Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap
AyselFirat
Bu kişi ile ileşime geçebilmek için Teyzesizsiniz'e üye olup giriş yapmanız gerekmektedir.
Facebook

Bakıcılık

İş Arayan Güvenlik Profili

Kimlik
Belgesi ?
İkametkah
Belgesi ?
Savcılık
Belgesi ?
Sağlık
Belgesi ?

Referanslar

Bu kullanıcıya ait referanslar mevcutsa görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı: AyselFirat
Profil Tipi: İş Arayan
İl: Ankara
İlçe: Çankaya
Telefon: Bu kullanıcı uzun süredir Teyzesizsiniz'e giriş yapmadığı için bu alanı göremiyorsunuz.
Cinsiyet: Bayan
Yaş: 52
Ne Arıyorsunuz? - İlan Başlık: Bakıcılık
Ne Arıyorsunuz? - İlan Detay

Bu ilanı annem adına açan bendeniz oğlu galip firat.kendisi şu an yatılı olmak suretiyle yaşını almış bir hanımın yanında yardımcı olarak çalışmakta fakat günlerdir göremediğim annemle telefon konuşmalarımız neticesinde halinin hiçte iyi olmadığını hissetmiş olmama binaen bu ilanı verme gerekliliğini hissettim zira kendisinin haberi yoktur.umuyorum ki bu paltformda güzel bir iş,en nihayetinde güzel ve etik sahibi bir aile bularak ona sürpriz yapmış olurum.elbette herkesin annesi kendisine bir başkadır'dan yola çıkarak olabildiğince yansız tarif yapmaya çalışacağım.52yaşında olan annem,bize belli etmese de elbette ki büyük ve yüklü evlerin temizliğinden ziyadesiyle yorulmaktadır.fakat annemi ve bu zamana kadar yapmış olduğu işi ve aileleri yorumladıklarıma göre o işlerde 20yaşındaki bir kadın dahi yorulurdu.mesela şu an çalışmakta olduğu evdeki hanımın kendisi 'Osmanlı torunuymuş!'.şimdi,bu ibareden de anlaşılacağı üzre,özellikle son zamanlarda türemiş,kendilerini böyle tanımlayan insanlar zaten en başta Osmanlı'yı yanlış yorumlamış oluyorlar ki hangi Osmanlı padişahı ya da hanedan üyesi ona hizmet edenleri kul olarak görüyordu?maalesef ki gündem,tv.dizileri vs.ler,gerçekten bihaber kılıp,insanları böyle alalede bir kibre bürümektedir.gördüğünüz üzre 20yaşındaki bir kadın da yorulabilir bu iş/lerde değil mi?gereksiz gibi gözüken fakat annemin sıhhati açısından benim için çok önemli olan bu etik mevzusuna giriş yapmamın sebebi,hepimizin de,hangi iş olursa olsun birilerinin hizmetçisi olduğu gerçeğine parmak basma arzumdandır.yani,sizin mesleklerinizin adının 'hizmetçi/bakıcı' olmaması sizin de birilerinin hizmetçisi/bakıcısı olmadığı anlamına gelmiyor.üzerine basarak dillendirdiğim bu mevzu şahsen,oğlu adına benim için çok mühim.annemin sıhhatini önemsiyorum çünkü kendisi çok ince düşünen,çok hassas birisidir.bu kadar ince düşünen birisi sizce bir yabancının çocuğuna kendi çocuğu gibi bakar mı bakmaz mı?bu kadar hassas olan birisi,yapması gereken işleri yapmayıpta kendisine hiç laf getirtir mi?tam da bu sualler neticesinde etik sahibi olan ailelerin iş ilanlarına talibiz.
not:bendeniz,oğlu galip,hali hazırda odtüde okumaktayım.kız kardeşim de aynı benim gibi öğrencidir,İstanbul'da.babamın emekli öğretmen maaşı,annemin ve benim çalışmam ile ucu ucuna geçiniyoruz zira kaldığımız ev kira(100.yıl/Balgat),kredi borcumuz var yıllardır ödediğimiz ve İstanbul gibi bir yerde okuyan bir kız çocuğu.
not:ücreti direkt olarak yazmayı uygun görmedin keza pek çok değişken olabilir;daha esnek/katı iş vb. gibi.ayriyeten,karşılıklı görüşülerek belirlenmesi taraftarıyım.

Sunulan Servisler

Gereken pek çok şeyi yapabilecek dinamikte ve bilincindedir annem.

Müsaitlik

Belirli bir zaman aralığımız yoktur.tercihen 2,olmadı 1gün izin günü talebimizdir.

Tecrübe: 8 yıl
Şehir Dışında da Çalışır: Hayır
Evcil Hayvan Olan Ortamda Çalışır mısınız?: Evet
Medeni Durum: Evli
Çocuk Sayısı: 2

Beğenebileceğiniz makaleler:

ÇOCUKLAR OKULDAYKEN ÇOCUK BAKICINIZI EVDE TUTMALI MISINIZ?

Siz ve çocuklarınız çocuk bakıcınızı seviyorsunuz. Çocuklarınızın küçüklüğünden beri sizinle, onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz.

Fakat çocuklarını ilkokula başlayınca ya da okul çağına gelince, planlar değişti. Artık tam zamanlı bir çocuk bakıcısı eskisi gibi pratik değil. Yine de, çocuklarınız evdeyken ve siz onlarla olamadığınızda hala onun yardımına ihtiyacını var.
 
Sizin, aileniz ve çocuk bakıcınız için en iyi olana nasıl karar verirsiniz?

BİR ÇOCUK BAKICISIYLA DENEME SÜRECİNİ NASIL AYARLARSINIZ?

Yeni bir çocuk bakıcısıyla deneme sürecini kolay geçirmek için 10 adım. 

YAŞLI BAKICI İŞ İLANI NASIL YAZILIR?

Şimdi kendin veya bir yetişkin/yaşlı için ev içi bakıcı işe almaya karar verdin, nelere ihtiyacın olduğu hakkında düşünmen gerek. Bakıcının hangi karakteristik özellikleri senin için önemli? Ne çeşit görevleri olacak?

EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR?

Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısını nasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz. 
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, en iyi çocuk bakıcısını en hızlı nasıl bulabilirsiniz? 

BEBEK BAKICINIZA ZAM YAPMALI MISINIZ?

Bir bebek bakıcısı tuttuğunuzda, çok önemli bir rolü dolduracak birini arıyorsunuz: çocuklarınıza ilgi gösterme. Üzerinde cimrilik yapmak isteyeceğiniz biri değil. Tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, işini iyi yaptığı için bakıcınıza zam yapmalısınız.

BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ

En uygun bebek bakıcısını bulmak için ideal tanımını yapın.

HASTA BAKICILARIN ASLA YAPMAMASI GEREKEN 6 ŞEY

Bir yetişkin veya yaşlı için uzman bakım temin etmek fazlasıyla zordur. Fakat aynı zamanda da oldukça tatmin edicidir. Bakıcı olmak başka birisinin hayatındaki en büyük etkiye sahip olmak demektir ve onun ailesine de destek olmaktır. Bu fırsat aynı zamanda sorumluluk da getirmektedir. 

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

Mesaj Panosu

Profil Tamamlanma Oranı

100%

Sesini Duyur

Daha fazla Sesini Duyur mesajı