Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...
Facebook

Sizden gelenler...

"Buraya kayıt oldum. On saat sonra işimi buldum. Temiz bir ailenin yarım gün çocuğuna bakıyorum."    10 Kasım 2013

HASTA BAKICILARIN ASLA YAPMAMASI GEREKEN 6 ŞEY

HASTA BAKICILARIN ASLA YAPMAMASI GEREKEN 6 ŞEY

Bir yetişkin veya yaşlı için uzman bakım temin etmek fazlasıyla zordur. Fakat aynı zamanda da oldukça tatmin edicidir. Bakıcı olmak başka birisinin hayatındaki en büyük etkiye sahip olmak demektir ve onun ailesine de destek olmaktır. Bu fırsat aynı zamanda sorumluluk da getirmektedir. 

Bakıcının birisine yardım ederken yapması gereken çok fazla şey var, bu yüzden yapmaması gerekenler çoğu zaman gözden kaçmaktadır.
Şanslısınız ki size iş yaparken kaçınmanız gereken 7 şeyi burada derledik.

1. Çalmayın
Bu kulağa biraz garip gelebilir ama, bir sosyal hizmet çalışanın dediğine göre bu çoğu yaşlı tarafından “büyük korku” olarak görülüyor.

2. Telefonda Zaman Geçirmeyin
Gelişen teknoloji ile birlikte özellikle cep telefonları bizim için acil bir ihtiyaç ve sosyal bağlantılar için kaçınılmaz bir araç haline geldi. Eğer müşterinle berabersen, halihazırda ve dikkatli ol. Bakıcılar dikkatlerinin tümünü müşterilerine vermelidir.

3. Sözleşme Olmadan Ek Hizmet Önermeyin
Müşterine elinden geldiğince yardım etmek istemen oldukça doğaldır. Fakat saatlerini ve ücretini belirten yasal, etik ve açık bir sözleşme olmazsa işler çıkmaza girebilir. Mutlaka tüm maddeleri bir kağıda yazın.

4. Müşterinin Günlük Düzenini Asla Bozmayın
Asla kimsenin kendi bakım kararlarını sorgulama... Ne giymek istedikleri, ne yemek istedikleri, hangi faaliyetlere katılacakları size liste haline getirilmelidir.
Onlara basit seçimler sunulmalıdır (çok seçenekli tercihlerle boğmayın fakat her zaman seçim hakkı tanıyın). Asla aceleye getirmeyin (onlara sorularınıza cevap vermeleri, karar almaları ve söylenen şeyleri uygulamaları için yeterli zaman tanıyın).
Müşterileri asla bir şey yapmaya zorlamayın, tabii ölüm kalım meselesi değil ise ya da güvenliğini tehlikeye sokmuyorsa. Eğer müşteri istenilen şeyi reddediyorsa, bu karara saygı gösterin. Farklı bir yaklaşımla tekrar deneyebilirsiniz, çalışma arkadaşınızla deneyin ve üstünüzle konuyu konuşun.

5. Onları Utandırmayın
Bazen rahatsız olabileceğin bir şey sizden istenebilir. Fakat kahkaha atmayın veya şaşkın surat ifadesi takınmayın. Bu müşterinizi utandırabilir!
İnsanlar en özel sorunlarını gidermek için bakıcı işe alıyırlar. Ne olursa olsun yüz ifadelerinizi ve vücut hareketlerinizi saygı çerçevesi içinde tutun!

6. İnatçı Olmayın
Müşterinize öğrenmeye istekli olduğunuzu gösterin. Bu müşteriniz ve onun ailesi ile , yanlışları tekrarlamamak için devamlı ve düzgün iletişimi de kapsamaktadır.
Müşterinizi tanımanız ve iyi bir ilişki geliştirebilmeniz zaman içinde olacak şeylerdir diyor. Sabırlı olun (müşterinize ve kendinize karşı).

7. Kendi Sınırlarınızı Çiğnemeyin
Müşterinizin sizden beklediği şeyler nasıl önemliyse, aynı zamanda sizin kendinizden beklentiniz de o kadar önemlidir. Ne yapıp yapamayacağınızı bilmek sizin daha iyi hizmet vermeniz demektir.Bir yetişkin veya yaşlı için uzman bakım temin etmenin fazlasıyla zor olduğunu unutmayın. Her zaman saygılı ve hassas olmanız gerekmektedir, çünkü müşterinize yardım ederken aynı zamanda onun en özel anlarında yanında oluyorsunuz ve her şeyi paylaşıyorsunuz.

Bakıcılık kariyeri merhamet ve empati gerektirmektedir. Olumsuzluktan kaçının. Huzur kaynağı olun, bir yük değil. Bakıcılar müşterinin sağlığına odaklanmalıdır, fakat tabi bu fiziksel sağlıktan çok daha ötedir. Aynı zamanda duygusal ve davranışsal sağlık da bunu bir parçasıdır.

 

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...

Türkiye'nin Bakıcı Sitesi


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS

Çocuk bakıcıları yıllarını çocuklarla ilgilenerek, değerli ipuçlarını öğrenerek ve bu arada bazı kolay tüyoları keşfederek geçirirler. Onlara sebzelerini nasıl yedirirsiniz, eğlenmelerini nasıl sağlarsınız, tüm bu soruları çocuk bakıcıları cevaplıyor. Peki neden bu deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeyelim? 

BAKICILARIN STRESLE BAŞ EDEBİLMELERİ İÇİN 5 TÜYO

Bu günlerden birini mi yaşıyorsunuz? Yorgunluk ve stresin en iyi ilacı kendinize iyi davranmaktır.
Bu tüyoları deneyin: Gün içinde kendinizi daha iyi hissetmeniz için 10 dakikanızı ayırın. 

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz. 
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz? 

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz?

BAKICILARIN DAHA ÇOK PARA KAZANABİLMESİ İÇİN 8 YÖNTEM

Bakıcılık yeni deneyimleri ve çocukları sevenlere günlük ücret sunar. Tabi bu bir iş ve bazen banka hesabınızı dolduracak daha fazla paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ve daha çok para kazanmanız gerekiyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. 
Bakıcıların daha fazla para kazanabilme yöntemleri hakkındaki önerilerini almak için iki uzman bakıcı ile görüştük. 

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

Bir çocuk bakıcısı olarak işe alındığında hazırlıklı olmalısın. Mutlaka kafanda bir çok yaratıcı ve eğlenceli oyun ve çantanda malzemeler vardır fakat aynı zamanda acil durumlar için zorunlu malzemeler, kontaktlar ve tabi ki atıştırmalıklar bulundurmak gerekiyor. İşte sana yardımcı olması için bir liste, sadece sokağa adım atsan bile hazırlıklı olman gerekenler!