Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Cok teşekkür ederim. Sayenizde yeni işimi buldum. Doğrusu sanal alemde guvenilir bir aile bulabileceğimi düşünmüyordum ama yinede şansımı denemek istedim. Megerse bu aile iki sokak ilerdeymis. Apartman hayati yüzünden komsuluklar unutulur oldu. Şimdi hem isim hemde bir komşum oldu tabii 2 de oğlum. Size çok teşekkür ederim. Insanlari tanistirip bulusturdugunuz için. Ayrica da makaleleriniz için. Herkese iyi sanslar dileklerimle. Tekrar teşekkürler."    28 Aralık 2015
Facebook

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

Şimdi kendin veya bir yetişkin/yaşlı için ev içi bakıcı işe almaya karar verdin, nelere ihtiyacın olduğu hakkında düşünmen gerek. Bakıcının hangi karakteristik özellikleri senin için önemli? Ne çeşit görevleri olacak?

Neyin önemli olduğunu belirledikten sonra, adayları bulmak için iş tanımı kısmına mühim görev ve beklentileri yazmaya başlayabilirsin.
Yetişkin ya da yaşlı bakımı için yazılacak iş tanımının neler içermesi gerektiğine dair tüyolara göz atın.

1. İş Başlığı İle Başla
Açıklayıcı bir iş başlığı, sadece ilgilenen adayların başvuracağından emin olman için önemlidir. Örneğin, “Yaşlı bakıcı aranıyor” gibi bir başlık bir çok özgeçmiş getirecektir fakat büyük ihtimalle çoğu senin ihtiyaçlarına uymayacaktır. Başlığın iş hakkındaki detaylı bilgileri içermelidir. Şöyle yazmak daha iyi olabilir, “Alzheimer’i olan yetişkin için tam zamanlı bakıcı” ya da “Tekerlekli sandalyeli yaşlı için yatılı bakıcı.”

2. Kısa Bir Özet Çıkar
İşi detaylı olarak açıklarsan, adaylar daha iyi anlar ve kendilerine uyup uymadıklarını değerlendirirler. Yaşlının bakımları için ulaşımını kendi araçları ile mi yapacaklar gibi iş gereksinimlerini belirle. Kaç gün ya da gece kalınacağını, hangi eğitimlerin ve deneyimlerin gerektiğini açıkla. Ayrıca bakılacak kişinin kişisel özelliklerini ve ilgi alanlarını da yazacak olman ona daha uyumlu birisinin bulunması için bir fırsattır.

3. Sorumluluklar Listesi
Kişisel bakım ihtiyaçları, yemek yapma ve ev işleri gibi sorumlulukların içerdiği bir liste hazırla. Hatta liste eğer lazım ise şunları bile içermelidir; kendini tutamama bakımı, yaşlının maddiyatını idare etme, bahçe işleri ya da evcil hayvanlar gibi. İşin ilerleyen kısımlarında sıkıntı yaşamamak için olabildiğince detaylı ol.

4. Gerekli Donanımları Belirt
Listenin adayın kişisel özellikleri ve değerlerini içermesi gibi deneyimsel ve eğitimsel donanımları da içerdiğinden emin ol.

5. Şartlarını Bil
Bu yarı zamanlı mı yoksa tam zamanlı bir iş mi olacak? Adayın gece çıkması mı gerekli, yoksa yatılı mı kalması isteniyor? Tüm bunlar yaşlı bakım iş tanımında bulunmalıdır. Aynı zamanda ödeme tablosunu, işin ne kadar süreceğimi, ücretin pazarlığa açık olup olmadığını ve vergileri de içermelidir.

6. Referans Sor
Bunun için erken gibi görünse de, bazı durumlarda ileriyi düşünmek için referans görmek isteyebilirsin. İşin sonrasında sana zamandan kar ettirir...

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz. 
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz? 

BAKICINIZA SÖYLEMEMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Teyzesizsiniz.com’daki bebek bakıcılarına, işverenlerinden duydukları ve onları üzen şeyleri sorduk ve sizler için derledik. Aşağıda bu cevaplardan en popüler beş tanesini görebilirsiniz.

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz?

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

Bir çocuk bakıcısı olarak işe alındığında hazırlıklı olmalısın. Mutlaka kafanda bir çok yaratıcı ve eğlenceli oyun ve çantanda malzemeler vardır fakat aynı zamanda acil durumlar için zorunlu malzemeler, kontaktlar ve tabi ki atıştırmalıklar bulundurmak gerekiyor. İşte sana yardımcı olması için bir liste, sadece sokağa adım atsan bile hazırlıklı olman gerekenler!

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli?