Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Aradığım bakıcıyı buldum Teşekkürler teyzesizsiniz.com"    20 Mayıs 2014
Facebook

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

Şimdi kendin veya bir yetişkin/yaşlı için ev içi bakıcı işe almaya karar verdin, nelere ihtiyacın olduğu hakkında düşünmen gerek. Bakıcının hangi karakteristik özellikleri senin için önemli? Ne çeşit görevleri olacak?

Neyin önemli olduğunu belirledikten sonra, adayları bulmak için iş tanımı kısmına mühim görev ve beklentileri yazmaya başlayabilirsin.
Yetişkin ya da yaşlı bakımı için yazılacak iş tanımının neler içermesi gerektiğine dair tüyolara göz atın.

1. İş Başlığı İle Başla
Açıklayıcı bir iş başlığı, sadece ilgilenen adayların başvuracağından emin olman için önemlidir. Örneğin, “Yaşlı bakıcı aranıyor” gibi bir başlık bir çok özgeçmiş getirecektir fakat büyük ihtimalle çoğu senin ihtiyaçlarına uymayacaktır. Başlığın iş hakkındaki detaylı bilgileri içermelidir. Şöyle yazmak daha iyi olabilir, “Alzheimer’i olan yetişkin için tam zamanlı bakıcı” ya da “Tekerlekli sandalyeli yaşlı için yatılı bakıcı.”

2. Kısa Bir Özet Çıkar
İşi detaylı olarak açıklarsan, adaylar daha iyi anlar ve kendilerine uyup uymadıklarını değerlendirirler. Yaşlının bakımları için ulaşımını kendi araçları ile mi yapacaklar gibi iş gereksinimlerini belirle. Kaç gün ya da gece kalınacağını, hangi eğitimlerin ve deneyimlerin gerektiğini açıkla. Ayrıca bakılacak kişinin kişisel özelliklerini ve ilgi alanlarını da yazacak olman ona daha uyumlu birisinin bulunması için bir fırsattır.

3. Sorumluluklar Listesi
Kişisel bakım ihtiyaçları, yemek yapma ve ev işleri gibi sorumlulukların içerdiği bir liste hazırla. Hatta liste eğer lazım ise şunları bile içermelidir; kendini tutamama bakımı, yaşlının maddiyatını idare etme, bahçe işleri ya da evcil hayvanlar gibi. İşin ilerleyen kısımlarında sıkıntı yaşamamak için olabildiğince detaylı ol.

4. Gerekli Donanımları Belirt
Listenin adayın kişisel özellikleri ve değerlerini içermesi gibi deneyimsel ve eğitimsel donanımları da içerdiğinden emin ol.

5. Şartlarını Bil
Bu yarı zamanlı mı yoksa tam zamanlı bir iş mi olacak? Adayın gece çıkması mı gerekli, yoksa yatılı mı kalması isteniyor? Tüm bunlar yaşlı bakım iş tanımında bulunmalıdır. Aynı zamanda ödeme tablosunu, işin ne kadar süreceğimi, ücretin pazarlığa açık olup olmadığını ve vergileri de içermelidir.

6. Referans Sor
Bunun için erken gibi görünse de, bazı durumlarda ileriyi düşünmek için referans görmek isteyebilirsin. İşin sonrasında sana zamandan kar ettirir...

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPARKEN NE GİYMELİSİNİZ?

Bir çocuk bakıcısı çalışırken ne giymeli? 

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

BİR ÇOCUK BAKICISI OLARAK İSTİFA ETMEK İÇİN 7 ADIM

Bir işten istifa etmek hiç kolay değildir ve çocuk bakıcısı işinden istifa etmek biraz daha zordur, işte bir çocuk bakıcısı olarak işten ayrılmak için 7 adım.