Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Başarılarınızın devamını dilerim. Allah bu siteyi açanlardan razı olsun. Acil işe ihtiyacım varken bu siteyi buldum. Çok teşekkür ederim herkese."    8 Şubat 2013
Facebook

BİR ÇOCUK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

BİR ÇOCUK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

Eğer bir yerden mükemmel bakıcıyı oluşturabiliyor olsaydın, onda nelerin olmasını isterdin? Bir çok insanla yaptığımız konuşmalara göre insanların bakıcılarda en çok neler aradıklarını öğrendik.

İşte ailelerin genellikle aradıkları özellikler listesi.

Eğer bir bakıcı arıyorsan bunları iş tanımı kısmına koyabilirsin ya da eğer iş arıyorsan o zaman profiline koyabilirsin.

1. Esnek
Bakıcılar gün içerisindeki rutin ve durumlardaki değişikliklere kolayca adapte olmalıdırlar. Birisini önemsediğinde, onun ihtiyaçlarına uyum sağlamalısın.

“Özellikle çocuksuz ailelerde çalışırken bakıcıların esnekliğe sahip olması önemlidir.”

2. Sabırlı
Oy kullanan kullanıcılara göre, ailelerin yüzde 55’i bir bakıcıda aradıklarının en önemli özelliğin sabır olduğunu söylediler. Çocukların doğru ile yanlışı öğrenmeleri zaman almaktadır ve eğer bakıcının sabrı az ise bu büyük bir sorundur.

“Sabır, günü çocuklarla geçirecek olan birisi için en önemli unsurdur. Çocuklar sorumlu olan kişinin sabrını her gün test ederler, bu yüzden çocuklarla ilgilenecek olan kişinin sakinlik ve disiplin arasındaki dengeyi kurması gerekmektedir.”

“Benim çocuğumla kim ilgilenecekse onda kibarlık ve sabır ararım.”

3. Dikkatli
Bakıcılar için sorumlu oldukları kişiler ön planda olmalıdır. Eğer zamanlarını telefonda ya da Facebook’ta geçriyorlarsa, çocuklarla ilgilenme konusunda pek iyi oldukları söylenemez.

4. Çocuklardan Hoşlanan
Herkes çocuklarla zaman geçirmekten hoşlanmaz (tabi bakıcılar kesinlikle hoşlanmalıdırlar!).

“Çocuklarıma bakması için adaylarla görüştüğümde, adayların benle ilgilenmelerinden çok çocuklara karşı ilgisini önemserim. Çocuklarımdan hoşlanan ve onları daha yakından tanımak isteyen insanlar ararım.

5. Dil Bilen
Sitelerde ailelerin aradığı en yaygın özelliklerden biri de bakıcıların dil bilmesidir. Çocuklara yeni bir dil öğretme, bakıcıların aileye yapacağı harika bir tekliftir.

6. Güvenilir
Sevdiğiniz bir varlığa bakacak kişiye fazlasıyla güvenmeniz gerekmektedir (bu yüzden güvenilir olmalıdırlar.) Çoğu bakıcının evin bütün kısımlarına ulaşma olanağı ve hatta yedek anahtarları vardır. Güvenilir olmalılar, hem varlıklarınız için hem de sevdiğiniz kişiler için.

7. Güvenli-Bilinçli
Sevdiklerinizin güvenliği önce gelir. CPR/ilk yardım eğitimi almış ve güvenliği ciddiye alan kişileri tercih edin.

8. Sevgi Dolu
Eğer bir kişi zamanını başka insanlarla ilgilenmeye adamışsa, o kişinin sıcak ve sevecen bir kişi olması sahip olunması gereken güzel bir özelliktir. Aslında fark yaratan şey önemsemektir.

9. Hevesli
Hevesli bir bakıcıya sahip olmanız, gün boyu sizden uzakta kalacak olan çocuğunuzun mutlu olmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda hevesli bakıcılar çocuklarınızı gün boyu TV karşısına oturtmaktansa, yaratıcı oyunlar üreterek onları eğlendirmenin yollarını ararlar. Aday aynı zamanda gerçekten büyüklere karşı ilgili mi?

10. Atletik
Eğer sizin,gün içerisinde habire daireler çizen iki tane taşkın çocuğunuz varsa, onlara ayak uydurabilecek birisine baksanız iyi olur. Ya da çocuğunuz futbol ile ilgileniyorsa, onunla aynı hobiyi paylaşan bir bakıcı bulmanız faydalıdır.

11. Dürüst
Çalışanının sana karşı her zaman açık ve dürüst olmasını beklersin. Günleri nasıl geçti, çocuklarla ne çeşit faaliyetler yaptılar, çocuklara ilaçlarını zamanında verdi mi? Eğer çok fazla beyaz yalan söyleyen bir bakıcın varsa, o zaman belki başkasını deneyebilirsin.

12. İyi İletişimci
Bir bakıcı çocuklarla ve ebeveynlerle iyi iletişi kurmalıdır.

“Her zaman birisinin çocuklarla nasıl anlaştığına bakarım. Ve her zaman çocuklarla konuşurken onların seviyesine inip inmediğine bakarım.”

“Birisinin çocuklarla konuşma şeklinden çocuğunun olup olmadığını anlarım.”

13. Deneyimli
Deneyim herkesi harika yapmaz, ama söz konusu bakıcılar olduğunda, deneyimli bakıcıların her durumda çok daha bilgili davrandıkları da bir gerçektir. Kariyerini ciddiye alan kişilerin sertifikaların ve deneyimlerini kontrol edin.

14. Yaratıcı
Eğer bakıcınız yaratıcı ise, sürekli yeni fikirler ve faaliyetler ortaya çıkartıyorsa, büyük ihtimalle çocuklarınız ya da sevdikleriniz ona bağlanacaktır.

15. Eğlenceli
İlk başta bu şekilde düşünmüyorsunuzdur ama espri anlayışı, bakıcılarda olması gereken önemli bir kişilik özelliğidir. Espri, insanların diğer insanlarla bağlantı kurarken daha rahat olmasına, yüksek derecede hoşgörülü olmasına ve zor durumları kolayca halledebilmelerine neden olmaktadır.

16. Düzenli
Eğer bir temizlik manyağıysanız, kendi temizliğini kendi yapan ve evi bıraktığınız gibi bırakan biri isteyebilirsiniz.

17. Pratik
Ebeveynler günlük rutinlerinin takip edildiğinden emin olmak isterler ve bu da aslında bakıcılar için önemli bir özelliktir. Bakıcı hakkında daha ayrıntılı bilgi için özgeçmişini kontrol edebilir, onun disiplini, kabiliyetleri ve çoklu iş durumlarında nasıl davrandığını inceleyebilirsiniz.

18. Sağlıklı
Besinleri ve egzersizleri önemsemeyen bir bakıcıya göre, sağlıklı bir hayat tarzı seçmiş olan bir bakıcının çocuklar üzerindeki olumlu etkisi çok daha fazladır. İyi huyların da edinilmiş olduğundan emin olun.

19. Güvenilir
Kendinden beklenen işlerini iyi ve zamanında yapan bir bakıcıya ihtiyacınız var.

“Güvenebileceğim ve ailenin bir parçası olabilecek birine ihtiyacım var. Çocuklarımla eğlenmesini ve iyi vakit geçirmelerini isterim, fakat aynı zamanda söz verdikleri işleri de yerine getirmelerini beklerim.”

Her aile bakıcılardan farklı farklı şeyler beklemektedir. Bu yüzden ailenize uyabilecek bir bakıcı bakmalısınız.

“Benimle aynı değerleri paylaşan insanlar arıyorum, disiplinden eğitime, yeme içme alışkanlıklarına kadar. Eğer bu maddelerde bir sıkıntı yoksa, diğer sorunlar zaten çözülür.”

Tabi ki tüm bu maddeleri bir kişide bulmak istemeniz mantıklı değildir, bu yüzden sizin için önemli olanlara odaklanın. Sizin için en doğru olan bakıcıyı seçmek için zaman ayırmanız demek, tam sizin ihtiyaçlarınıza göre bir bakıcı bulmanız demektir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

HASTA BAKICILARIN ASLA YAPMAMASI GEREKEN 6 ŞEY

Bir yetişkin veya yaşlı için uzman bakım temin etmek fazlasıyla zordur. Fakat aynı zamanda da oldukça tatmin edicidir. Bakıcı olmak başka birisinin hayatındaki en büyük etkiye sahip olmak demektir ve onun ailesine de destek olmaktır. Bu fırsat aynı zamanda sorumluluk da getirmektedir. 

YATILI BAKICI ARAYANLAR İÇİN 12 ÖNERİ

Çocuklarınıza bakması için doğru bakıcıyı bulmak hiç de kolay bir iş değildir. Çocuklarınızı istediğiniz şekilde bakıp yetiştirecek birini tutmanız gerek. Fakat bu iş hem evinizde kalacak hem çocuklarınıza bakacak yatılı bir bakıcı aradığınızda biraz daha karmaşık bir hal alabilir. 

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz. 
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz? 

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

Çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler. 

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

YATILI ÇOCUK BAKICISI OLMANIN 10 FAYDASI

Yatılı çocuk bakıcılığı işini hiç düşündünüz mü? Aileyle yakından çalışmak, çeşitli deneyimler kazanmak ve harika bir çocuk bakıcısı olmak için harika bir fırsat. Binlerce aile her yıl yatılı çocuk bakıcısı arıyor, birini hemen kap!