanmak için garson veya bar çalışanı gibi ikinci bir iş bulmanız öneriliyor. “ikinci işinizin bakıcılıkta olduğu gibi sevdiğiniz ve eğlendiğiniz bir iş olmasına dikkat edin. Ayrıca bakıcılık işiniz için sahip olmanız gereken performansınızı etkilemediğinden de emin olmanız gerek. Kısacası, kendinizi harap etmeyin.”
“Eğer yarı zamanlı bir bakıcıysanız, yarı zamanlı her şey olabilirsiniz! Barista, ticaret uzmanı, ayakkabı boyacısı, her şey!”

7. Yeteneklerinizi Satın

Bakıcılar genellikle çocuklarla yaratıcı bir şeyler yaparak geçirirler. Sanatsal yeteneklerinizi geliştirin ve klasik ve el yapımı ürünleri satabileceğiniz ve satın alabileceğiniz internet mağazaları üzerinden yaptıklarınızı satın.

8. Özel Ders Öğretmeni Olun

Aileler her zaman bir özel öğretmene ihtiyaç duyarlar. Etrafınızdaki bilirkişileri düşünün. Biyolojiniz hep 100 müydü ya da kendi çocuğunuzun matematikten geçmesine yardım ettiniz mi? Belki de başka çocuklara yardım edebilirsiniz. Fazladan para kazanmak için özel ders işi bulun.
Tam zamanlı bir özel ders öğretmeni olmaya hazır değil misiniz? Ev Ödevi Yardımcısı Olarak Nasıl Bir İş Bulunur öğrenin.
Bakıcıların fazladan para kazanmak için imkanları sınırsızdır. “Bakıcıların kazançlarını arttıracak bir sürü şeyi yapabilecekleri esnek zaman dilimine sahip olmaları gibi bir şansları var.”

Fakat tüm bu fırsatlarla beraber, düzenli ailenizin sizin işi bırakacağınızı düşünmemesine dikkat edin. Eğer dikkatinizin kendi çocuklarında olmadığını düşünürlerse, bir daha iş bulamayabilirsiniz.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

YAŞLI BAKIMINI ÜSTLENEN HER BAKICIDA OLMASI GEREKEN 5 ÖZELLİK

Her yaşlı bakımını üstlenen bakıcının sahip olması gereken beş özellik nelerdir? 

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru. 

ÇOCUK BAKICILARI İÇİN 5 DİSİPLİN TEKNİĞİ

Bir çocuk bakıcısı pozitif disiplin teknikleriyle çocuğun davranışlarını nasıl etkiler?

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

En uygun bebek bakıcısını bulmak için ideal tanımını yapın.

BAKICILAR İLE GÜVENLİK HAKKINDA KONUŞMAK İÇİN 6 İPUCU

İşe aldığınız bakıcı ile öncelikle güvenlik hakkında dürüst ve açık bir konuşma yapmanız gerekiyor. Sizin güvenliğe önem verdiğinizi ve bunun onun işinin bir parçası olduğunu bildiğinizi gösterin. Bakıcınız ile güvenlik hakkında nasıl konuşacağınıza dair tavsiyelerine bakalım...

HASTA BAKICILARIN ASLA YAPMAMASI GEREKEN 6 ŞEY

Bir yetişkin veya yaşlı için uzman bakım temin etmek fazlasıyla zordur. Fakat aynı zamanda da oldukça tatmin edicidir. Bakıcı olmak başka birisinin hayatındaki en büyük etkiye sahip olmak demektir ve onun ailesine de destek olmaktır. Bu fırsat aynı zamanda sorumluluk da getirmektedir. 

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.