Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler

Çocuk bakıcısı arayan aileler için gelecek olan çocuk bakıcısıyla aralarındaki ilişki çok önemlidir. Hem çocuğun psikolojik gelişimi hem de aile içinde herhangi bir olumsuzluk oluşmaması açısından çocuk bakıcısı arayan aileler seçimlerine çok dikkat etmelidir. Çocuk bakıcısıyla çocuk bakıcısı arayan aileler arasındaki olumlu veya olumsuz ilişki dolaylı yoldan çocuğunuzu da etkileyecektir. Çocuk bakıcınızın sizinle ve çocuğunuzla iyi bir iletişimi olursa, sizleri severse çocuğunuzun bakımını üstlenmek çocuk bakıcınız için iş olmaktan öteye gidecektir ve çocuğunuza bakmaktan zevk alacaktır. Bu yüzden çocuk bakıcınızla aranızda olan iyi ilişkiler oldukça önemlidir.

İşte çocuk bakıcısı arayan aileler için bazı öneriler:

1. Çocuk Bakıcınızı Uzman Olarak Görün

Çocuklarına bakıcı arayan aileler için çocuk bakıcısını bakıcıdan öte çocuklarının gelişimine destek sağlayacak bir uzman olarak görmeleri önemlidir. Çocuk bakıcısı arayan aileler çocuk bakıcısı arıyorum demek yerine çocuğumun gelişimine destek verecek bir uzman arıyorum diye düşünmelidir. Böylece tüm annelik görevlerini çocuk bakıcısının sağlaması da önlenmiş olur. Çocuk bakıcısı arayan aileler sıklıkla bu yanılgıya düşerler. Çocuk bakıcınız sizin sorumluluklarını üstlenmek için değil, çocuğunuzla ilgilenmek ve gelişimine destek olmak için var.

2. Çocuk Bakıcısı Var Demeyin, Çocuğunuzla Daha Çok Vakit Geçirin

Çocuğunuzla mümkün oldukça birebir vakit geçirmelisiniz. Çocuk bakıcınız ister yarı zamanlı ister tam zamanlı çalışsın, çocuğunuzun anne-babası sizsiniz. Çocuğunuzla sürekli olarak çocuk bakıcınızın ilgilenmesi sizin çocuğunuzla doğru şekilde anne-baba ilişkisi kurmanıza engel olacaktır. Bu yüzden akşamları ve hafta sonları hem siz çocuğunuzla vakit geçirin hem de çocuk bakıcınıza kendine zaman ayırması için şans verin. Çocuk bakıcısı arayan aileler için bu altın kuraldır. Kendine vakit ayırabilen bir çocuk bakıcısı mutlu bir şekilde eve döner ve çocuğunuzla daha ilgili bir şekilde ilgilenir.

3. Bakıcı Arayan Bir Aile Olarak Çocuğunuz Hakkında Tek Başınıza Karar Vermeyin

Çocuğunuzla ilgili kararlar alırken çocuk bakıcınıza da danışmak önemli konulardan biridir. Çocuğunuzla en çok vakit geçiren kişi çocuk bakıcınızdır. Bu yüzden sizin fark edemediğiniz birçok şeyi çocuk bakıcınız önceden fark edebilir. Örneğin, çocuğunuz kitapları karıştırmaya başladığında çocuk bakıcınız size eğlenceli çocuk kitapları almanız gerektiğini söyleyebilir. Çocuk bakıcınızın fikirlerine önem vermek, çocuğunuzla ilgili bir karar alırken çocuk bakıcınıza da danışmak çocuk bakıcısı arayan aileler için dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Böylece çocuk bakıcınızın mesleğine ve fikirlerine saygı duyduğunuzu göstermiş olursunuz. Bu da çocuk bakıcınızın daha hevesli çalışmasına yardımcı olacaktır.

Çocuk bakıcısı arayan aileler için Teyzesizsiniz.com olarak derlediğimiz önerileri sizlerle paylaştık. Eğer siz de çocuk bakıcısı arayan aileler arasındaysanız Türkiye’nin en büyük portalı olan Teyzesizsiniz.com'un üye ol sayfasından yapacağınız ücretsiz üyelik sayesinde aradığınız çocuk bakıcısını bulabilirsiniz. Çocuk bakıcısı arayan aileler Teyzesizsiniz.com platformunun arama özelliğini kullanarak ilgilendikleri adayın ismini site içinde aratarak yaptığı tüm paylaşımları görebilir. Bu işlem çocuk bakıcısı arayan aileler için aday hakkında fikir sahibi olunmasını sağlamaktadır. Daha çok bilgi, daha çok memnuniyet!