Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap
 • Güvenlik Merkezi

Sizden gelenler...

İnternetten bakıcıya guvenilirmi demeyin lütfen. Keşke herkes bizim gibi şanslı olsa. Teyzesizsiniz vasıtasıyla buluştuğumuz günden beri ailemizden biri olan teyzemiz, ablamız yer yer annemiz gibi olan bir güzel insana kavuştuk biz. Allah ondan razı olsun hakkı ödenmeyecek bir görev üstleniyor. İnsanlara lütfen şans verin. Hem siz neden o halde buradan birine bakıyorsunuz ki? Teyzesizsiniz ekibine çok teşekkür ediyorum. SAYGILARIMLA...    29 Ekim 2014

Güvenlik Merkezi

Sevdiklerinizi yeni tanıştığınız birisiyle evinizde yalnız bırakmak başlangıçta zor olabilir. Size sağladığımız bu ip uçları ile kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Buna karşılık olarak çalıştığınız kişi güvenildiğini, değer verildiğini görecek ve böylece güçlü bir bağ kurmak üzere ilk adımı atmış olacaksınız.
Güvenlik Merkezi
 1. 1. Potansiyel adayları tarayın

  Teyzesizsiniz'in üye arama özelliklerini kullanarak ailenize uygun adaylardan oluşan kısa bir liste çıkartın.

  Aday profillerini inceleyin

  Adayların profillerine bakarak tecrübe, eğitim, ücret ve diğer bilgilerini ve ailenize uygunluklarını inceleyin.

  Adayın yazdıklarını okuyun

  İlgilendiğiniz adayın kullanıcı adını Teyzesizsiniz'de aratarak o zamana kadar platforma yazdıklarını okuyun. Bu içerikler de size adayın uygunluğu konusunda fikir verecektir.

 2. 2. Adaylarla mülakatlar yapın

  Listenizi 3-5 adaya düşürdükten sonra mülakat aşamasına geçebilirsiniz.

  Aday listenize ulaşın

  Tanımadığınız birisiyle iletişim kurarken her zaman dikkatli olmanız gerektiğini unutmayınız. Adaylarla ilk iletişimi sadece Teyzesizsiniz üzerinden sağlamanızı önemle tavsiye ederiz. İlk aşamada aday ile hiçbir iletişim bilginizi paylaşmayınız. Teyzesizsiniz'in özel mesajlaşma, chat ve hatta sesli görüşme gibi birçok zengin iletişim imkanı ile özel bilgilerinizi paylaşmadan karşı tarafla iletişim kurabilirsiniz.

  Uzaktan mülakatlar yapın

  Teyzesizsiniz üzerinden adaylarla sesli görüşme yapmak mümkündür. Eğer herhangi bir sebepten bunu tercih etmiyorsanız adayı arayarak aynı işlemi telefonla da yapabilirsiniz. Sadece 10 dakikalık bir ön görüşme adayın kişiliği, profesyonelliği ve tecrübesi hakkında size iyi bir fikir verecektir. İlk hissayatınız önemlidir, ön sezileriniz ile adayın uygun olmadığı hissiyatına kapılırsanız hemen sonraki kişiye geçiniz.

  Yüzyüze mülakatlar yapın

  İlk konuşmadan sonra yüzyüze görüşme aşamasına geçebilirisiniz. İlk önce adayla bir kafe veya benzeri bir yerde buluşmanızı öneririz. Böylece adayı evinize davet etmeden biraz tanıma imkanı elde edersiniz. Detaylı bir şekilde ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi adaya iletin, benzer şekilde karşı tarafın ihtiyaçlarını dinleyin ve karşılıklı olarak bunların örtüşüp örtüşmediğinden emin olun. Ücret konusunu yüz yüzeyken detaylı bir şekilde konuşun. Eğer adayın referansları varsa isim ve telefon numaralarını almayı unutmayın.

  Bakılacak kişinin onayını alın

  Bakılacak kişinin fikrini almayını unutmayın. Adayın size uygunluğu kadar bakılacak kişiye uygunluğu da çok önemlidir. Sona kalan adayı işe başlamadan önce bakılacak kişi ile kısa da olsa tanıştırımanızı öneririz.

 3. 3. Adayın sicilini araştırın

  Mülakatları bitirdikten sonra aileniz için mükemmel kişiyi bulduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Harika! Son kararı vermenize az kaldı!

  Adayın referansları ile konuşun

  Adayın size sağlamış olduğu referanslar varsa arayıp kendinizi tanıtarak onlarla iletişim kurun ve aday ile mülakat sırasında konuştuğunuz konuları genel hatlarıyla teyit edin.

  Sanal alemde biraz araştırma yapın

  Adayın adını ve soyadını internet arama motorlarında aratarak sosyal medya ve diğer platformlardaki faaliyetlerini inceleyin.

  Detaylı bir sicil araştırması yapın

  Son bir güvenlik önlemi olarak seçeceğiniz adaydan nüfus kağıdı fotokopisi, ikametgah, savcılık belgesi, sağlık belgesi istemenizi öneriyoruz. Bu işlem genelde iş yerlerinde standart olarak uygunlanmakta ve etkili olmaktadır. Bunu uygun bir dille karşı tarafa iletir hatta Teyzesizsiniz'in tavsiye ettiği prosedürleren biri olduğunu söylerseniz eminiz size karşı anlayışlı olacaklardır.

 4. 4. Gözlemleyin

  İşe alım gerçekleştikten sonra da yapmanız gerekenler var! Her ilişki de olduğu gibi bakıcınız ile olan ilişkiniz de sürekli gözlem altında tutulmalı ve üzerinde sürekli emek sarf edilmelidir.

  Bakıcıdan gelen uyarı işaretlerine dikkat edin

  İsteksizlik, düşük enerji önemli uyarı işaretleridir. İlave olarak bakıcının karşı tarafı suçlar bir tavır takınması da önemli bir sinyaldir.

  Çocuktan gelen uyarı işaretlerine dikkat edin

  Bakılacak kişi çocuksa aşağıdaki durumlar bir problem olduğuna işaret edebilir:

 5. a. Çocuğun davranışlarında bariz değişiklikler (agresif davranışlar vb.)
 6. b. Çocuğun bakıcı ile başbaşa kalmamak için ağlaması ve aşırı direnmesi
 7. c. Çocuğun iştahının azalması veya kabus görmeye başlaması
 8. d. Çocuğun bakıcıya karşı duyarsız bir tutum içinde olması
 9. Güvenlik Merkezi

  Çocuğunuza sorular sorun

  Bakılacak kişi çocuksa ona bakıcısı ile günlerinin nasıl geçtiği ile ilgili ucu açık sorular sorun ve anlattıklarını her zaman ciddiye alın, özellikle olumsuz yorumları göz ardı etmeyin.

  Sık sık gidişatı kontrol edin

  Sağlıklı bir iletişim iyi bir ilişki için çok önemlidir. Eve döndüğünüzde bakıcınız ile beş dakikalık konuşarak kısa bir rapor alın. Her ay bakıcınız ile karşılıklı oturarak gidişatı değerlendirin ve bir sorun varsa mutlaka onu dinleyin ve karşılıklı çözümler arayın.

  Komşudan yardım isteyin

  Güvendiğiniz bir komşunuza siz evde yokken garip bir durum fark ederlerse haber vermesini rica edin.

  Eve birgün habersiz gelin

  Arada bir eve habersiz gitmeniz siz yokken işlerin nasıl gittiği ile ilgili iyi fikir verebilir. Bunu çok sık yapmamaya özen gösterin ve hiçbir şart altında bakıcınıza güvenmediğiniz izlenimi yaratmayın.

  Eve bir kamera kurun

  Teknolojinin nimetlerinden yararlanarak çocuğunuzu merak ettiğiniz zamanlarda evinize kuracağınız bir kamera ile izleyebilirsiniz.

  Son olarak bu sayfadaki tavsiyeler sadece önlem amaçlıdır. Teyzesizsiniz'de birbirinden değerli pek çok üyemiz bulunmaktadır. Arayışınıza inanç, sabır ve iyimserlikle devam etmenizi tavsiye eder, bol şans dileriz!

Facebook