Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Teyzesizsiniz Destek Ekibi

Son giriş: - Çevrimiçi -
Teyzesizsiniz Destek Ekibi
Teyzesizsiniz, platform aracılığı ile yazılım alt yapısını sağlar ve kişilerin birbirlerini bulmasına olanak tanır. Teyzesizsiniz, güvenli bir platform sağlamak haricinde ara buluculuk gibi bir görev üstlenmez, lütfen sitedeki iş veya eleman arayanlarla direkt olarak iletişime geçiniz. Teyzesizsiniz'in faaliyet kategorileri: Bebek / Çocuk Bakıcısı, Oyun Ablası, Özel Ders Öğretmeni, Gölge...

Sizden gelenler...

"Ekinizi öncelikle kutlarım. Çok hızlı bir şekilde yardımcı ablamızı bulmamıza vesile oldunuz. Başarılarınızın devamını dilerim. En iyi referanslarınızdan biri artık benim :)) Sizlere kolay gelsin..."    3 Kasım 2016
Facebook

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

HER ÇOCUK BAKICISININ ÇANTASINDA BULUNDURMASI GEREKEN 11 ŞEY

Bir çocuk bakıcısı olarak işe alındığında hazırlıklı olmalısın. Tabi ki kafanda bir çok yaratıcı ve eğlenceli oyun ve çantanda malzemeler vardır fakat aynı zamanda acil durumlar için zorunlu malzemeler, kontaktlar ve tabi ki atıştırmalıklar bulundurmak gerekiyor. İşte sana yardımcı olması için bir liste, sadece sokağa adım atsan bile hazırlıklı olman gerekenler!

1. Acil Durum İrtibat Kişileri Listesi

Acil bir durum olduğunda yapılacak en iyi şey ebeveynleri veya 112’yi aramaktır, fakat belki de ebeveynlerden kimseyi arama durumun yok. O zaman onlara erişemediğin durumlarda alternatif olarak ulaşabilmen için bir iki kişinin daha numarasını aldığından emin ol (işyeri numarası ve komşunun numarası gibi). Ayrıca doktorun ve dişçinin de numaralarını al ve önemli bir durum olması ihtimaline karşın önerilen bir eylem planı hazırla.

2. İlaç ve Alerji Listesi

Bir çocuk bakıcısı olarak eğer varsa çocukların alerjilerini yada aldıkları ilaçları bilmelisin. Bu bilgileri not defterinde barındır ve eğer yiyecek bir şeye karşı alerji var ise mutfağın bir köşesine küçük bir not yapıştırabilirsin. Doktoru görmeye ya da acile gittiğinde sana soracakları ilk sorular “Çocuğun birşeye alerjisi var mı?” ve “Herhangi bir ilaç alıyor mu?” soruları olacaktır. Çocuğun aldığı ilaçları ve yan etkilerini bilmek gibi önemli şeylerin çok yardımı dokunabilir.

3. İlk Yardım Kiti

İlk yardım kitleri neredeyse her yerde bulunabiliyor. Eğer bir alerji durumu yoksa yanında EpiPen, Benadryl ve fazladan yara bandı bulundurabilirsin.

4. Peçete ve Islak Mendil

Çocuklar ve kirlilik kol kola gitme eğilimindedir. Yanında peçete, ıslak mendil bulundurursan herhangi bir kirli duruma kolayca el atabilirsin.

5. Küçük Not Defteri

Gerek telefon olsun, gerekse kağıt ve kalem, gerekli olabilecek ya da ebeveynler ile görüşülecek bazı şeyleri not almak yararlı olacaktır.

6. Para

Yanında veya arabanda 10 lira ve 2 lira bozuk bulundur. Bu şekilde hemen ulaşabileceğin yerlerde para bulundurursan arabayı park ederken ya da küçük bir şey alırken seni zor durumda bırakmayacaktır.

7. Güneş Kremi

Hava kapalı bile olsa çocukları dışarıda korumak için onlara güneş kremi sür. Çoğu markette küçük boyda bulunabilir. Ayrıca dudak nemlendiricisi de çocuklar dışarıdayken dudaklarını koruyabilir.

8. Bebek Bezi, Bez ve Mat

Tabi eğer gerekliyse. Fakat eğer çocukların tuvalet eğitimi varsa bile yanında bir çift iç çamaşırı ve pantolon bulundurabilirsin.

9. Sağlıklı Atıştırmalıklar

Güne başlamadan çantana biraz çubuk kraker, kuruyemiş yada elma dilimleri almanda fayda vardır. Bunlar harika sağlıklı gıdalardır, dolayısı ile çocuklar yorulduklarında enerjilerini artıracaktır.

10. Şişe Su

Artık yer kaplamasın ve ağırlık yapmasın diye küçük şişelerle su satılmaktadır. Bunu sürekli doldurarak yada akıtmaz bardak kullanarak günün susuz geçmemesini sağlayabilirsin.

11. Eğitici Oyunlar ve Favori Oyuncaklar ya da Kitaplar

Ivır zıvır oyunlar, ışıltılı kartlar, kitaplar yada çöp avı listesi bulundurmak çocukların eğlenmeleri için güzel yollardır (özellikle uzun beklemeleri gerekiyorsa ya da trafik varsa). Ve tüm ebeveynlerin bildiği gibi çocuğun en sevdiği oyuncağı bulundurmak herhangi bir durumda onu daha da rahat ettirecektir.

Bir çocuk bakıcısı olarak, her evden çıktığında her şeyi tekrardan hazırlamana gerek yoktur. Önemli olan şey bu çantayı hazırladıktan sonra artık her durumda hazırlıklı hissedeceksin!

Bilgi
Bu konuda senin de fikrini duymak isteriz! Bir yorum bırakmak için hemen Ücretsiz Üye Ol...


Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz?

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız! 

BAKICINIZA SÖYLEMEMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Teyzesizsiniz.com’daki bebek bakıcılarına, işverenlerinden duydukları ve onları üzen şeyleri sorduk ve sizler için derledik. Aşağıda bu cevaplardan en popüler beş tanesini görebilirsiniz.

BİR ÇOCUK BAKICISINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 19 ÖZELLİK

Eğer mükemmel bakıcıyı oluşturabiliyor olsaydın, onda nelerin olmasını isterdin? Bir çok insanla yaptığımız konuşmalara göre insanların bakıcılarda en çok neler aradıklarını öğrendik.

İşte ailelerin genellikle aradıkları özellikler listesi.

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

BAKICI MAAŞLARINI BELİRLEYEN 9 ETKEN

Çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler.