Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Minik meleğinizi yeni tanımış olduğunuz birine bırakmanın düşüncesi bile zor geliyor değil mi? Bebek bakıcısı arıyorum dediğinizde miniğinizi güvenebileceğiniz birine emanet etmek istediğinizi biliyoruz. Bunun için Teyzesizsiniz.com olarak bebek bakıcısı arıyorum diyenlere önerebileceğimiz bazı ipuçlarını sizler için araştırdık.

Bu zahmetli ve dikkat gerektiren süreçte hem adaylarınızın hem de kendi işinizi kolaylaştırmak ve karşılıklı güven kazanmak için başvurabileceğiniz birkaç adım:

1. Bebek Bakıcısı Arama Sürecinde Açık Olun

Adaylara karşı tutunacağınız tavır çok önemlidir. Açık olmalısınız. Ne istediğinizi, ne tür işler yapılacağını, hangi saatler arasında çalışılmasını istediğinizi, yatılı ya da yarı zamanlı bir bebek bakıcısı arıyorum diyerek açık bir şekilde belirtin. Ve bunları adaylarla yapacağınız yüz yüze görüşmelerde de açık bir dille yineleyin. Şartlarınızın adayınız için sorun teşkil etmediğinden emin olun.

2. Bebek Bakıcısı Ararken Sürecinde Deneyimleri Dinleyin

Adaylarınızla yapacağınız görüşmeler bebeğiniz için önemlidir. Bebek bakıcısı arıyorum diyen bir anne-baba olarak görüşmelerinizde adayınızın eski iş tecrübelerinden bahsetmesini isteyin. Daha önce hangi yaş gruplarıyla çalıştığını, neden işten ayrıldığını, çocukla ve aile ile olan ilişkilerini, bebek bakımı dışında üstlendiği görevler hakkında mutlaka bilgi alın.

3. Bebek Bakıcınızdan Deneme Süreci Talep Edin

Bebek bakıcısı arıyorum dediğiniz dönem belki de en önemli dönemdir. İşe alacağınız kişiyi tanımıyorsunuz ve bebeğinizi emanet etmek zorundasınız. Adayınızla aranızda tam bir güven oluşabilmesi için deneme süreci talep etmeyi unutmayın. İşe almadan önce deneme süreci istediğinizi adaylarınıza mutlaka bildirin. Deneme süreci başladığında bebek bakıcınızı arka planda takip edin ve zaman zaman bebeğinizle bakıcınızı baş başa bırakın. Bakıcınızın sürekli etrafında olmak hem sizi hem de adayınızı strese sokacaktır. Bu sürecin mümkün olduğunca doğal ve kontrollü olmasına çaba sarf edin.

4. Bebek Bakıcısı Deneme Sürecinde Eve Habersiz Gelin

Siz evde yokken bebeğiniz ve bebek bakıcınızın nasıl zaman geçirdiklerini bilemezsiniz. Bu da sizi zaman zaman endişeye düşürebilir. Bebek bakıcısı arıyorum diyerek yola çıktığınız bu serüveninin en zor kısımlarından biri olabilir. Deneme sürecindeyken her zaman bebek bakıcısının yanında duramazsınız. Bu yüzden siz evde yokken bebeğiniz ve bebek bakıcısının nasıl zaman geçirdiğini kontrol etmek istediğinizde işten eve habersiz ve normalden daha erken bir vakitte gelebilirsiniz. Tabi bunu çok sık yapmamanızı ve olağan gelişen bir durum gibi davranmanızı öneririz.

Eğer siz de “bir bebek bakıcısı arıyorum” diyorsanız Teyzesizsiniz.com adresimizden ücretsiz üyelik oluşturarak bebek bakıcısı arama serüveninize güzel bir adım atabilirsiniz. Teyzesizsiniz.com üye ol sayfamızdan ücretsiz üyelik oluşturduktan sonra profilinizi eksiksiz doldurun. Profilinizde yer alan “Ne arıyorsunuz?” “Detay” “İl-İlçe” alanları en önemli kısımlardır. Bu kısımlar site içi aramalarda görüntülendiği için kriterlerinize uygun adayların sizinle daha kolay iletişime geçmelerini sağlayacaktır.

Artık her bebek bakıcısı arıyorum diye düşündüğünüzde, Teyzesizsiniz.com adresimizden oluşturduğunuz profille arama yapabilirsiniz. Ve anında size uygun olabilecek adaylarınızı bulabilirsiniz. Çünkü bebek bakıcısı arıyorum demek sabır ve güven demektir.