Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Arkadaşlar ben işimi buldum 3 gun oldu devam edeceğim inşallah çook tatlı erkek bebek bakıyorum herkesin gönlüne göre olsun. Saygılarımla"    6 Ağustos 2014
Facebook

BİR BEBEK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

BİR BEBEK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

Eğer bir yerden mükemmel bakıcıyı oluşturabiliyor olsaydın, onda nelerin olmasını isterdin? Bir çok insanla yaptığımız konuşmalara göre insanların bakıcılarda en çok neler aradıklarını öğrendik.

İşte ailelerin genellikle aradıkları özellikler listesi.

Eğer bir bakıcı arıyorsan bunları iş tanımı kısmına koyabilirsin ya da eğer iş arıyorsan o zaman profiline koyabilirsin.

1. Esnek
Bakıcılar gün içerisindeki rutin ve durumlardaki değişikliklere kolayca adapte olmalıdırlar. Birisini önemsediğinde, onun ihtiyaçlarına uyum sağlamalısın.

“Özellikle çocuksuz ailelerde çalışırken bakıcıların esnekliğe sahip olması önemlidir.”

2. Sabırlı
Oy kullanan kullanıcılara göre, ailelerin yüzde 55’i bir bakıcıda aradıklarının en önemli özelliğin sabır olduğunu söylediler. Çocukların doğru ile yanlışı öğrenmeleri zaman almaktadır ve eğer bakıcının sabrı az ise bu büyük bir sorundur.

“Sabır, günü çocuklarla geçirecek olan birisi için en önemli unsurdur. Çocuklar sorumlu olan kişinin sabrını her gün test ederler, bu yüzden çocuklarla ilgilenecek olan kişinin sakinlik ve disiplin arasındaki dengeyi kurması gerekmektedir.”

“Benim çocuğumla kim ilgilenecekse onda kibarlık ve sabır ararım.”

3. Dikkatli
Bakıcılar için sorumlu oldukları kişiler ön planda olmalıdır. Eğer zamanlarını telefonda ya da Facebook’ta geçriyorlarsa, çocuklarla ilgilenme konusunda pek iyi oldukları söylenemez.

4. Çocuklardan Hoşlanan
Herkes çocuklarla zaman geçirmekten hoşlanmaz (tabi bakıcılar kesinlikle hoşlanmalıdırlar!).

“Çocuklarıma bakması için adaylarla görüştüğümde, adayların benle ilgilenmelerinden çok çocuklara karşı ilgisini önemserim. Çocuklarımdan hoşlanan ve onları daha yakından tanımak isteyen insanlar ararım.

5. Dil Bilen
Sitelerde ailelerin aradığı en yaygın özelliklerden biri de bakıcıların dil bilmesidir. Çocuklara yeni bir dil öğretme, bakıcıların aileye yapacağı harika bir tekliftir.

6. Güvenilir
Sevdiğiniz bir varlığa bakacak kişiye fazlasıyla güvenmeniz gerekmektedir (bu yüzden güvenilir olmalıdırlar.) Çoğu bakıcının evin bütün kısımlarına ulaşma olanağı ve hatta yedek anahtarları vardır. Güvenilir olmalılar, hem varlıklarınız için hem de sevdiğiniz kişiler için.

7. Güvenli-Bilinçli
Sevdiklerinizin güvenliği önce gelir. CPR/ilk yardım eğitimi almış ve güvenliği ciddiye alan kişileri tercih edin.

8. Sevgi Dolu
Eğer bir kişi zamanını başka insanlarla ilgilenmeye adamışsa, o kişinin sıcak ve sevecen bir kişi olması sahip olunması gereken güzel bir özelliktir. Aslında fark yaratan şey önemsemektir.

9. Hevesli
Hevesli bir bakıcıya sahip olmanız, gün boyu sizden uzakta kalacak olan çocuğunuzun mutlu olmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda hevesli bakıcılar çocuklarınızı gün boyu TV karşısına oturtmaktansa, yaratıcı oyunlar üreterek onları eğlendirmenin yollarını ararlar. Aday aynı zamanda gerçekten büyüklere karşı ilgili mi?

10. Atletik
Eğer sizin,gün içerisinde habire daireler çizen iki tane taşkın çocuğunuz varsa, onlara ayak uydurabilecek birisine baksanız iyi olur. Ya da çocuğunuz futbol ile ilgileniyorsa, onunla aynı hobiyi paylaşan bir bakıcı bulmanız faydalıdır.

11. Dürüst
Çalışanının sana karşı her zaman açık ve dürüst olmasını beklersin. Günleri nasıl geçti, çocuklarla ne çeşit faaliyetler yaptılar, çocuklara ilaçlarını zamanında verdi mi? Eğer çok fazla beyaz yalan söyleyen bir bakıcın varsa, o zaman belki başkasını deneyebilirsin.

12. İyi İletişimci
Bir bakıcı çocuklarla ve ebeveynlerle iyi iletişi kurmalıdır.

“Her zaman birisinin çocuklarla nasıl anlaştığına bakarım. Ve her zaman çocuklarla konuşurken onların seviyesine inip inmediğine bakarım.”

“Birisinin çocuklarla konuşma şeklinden çocuğunun olup olmadığını anlarım.”

13. Deneyimli
Deneyim herkesi harika yapmaz, ama söz konusu bakıcılar olduğunda, deneyimli bakıcıların her durumda çok daha bilgili davrandıkları da bir gerçektir. Kariyerini ciddiye alan kişilerin sertifikaların ve deneyimlerini kontrol edin.

14. Yaratıcı
Eğer bakıcınız yaratıcı ise, sürekli yeni fikirler ve faaliyetler ortaya çıkartıyorsa, büyük ihtimalle çocuklarınız ya da sevdikleriniz ona bağlanacaktır.

15. Eğlenceli
İlk başta bu şekilde düşünmüyorsunuzdur ama espri anlayışı, bakıcılarda olması gereken önemli bir kişilik özelliğidir. Espri, insanların diğer insanlarla bağlantı kurarken daha rahat olmasına, yüksek derecede hoşgörülü olmasına ve zor durumları kolayca halledebilmelerine neden olmaktadır.

16. Düzenli
Eğer bir temizlik manyağıysanız, kendi temizliğini kendi yapan ve evi bıraktığınız gibi bırakan biri isteyebilirsiniz.

17. Pratik
Ebeveynler günlük rutinlerinin takip edildiğinden emin olmak isterler ve bu da aslında bakıcılar için önemli bir özelliktir. Bakıcı hakkında daha ayrıntılı bilgi için özgeçmişini kontrol edebilir, onun disiplini, kabiliyetleri ve çoklu iş durumlarında nasıl davrandığını inceleyebilirsiniz.

18. Sağlıklı
Besinleri ve egzersizleri önemsemeyen bir bakıcıya göre, sağlıklı bir hayat tarzı seçmiş olan bir bakıcının çocuklar üzerindeki olumlu etkisi çok daha fazladır. İyi huyların da edinilmiş olduğundan emin olun.

19. Güvenilir
Kendinden beklenen işlerini iyi ve zamanında yapan bir bakıcıya ihtiyacınız var.

“Güvenebileceğim ve ailenin bir parçası olabilecek birine ihtiyacım var. Çocuklarımla eğlenmesini ve iyi vakit geçirmelerini isterim, fakat aynı zamanda söz verdikleri işleri de yerine getirmelerini beklerim.”

Her aile bakıcılardan farklı farklı şeyler beklemektedir. Bu yüzden ailenize uyabilecek bir bakıcı bakmalısınız.

“Benimle aynı değerleri paylaşan insanlar arıyorum, disiplinden eğitime, yeme içme alışkanlıklarına kadar. Eğer bu maddelerde bir sıkıntı yoksa, diğer sorunlar zaten çözülür.”

Tabi ki tüm bu maddeleri bir kişide bulmak istemeniz mantıklı değildir, bu yüzden sizin için önemli olanlara odaklanın. Sizin için en doğru olan bakıcıyı seçmek için zaman ayırmanız demek, tam sizin ihtiyaçlarınıza göre bir bakıcı bulmanız demektir.

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

YATILI ÇOCUK BAKICISI OLMANIN 10 FAYDASI

Yatılı çocuk bakıcılığı işini hiç düşündünüz mü? Aileyle yakından çalışmak, çeşitli deneyimler kazanmak ve harika bir çocuk bakıcısı olmak için harika bir fırsat. Binlerce aile her yıl yatılı çocuk bakıcısı arıyor, birini hemen kap! 

YATILI BİR ÇOCUK BAKICISINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Aileniz için yatılı bir çocuk bakıcısı tutmanızı gerektirecek 8 neden...

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz?

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük. 

BAKICINIZA SÖYLEMEMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Teyzesizsiniz.com’daki bebek bakıcılarına, işverenlerinden duydukları ve onları üzen şeyleri sorduk ve sizler için derledik. Aşağıda bu cevaplardan en popüler beş tanesini görebilirsiniz.