Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Yarın işime başlıycam. Herkese iyi şanslar diliyorum. Site çok teşekkürler."    19 Şubat 2013
Facebook

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Dadınızın ya da bebek bakıcınızın ufak bir zammı hak edebilmesi için 7 neden.

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.

“Hayatımızdaki en kıymetli şeylerle bakıcılarımıza güveniyoruz”. “Bu yüzden onlara zam yapmak oldukça uygun görünüyor.”

Bir çocuk annesi, çoğu bakıcının gözlerindeki minnettarlığı görmenin zam yapmakla denk olduğu kanısına katılıyor. “Takdir edildiğini bilmesini istedim. Ona başka şekilde söylemeye çalıştım ama zam yapmak değerli olduğunu tam anlamıyla bilmesi için iyi bir yöntem gibi göründü.”

Peki, bakıcınıza en son her saati için ufak bir zammı ne zaman yaptınız? İşte zam için çağrı olabilecek yedi senaryo:

1. Senelik Yıldönümleri
“Yıldan yıla ya da belli aralıklarla zam yapmak gerçek dünyada olan birşeydir ve bayram gibidir, bakıcınıza sadakatini ve fedakarlığını bildirmek için somut bir yöntemdir." Her resmi yılda en az yüzde onluk bir artış yapmayı düşünün. Bunu bakıcınızın yıllık toplantısında yapmanız harika bir zaman.

2. Az Maaş Veriyorsanız
Belki işe başlayacak olan bakıcınızla iyi bir anlaşma yapmıştınız veya ne isteyeceğini bilmiyordu. Hangi sebeple olursa olsun, bakıcınıza ortalamanın altında ücret ödemek hiç iyi bir çıkar değildir. Siz ve çocuklarınız dadınızı çok seviyorsanız, daha iyi bir maaşa geçiş yapmasını sağlamak yetecektir. Çevrenizdeki maaş oranlarını takip etmek ve maaş hesaplayıcısına göz atın ve gerekliyse zam yapın.

3. Bakıcınız Sertifika Aldıysa
Sertifika ve ilk yardım gibi ek eğitimler bakıcınıza acil durumlarla baş etmeye hazırlıklı olma olanağı sağlar. Bu başka ailelerden itibar görmesini sağlayacaktır, bu yüzden günlüğüne 5-10 liralık bir zam temin etmek garanti ve takdir sağlar.

4. Bakıcınız Beklediğinizden Fazla Düzenli İlerliyorsa
Çocuklarınız oldukça haşarı günlerindelerse ya da bakıcınız nadir zamanlarda yardıma koşuyorsa, tek seferlik bir bahşiş yeterli olabilir. Fakat eğer düzenli olarak yardıma koşan harika bir bakıcıya sahipseniz zam yapmayı düşünün. Sizin için harcadığı fazladan çabalarına değer verdiğinizi gösterir.

5. Masrafların Sayısı Artıyorsa
Çocuğunuz düzenli bir arkadaş edindiyse ya da aileniz genişlediyse, daha çok çocuğun daha çok iş demek olduğunu biliyorsunuz. Sayılar arttığında dolayısıyla işlerin arttığı kadar ödeme yapmalısınız. 

6. Ulaşım Masrafları Varsa

Dadı evinize nasıl geliyor? Eğer sizin yerinize arabasıyla gelmeyi tercih ediyorsa, hem paranızdan hem vaktinizden tasarruf ederseniz. “Şuan çalıştırdığımız bakıcı için genellikle 30 lira ödüyorum. Kendisi bir yetişkin ve evimize arabasıyla geliyor, bu yüzden ona planladığımdan daha fazla ödüyorum.” Eğer dadınız düzenli olarak çocuklarınızı arabayla gezdiriyorsa, mil ve gaz zararını nasıl karşılayacağınızı öğrenin.

7. Bakıcınız Her Zaman Sizin İçin Müsaitse

Bir bebek bakıcısı ya da dadı gündüz ya da gece, haftaiçi veya haftasonu çalışmalarını ücretlendirirken hesaba katmış olmanız önemlidir ve mutlaka telafi edilmelidir. “Eğer sizin için her an kolaylıkla müsait olan güvendiğiniz ve çocuklarınızın eğlendiği bir bakıcınız varsa, bu hayatınızı olduğundan çok daha fazla kolaylaştırabilir.” “Bu ilişki kıymetlidir ve bakıcıya iyi bir ödeme yapmayı gerektirir ayrıca zam yapmak yardımlarının devam etmesini garantiye alabilir ve her iki taraf için de tatmin edici olur.”

Bir bakıcı ya da dadı size gönül rahatlığı vermelidir böylece kendinize ve diğer önemli işlerinize zaman ayırabilir, çocuklarınızla eğlenebilir ya da odağınızı evden işe çevirebilirsiniz. Unutmayın, hiçbirşey çocuklarınızı güvenle bırakabileceğiniz birinden daha değerli değildir. “Bir anne olarak, bu ücrete eklemediğim birşeydi, bu yüzden bakıcımın emeklerini telafi ettiğimden emin olmak istiyorum.”

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICIMA ADİL BİR MAAŞ ÖDÜYOR MUYUM?

Bir bakıcı da işe alsan, ev yardımcısı ya da ev sorumlusu da alsan, her zaman adil bir maaş sağlamak olumlu ve saygılı bir çevre sağlayacaktır. Bu ücret işverenin senin gözündeki ve sevdiklerinin değerini ortaya koyar.
İşte size çalışanınıza adil bir maaş belirlemeniz için yardımcı olacak 6 ipucu.

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Aileniz için yatılı bir çocuk bakıcısı tutmanızı gerektirecek 8 neden...

ÇOCUK BAKICINIZA TEŞEKKÜR ETMENİN FARKLI YOLLARI

Çocuk bakıcınız ailenizin önemli bir üyesidir, bu yüzden ona ne kadar değer verdiğinizi bildiğinden emin olun, işte çocuk bakıcınıza teşekkür etmek için 21 fikir... 

HER AİLENİN BEBEK BAKICISINA SORMASI GEREKEN 10 MÜLAKAT SORUSU

Her aile potansiyel bebek bakıcısına sertifikalı olup olmadığını ve acil durumlarda ne yapacağını sorması gerektiğini bilir. İşte genellikle aileler tarafından kutunun dışında olduğu düşünülen sormayı es geçmemeniz gereken 10 soru. 

DOĞRU ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ İÇİN 5 TÜYO

Bir çocuk bakıcısıyla görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

Çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler. 

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük.