Teyzesizsiniz
Üye Ol Giriş Yap
AyselFirat
Bu kişi ile ileşime geçebilmek için Teyzesizsiniz'e üye olup giriş yapmanız gerekmektedir.
Facebook

Bakıcılık

İş Arayan Güvenlik Profili

Kimlik
Belgesi ?
İkametkah
Belgesi ?
Savcılık
Belgesi ?
Sağlık
Belgesi ?

Referanslar

Bu kullanıcıya ait referanslar mevcutsa görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı: AyselFirat
Profil Tipi: İş Arayan
İl: Ankara
İlçe: Çankaya
Telefon: Bu kullanıcı uzun süredir Teyzesizsiniz'e giriş yapmadığı için bu alanı göremiyorsunuz.
Cinsiyet: Bayan
Yaş: 52
Ne Arıyorsunuz? - İlan Başlık: Bakıcılık
Ne Arıyorsunuz? - İlan Detay

Bu ilanı annem adına açan bendeniz oğlu galip firat.kendisi şu an yatılı olmak suretiyle yaşını almış bir hanımın yanında yardımcı olarak çalışmakta fakat günlerdir göremediğim annemle telefon konuşmalarımız neticesinde halinin hiçte iyi olmadığını hissetmiş olmama binaen bu ilanı verme gerekliliğini hissettim zira kendisinin haberi yoktur.umuyorum ki bu paltformda güzel bir iş,en nihayetinde güzel ve etik sahibi bir aile bularak ona sürpriz yapmış olurum.elbette herkesin annesi kendisine bir başkadır'dan yola çıkarak olabildiğince yansız tarif yapmaya çalışacağım.52yaşında olan annem,bize belli etmese de elbette ki büyük ve yüklü evlerin temizliğinden ziyadesiyle yorulmaktadır.fakat annemi ve bu zamana kadar yapmış olduğu işi ve aileleri yorumladıklarıma göre o işlerde 20yaşındaki bir kadın dahi yorulurdu.mesela şu an çalışmakta olduğu evdeki hanımın kendisi 'Osmanlı torunuymuş!'.şimdi,bu ibareden de anlaşılacağı üzre,özellikle son zamanlarda türemiş,kendilerini böyle tanımlayan insanlar zaten en başta Osmanlı'yı yanlış yorumlamış oluyorlar ki hangi Osmanlı padişahı ya da hanedan üyesi ona hizmet edenleri kul olarak görüyordu?maalesef ki gündem,tv.dizileri vs.ler,gerçekten bihaber kılıp,insanları böyle alalede bir kibre bürümektedir.gördüğünüz üzre 20yaşındaki bir kadın da yorulabilir bu iş/lerde değil mi?gereksiz gibi gözüken fakat annemin sıhhati açısından benim için çok önemli olan bu etik mevzusuna giriş yapmamın sebebi,hepimizin de,hangi iş olursa olsun birilerinin hizmetçisi olduğu gerçeğine parmak basma arzumdandır.yani,sizin mesleklerinizin adının 'hizmetçi/bakıcı' olmaması sizin de birilerinin hizmetçisi/bakıcısı olmadığı anlamına gelmiyor.üzerine basarak dillendirdiğim bu mevzu şahsen,oğlu adına benim için çok mühim.annemin sıhhatini önemsiyorum çünkü kendisi çok ince düşünen,çok hassas birisidir.bu kadar ince düşünen birisi sizce bir yabancının çocuğuna kendi çocuğu gibi bakar mı bakmaz mı?bu kadar hassas olan birisi,yapması gereken işleri yapmayıpta kendisine hiç laf getirtir mi?tam da bu sualler neticesinde etik sahibi olan ailelerin iş ilanlarına talibiz.
not:bendeniz,oğlu galip,hali hazırda odtüde okumaktayım.kız kardeşim de aynı benim gibi öğrencidir,İstanbul'da.babamın emekli öğretmen maaşı,annemin ve benim çalışmam ile ucu ucuna geçiniyoruz zira kaldığımız ev kira(100.yıl/Balgat),kredi borcumuz var yıllardır ödediğimiz ve İstanbul gibi bir yerde okuyan bir kız çocuğu.
not:ücreti direkt olarak yazmayı uygun görmedin keza pek çok değişken olabilir;daha esnek/katı iş vb. gibi.ayriyeten,karşılıklı görüşülerek belirlenmesi taraftarıyım.

Sunulan Servisler

Gereken pek çok şeyi yapabilecek dinamikte ve bilincindedir annem.

Müsaitlik

Belirli bir zaman aralığımız yoktur.tercihen 2,olmadı 1gün izin günü talebimizdir.

Tecrübe: 8 yıl
Şehir Dışında da Çalışır: Hayır
Evcil Hayvan Olan Ortamda Çalışır mısınız?: Evet
Medeni Durum: Evli
Çocuk Sayısı: 2

Beğenebileceğiniz makaleler:

BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ

Bakıcılar neden istifa eder? Ebeveynler ve bakıcılar bu durumdan nasıl kaçınabilir?

Zıtlaşmalar her işte kaçınılmazdır ama bir bakıcı olmak bunu zirveye çıkartır. Ve bazen de aileler ve bakıcıları yollarını ayırırlar.

Fakat ayrılmak hiç kolay olmaz...

YATILI ÇOCUK BAKICISI OLMANIN 10 FAYDASI

Yatılı çocuk bakıcılığı işini hiç düşündünüz mü? Aileyle yakından çalışmak, çeşitli deneyimler kazanmak ve harika bir çocuk bakıcısı olmak için harika bir fırsat. Binlerce aile her yıl yatılı çocuk bakıcısı arıyor, birini hemen kap! 

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et...

İDEAL BAKICI NASIL BULUNUR?

Çocuğunuza bakacak başka birine güvenmek yeteri kadar zordur ve uygun adayı bulmak işi daha da zorlaştırır. İşte en uygun çocuk bakıcısını bulmak için yapmanız gerekenler. 

BAKICILAR İLE GÜVENLİK HAKKINDA KONUŞMAK İÇİN 6 İPUCU

İşe aldığınız bakıcı ile öncelikle güvenlik hakkında dürüst ve açık bir konuşma yapmanız gerekiyor. Sizin güvenliğe önem verdiğinizi ve bunun onun işinin bir parçası olduğunu bildiğinizi gösterin. Bakıcınız ile güvenlik hakkında nasıl konuşacağınıza dair tavsiyelerine bakalım...

ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN SÜPER ÇOCUK BAKICISI ARAYIŞI

Her çocuk için bir çocuk bakıcısı bulmak büyük bir meseledir, özel ihtiyaçları olan bir çocuk için çocuk bakıcısı bulmak daha da zor olabilir. 

İKİZ BEBEK BAKICISI ARAYANLAR İÇİN 5 TÜYO

İkiz veya üçüz bebekleriniz olduğunda, bir dadı ya da bakıcı tutmak özel yetenekler gerektirir. Bir dadı ya da bakıcı bulmak ikiz veya üçüz bebekleri olan aileler için biraz farklı olabilir. 

Mesaj Panosu

Profil Tamamlanma Oranı

100%

Sesini Duyur

Daha fazla Sesini Duyur mesajı