Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Bu siteden Allah razi olsun. İyi bir ailede iş buldum."    8 Ocak 2014
Facebook

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Dadınızın ya da bebek bakıcınızın ufak bir zammı hak edebilmesi için 7 neden.

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.

“Hayatımızdaki en kıymetli şeylerle bakıcılarımıza güveniyoruz”. “Bu yüzden onlara zam yapmak oldukça uygun görünüyor.”

Bir çocuk annesi, çoğu bakıcının gözlerindeki minnettarlığı görmenin zam yapmakla denk olduğu kanısına katılıyor. “Takdir edildiğini bilmesini istedim. Ona başka şekilde söylemeye çalıştım ama zam yapmak değerli olduğunu tam anlamıyla bilmesi için iyi bir yöntem gibi göründü.”

Peki, bakıcınıza en son her saati için ufak bir zammı ne zaman yaptınız? İşte zam için çağrı olabilecek yedi senaryo:

1. Senelik Yıldönümleri
“Yıldan yıla ya da belli aralıklarla zam yapmak gerçek dünyada olan birşeydir ve bayram gibidir, bakıcınıza sadakatini ve fedakarlığını bildirmek için somut bir yöntemdir." Her resmi yılda en az yüzde onluk bir artış yapmayı düşünün. Bunu bakıcınızın yıllık toplantısında yapmanız harika bir zaman.

2. Az Maaş Veriyorsanız
Belki işe başlayacak olan bakıcınızla iyi bir anlaşma yapmıştınız veya ne isteyeceğini bilmiyordu. Hangi sebeple olursa olsun, bakıcınıza ortalamanın altında ücret ödemek hiç iyi bir çıkar değildir. Siz ve çocuklarınız dadınızı çok seviyorsanız, daha iyi bir maaşa geçiş yapmasını sağlamak yetecektir. Çevrenizdeki maaş oranlarını takip etmek ve maaş hesaplayıcısına göz atın ve gerekliyse zam yapın.

3. Bakıcınız Sertifika Aldıysa
Sertifika ve ilk yardım gibi ek eğitimler bakıcınıza acil durumlarla baş etmeye hazırlıklı olma olanağı sağlar. Bu başka ailelerden itibar görmesini sağlayacaktır, bu yüzden günlüğüne 5-10 liralık bir zam temin etmek garanti ve takdir sağlar.

4. Bakıcınız Beklediğinizden Fazla Düzenli İlerliyorsa
Çocuklarınız oldukça haşarı günlerindelerse ya da bakıcınız nadir zamanlarda yardıma koşuyorsa, tek seferlik bir bahşiş yeterli olabilir. Fakat eğer düzenli olarak yardıma koşan harika bir bakıcıya sahipseniz zam yapmayı düşünün. Sizin için harcadığı fazladan çabalarına değer verdiğinizi gösterir.

5. Masrafların Sayısı Artıyorsa
Çocuğunuz düzenli bir arkadaş edindiyse ya da aileniz genişlediyse, daha çok çocuğun daha çok iş demek olduğunu biliyorsunuz. Sayılar arttığında dolayısıyla işlerin arttığı kadar ödeme yapmalısınız. 

6. Ulaşım Masrafları Varsa

Dadı evinize nasıl geliyor? Eğer sizin yerinize arabasıyla gelmeyi tercih ediyorsa, hem paranızdan hem vaktinizden tasarruf ederseniz. “Şuan çalıştırdığımız bakıcı için genellikle 30 lira ödüyorum. Kendisi bir yetişkin ve evimize arabasıyla geliyor, bu yüzden ona planladığımdan daha fazla ödüyorum.” Eğer dadınız düzenli olarak çocuklarınızı arabayla gezdiriyorsa, mil ve gaz zararını nasıl karşılayacağınızı öğrenin.

7. Bakıcınız Her Zaman Sizin İçin Müsaitse

Bir bebek bakıcısı ya da dadı gündüz ya da gece, haftaiçi veya haftasonu çalışmalarını ücretlendirirken hesaba katmış olmanız önemlidir ve mutlaka telafi edilmelidir. “Eğer sizin için her an kolaylıkla müsait olan güvendiğiniz ve çocuklarınızın eğlendiği bir bakıcınız varsa, bu hayatınızı olduğundan çok daha fazla kolaylaştırabilir.” “Bu ilişki kıymetlidir ve bakıcıya iyi bir ödeme yapmayı gerektirir ayrıca zam yapmak yardımlarının devam etmesini garantiye alabilir ve her iki taraf için de tatmin edici olur.”

Bir bakıcı ya da dadı size gönül rahatlığı vermelidir böylece kendinize ve diğer önemli işlerinize zaman ayırabilir, çocuklarınızla eğlenebilir ya da odağınızı evden işe çevirebilirsiniz. Unutmayın, hiçbirşey çocuklarınızı güvenle bırakabileceğiniz birinden daha değerli değildir. “Bir anne olarak, bu ücrete eklemediğim birşeydi, bu yüzden bakıcımın emeklerini telafi ettiğimden emin olmak istiyorum.”

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK

Bir çocuk bakıcısının sahip olması gereken 10 niteliği derledik. Çocuk bakıcısı çalışanı olarak, çocuk bakıcılığı iş başvurularına yardımcı olacak bu soruları sorun. 

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Aileniz için yatılı bir çocuk bakıcısı tutmanızı gerektirecek 8 neden...

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük.